Lamurire Boli La Caine

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    am aflat ca a murit singura sigur, insa nu am vrut sa stiu si cum. nu am puterea sa aflu in acest moment ce s-a intamplat, dar am auzit ca a fost destul de nasol.. unde ma uit in casa o vad
    Dacia Logan Abs Plus 1.4 2008 / Dacia Duster Black Touch 1.6 16v 2017 -- BV 83 RMJ / BV 84 RMJ --

    Comment


    • #32
      e destul de naspa si stiu prin ce treci pentru ca am pierdut si eu un caine acum 3 ani si inca ii simt lipsa!nu te cunosc si de aceea nu iti spun ferm,dar iti recomand sa iei altul...asa o sa treci mai usor!eu asa am facut....imi pare rau pentru catel,dar daca spui ca se chinuia,e mai bine asa!

      Comment


      • #33
        a murit de pancreatita...boala fatala si la om si la animal. de 3 ori starea ei de sananatate s-a inbunatatit, iar dupa un interval de cateva zile (4-5) se inrautatea dintr-o data. medicul a facut tot ce a putut, a incercat si cu alte medicamente, am bagat perfuzii in ea cam in fiecare zi in ultimele 2 saptamani, injectii cate doua pe zi...nu-i era bine deloc. cand facea treaba mare il facea cu sange, ca la pancreatita nu stiu cum dar parca stomacul digera sangele corpului (asta am retinut eu).
        la alt caine ne-am gandit si noi, dar eu unul nu as vrea. nu e ca o pisica, ii lasi geamul deschis cand pleci de acasa si ea ori iese afara ori doarme in casa (stau la casa). un caine ar fi singur de dimineata de la 8 pana pe la 3-4 dupa masa. ar fi singur toata ziua cum a fost si asta in mare parte...si inchis in bucatarie, ca in camere nu o lasam ca nu era cuminte, si plus de asta pisica sta in camere. nu as vrea sa am alt caine si sa stiu ca sta singur acasa toata ziua...nici in curte nu il pot lega, sau sa il las liber, pentru ca am un vecin comunist infect care se leaga de orice...si e un mincinos de ingheata apele... daca ar avea cine sa stea cu cainele acasa nu as zice nu, sincer... dar asa, sa il lasi singur in liniste toata ziua nu e placut pentru el, ca noi plecati de acasa, prinsi de treaba poate uitam de el...si credem ca ii e bine, dar sigur nu e asa...plus ca un caine 'nou' trebuie educat cel putin cu treburile mici si mari, cu cainele asta un an de zile am avut de lucru cu asta, si cu faptul ca strica tot ce prindea, ca asa e rasa lor. pana la varsta de 1 an strica absolut tot ce prind, de la papuci la mobila din casa, dupa care le trece...
        deocamdata mai am o pisica. ea e in casa dinainte sa aduc cainele, are vreo 9 ani. cainele avea 6 jumate. si un papagal batran care nici el nu stiu cat o mai duce...
        Dacia Logan Abs Plus 1.4 2008 / Dacia Duster Black Touch 1.6 16v 2017 -- BV 83 RMJ / BV 84 RMJ --

        Comment


        • #34
          am inteles...nu simti ca e momentul pentru un altul!si eu am papagal,o nimfa,are cam 2 ani si un pic,plus doi bichoni...in apartament de 3 camere!

          Comment


          • #35
            nu e vorba ca nu simt nevoia sa am alt caine, ba din contra mi-as dori un caine, dar ma gandesc si la el ca nu prea are cine se ocupa de el...
            Dacia Logan Abs Plus 1.4 2008 / Dacia Duster Black Touch 1.6 16v 2017 -- BV 83 RMJ / BV 84 RMJ --

            Comment

            Working...
            X
            Anulare DPF
            Politica de Securitate Google