Frauda de 5 miliarde de Euro!!!!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Frauda de 5 miliarde de Euro!!!!

    GSG a fost usurata de 5 mld. Euro. Astia nu se mai complica cu milioane... au trecut direct la milarde!
    Attached Files

  • #2
    WOW ... chiar daca ei zic ca nu ii afecteaza eu tot sper ca o sa mi se dea bursa in continuare ca la ei am cardul
    For Those About To Ride I Salute You .Hail :paladin: Hail :paladin: Hail :vehicles_ChopperEmo

    Comment


    • #3
      Tot asa cu multi ani in urma Cristian Bivolaru acel deputat sau senator ce era, a fraudat BRD impreuna cu sotia lui luand un credit de cateva sute de mii de euro sau milioane si fara sa il mai achite...nu stiu cum se face ca numai la BRD se intampla asta...stiu doar ca pe timpul o luna de zile parca nu sau mai platit salariile in BRD ca sa acopere o parte din gaura facuta de Bivolaru.

      Comment


      • #4
        @cristi n-are nici-o legatura cu bursa ta.


        Originally posted by SUPERCAR View Post
        Tot asa cu multi ani in urma Cristian Bivolaru acel deputat sau senator ce era, a fraudat BRD impreuna cu sotia lui luand un credit de cateva sute de mii de euro sau milioane si fara sa il mai achite...nu stiu cum se face ca numai la BRD se intampla asta...stiu doar ca pe timpul o luna de zile parca nu sau mai platit salariile in BRD ca sa acopere o parte din gaura facuta de Bivolaru.
        50 milioane...

        Comment


        • #5
          Sa speram ca n-o sa dea BRD-ul faliment.
          Cel mai nou proiect auto din România!
          Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

          Comment


          • #6
            Andrei, tu ai deschis pdf-ul ala?
            numar secundele

            Comment


            • #7
              bah da nu tre' sa manance si baietii aia o shaorma?.....egoistilor....
              astia nu sunt bagati si prin niste fonduri de pensii cumva?
              Mai e mult pana departe!

              Comment


              • #8
                nu da faliment BRD-ul pentru ca e pe locul 2 in romania ca si profit si clienti la categoria banci pe primul loc fiind BCR.
                si da BRD are si fond de pensii private.

                Comment


                • #9
                  numa sa nu-mi creasca dobanda la creditul loganului pe motiv ca ei sunt incompetenti, ca-i calc pe cap...
                  Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                  Comment


                  • #10
                    nu mai, stati linistiti nu va mai agitati atata.....tocmai ati vazut o modalitate de-a face disparute pensiile voastre....(noastre,ma rog)
                    Mai e mult pana departe!

                    Comment


                    • #11
                      Originally posted by Marius View Post
                      Andrei, tu ai deschis pdf-ul ala?
                      Da, l-am deschis, dar fiind comunicat de presa BRD nu prea ii cred eu. Nu am vazut niciodata o firma sa anunnte ca poate da faliment, totul apare rapid.
                      Cel mai nou proiect auto din România!
                      Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                      Comment


                      • #12
                        cine a zis ca vorba de faliment? asta e o manevra "stas" pentru a nu plati dividende actionarilor marunti. actionarul/actionarii majoritari fac un deal cu "baieti destepti" cam ca ala cu caritas-ul care isi fac calculul 5 ani bahaus/25 mil de coco... si se baga. daca sunt destepti scapa (o taie) inainte sa sparga buba, sau mai corect, conform intelegerii, cand a ajuns prin "toga bonga" se anunta gaura. si uite asa, toata lumea e multumita, mai putin parlitii care au actiuni de 0.001%, chiar daca la bursa asta inseamna 100 milioane de lei vechi..., ca isi iau dividendele de dupa colt. dupa o chestie d'asta scad si cotatiile, astia vad ca n-au luat dividende si isi vand actiunile, care ajung tot la aia de sunt majoritari...
                        Attached Files
                        sigpic
                        Ambition 1.5 dc

                        Comment


                        • #13
                          profitul lor pe 1 an de zile am inteles,adica ce au produs in 2007 sa dus
                          si nu afecteaza clienti din romania ci doar pe aia din franta ca acolo sa intamplat asta.

                          Comment


                          • #14
                            Din cate am inteles eu, GSG-ul e doar actionar la BRD (e drept, majoritar), si cele doua companii functioneaza complet independent, problema se pune, daca nu cumva Consilul de Administratie sau AGA ale BRD nu vor hotara sa sustina financiar grupul GSG, aici e problema, dobanzile si comisioanele clientilor BRD vor creste, iar actiunile actionarilor marunti vor scadea ca valoare... E greu de presupus ce va fi in mintea lor...

                            Comment


                            • #15
                              @ sp!ke e simplu "manus lavat manum", daca ai sa te uiti pe graficul luat de pe site-ul bursei, ai sa vezi ca ai dreptate in ce spui si ce gandesti..., actiunile au scazut deja asa ca e cazul sa le mai dea un ghiont. nu de alta, dar e mai simplu sa isi creasca participatiile pe fondul de panica din piata decat sa faca o oferta publica de preluare a actiunilor din piata de la actionarii marunti. Pentru oferta publica ar fi avut nevoie de prospect, aprobarea CNVM, pret minim ferm de cumparare, asa ies si ei mai ieftinache...
                              sigpic
                              Ambition 1.5 dc

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google