convert avi in dvd

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • convert avi in dvd

    nu stiu daca am postata unde trebuie, rog un moderator sa mute daca postul e aiurea..
    am si eu o rugaminte..stie cineva cum convertesc un film avi in format dvd? am inteles ca se foloseste un program..asta nu e o problema ca m-as descurca..as vrea sa stiu cum se face sa se vada si subttitrarea..
    a mai facut cineva?

    cum fac sa vad un film avi la un dvd player fara sa-l convertesc in format dvd?
    adica am tras doua filme pe cd si i le-am dus unui prieten sa le vada la dvd. pe unul nu l-a deschis deloc, iar la celalalt nu mergea subtitrarea.
    DVD-ul prietenului e destul de performant, deci probl nu e de la el..
    cum fac? multumesc
    Last edited by crististreulea; 30 January 2008, 11:49.

  • #2
    Un bun inceput ar fi http://www.videohelp.com/. Gasesti acolo tutoriale din toate categoriile.

    Daca esti inregistrat pe Softpedia iti recomand forumurile dedicate. Sunt nenumarate unelte cu care poti face asa ceva.

    Spor la treaba!

    ========================
    alexdonc@yahoo.com

    Comment


    • #3
      Pentru inceput, poti incerca Nero Vision.

      Comment


      • #4
        @BOGDAN1709:
        "cum fac sa vad un film avi la un dvd player fara sa-l convertesc in format dvd?" acel dvd player trebuie sa stie divx, xvid etc
        "pe unul nu l-a deschis deloc, iar la celalalt nu mergea subtitrarea" dvd playerele folosesc citeva feluri de codecuri, adica xvid, divx, ac3.... ma refer la cele mai frecvent folosite.
        daca filmul care tu il ai pe comp e codat cu divx6 modificat de un piele a 8-a penca lui i se pare mai bun, un film codat xvid cu programul yokotopigheri sau iakaiokuparu.... dijaba are omu tau dvd player performant.
        a se vedea un ace mega codec pack care contine xxx de codecuri...
        acelasi lucru si cu subtitrarea, sint o caruta de feluri de subtitrari in diferite formate, dvd playerul nu stie sa le citeasca pe toate.

        "cum fac?" ii spui ca n-ai timp
        ca sa faci un avi in format dvd, acel film daca are o ora jumatate, cu nero vision dureaza o ora jumate sa-l scrii in format dvd, cu tot cu scriere. deci absolut o totala pierdere de timp...

        "cum fac?" sa-si cumpere comp, la 200 oiro isi ia comp care stie sa redea orice .avi

        ma repet cu sfatul meu: n-am timp
        Last edited by crististreulea; 30 January 2008, 11:49.
        Daca indeplinesti o sarcina prea bine, vei ramane cu ea pe cap, cum ar fi Tutoriale pentru Dacia Logan

        Comment


        • #5
          dvd-ul are de toate...
          eu greseam aici: ca sa vada subtitare, aceasta trebe sa aiba extensia srt nu sub si trebe sa aiba acelasi nume ca si filmul
          nu mai trebe trecut avi in dvd ci doar avi in divx cu un program de conversie, treaba ce dureaza o jumate de ora
          am aflat de la un tip care cunoaste chestii de astea si postez aici poate mai are cineva probleme

          Comment


          • #6
            Daca-i schimb eu extensia din .sub in .srt va citi dvd-ul subtitrarea?Aceeasi problema o am si eu.
            Forum neinteresant. Delogat definitiv.

            Comment


            • #7
              Daca DVD-playerul citeste divx trebuie ca subtitrarea sa aiba acelasi nume cu filmul si sa aibe extensia srt. Daca DVD-playerul nu citeste divx atunci instalezi ffdshow si de acolo ii dai sa bage subtitrarea si cu nero vision convertesti din avi in dvd cu tot cu subtritrare.
              Doar două lucruri sunt infinite, universul şi prostia umană, însă nu sunt sigur despre primul.

              Comment


              • #8
                Originally posted by D-FENS View Post
                Daca-i schimb eu extensia din .sub in .srt va citi dvd-ul subtitrarea?Aceeasi problema o am si eu.
                DA, DAR ITI TREBUIE UN PROGRAM CARE CONVERTESTE SUTITRAREA DIN .SUB IN .SRT. SI TREBUIE SA PUI SUBTITRAREA PERMANENT
                - VirtualDub + filtru subtitle - pui permanent titrarea: http://www.metacafe.com/watch/738411...o_your_videos/
                - AutoGK - din nou, permanent - http://www.metacafe.com/watch/752716...videos_part_2/

                Comment


                • #9
                  Multumesc baieti
                  Forum neinteresant. Delogat definitiv.

                  Comment


                  • #10
                    am gasit si o alta varianta mai simpla..dureaza 30 de sec
                    iti trebe un codec (free-codecs.com), autogk ii zice, il instalezi, il deschizi, incarci filmul in format avi, incarci subtitrarea, format srt si dai start job si in 10 sec a terminat. Totul e testat

                    Comment


                    • #11
                      10 secunde ????
                      Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

                      Comment

                      Working...
                      X
                      Anulare DPF
                      Politica de Securitate Google