Primul meu LOGAN.....

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Primul meu LOGAN.....

    ....
    Salut...am depus actele ptr a cumpara un Golan ,cum il alint eu,versiunea KISS DCI 85 CP.Vroiam sa intreb lumea care stie care sunt preturile la asig.casco ?masina o sa "salt" de la meridian vest.cei de acolo au spus ca trebuie sa achit prima rata la casco la ei,dar au uitat sa mentioneze,si eu sa intreb ,la care companie de asigurari sa referit.am tot citit ce se scrie si se spune despre masina romanului ,pareri pro si contra,faza este ca la banii acestia nu putem avea pretentii,pur si simplu o masina de care te folosesti de ea si iti ofera minimu' necesar.ma rog.... sper sa am probleme minore,ptr ca binenteles ca o sa ma lovesc si eu de greierasi si zgomote din portbagaj...sau sper ca nu am sa ma bucur de "aceste" mici cadouri.
    in maxim 30 de zile ajunge masina si sa vedem ce se va intampla.va urez bafta la drum si sa va bucurati de GOLANUL vostru.

  • #2
    eu zic ca esti prea pesimist ..deunde stii tu ca o sa ai probleme - eu deexemplu nu am avut si nici nu am greierasi si zgomote din portbagaj..
    "banii acestia nu putem avea pretentii,pur si simplu o masina de care te folosesti de ea si iti ofera minimu' necesar.ma rog.... sper sa am probleme minore,"
    la fazele astea nu sunt deacort cu tine....mie numi ofera doar minimul necesar ci chiar sunt fff multumit

    Comment


    • #3
      Mie mi-au facut Casco la Bt asigurari, nici eu nu m-am interesat daca se poate face la altceva atunci. Eram mult prea nerabdator sa vad masina. Daca se poate, iti recomand sa faci la Generali, sunt si ieftini si am auzit numai de bine de ei. Tot de la Meridian Vest am ridicat-o si eu.
      sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

      Comment


      • #4
        si eu aveam aproape aceeasi parere ca tine despre logan inainte sa ma obisnuiesc cu ea. dar acum iti spun sigur ca daca stii sa conduci vei fi uimit de ce poate. ar fi bine totusi sa gasesti o parcare mare nefolosita si sa vezi cam pe unde rupe aderenta si chestii d-astea. ce m-a surprins pe mine cel mai mult a fost faptul ca desi e inalta, nu se lasa mult intr-o parte sau alta in curbe (asta cu suspensii stock bineinteles)
        If everything seems under control, you`re just not going fast enough...

        Comment


        • #5
          De asigurarea CASCO e bine sa te interesezi si sa o faci unde vrei tu nu unde vor altii. Oricum ar fi, sa dea Domnul sa nu ai niciodata nevoie de ea. Insa de masina ai sa fii foarte multumit. Depinde ce-i drept si ce ai condus inainte, dar motorasul asta e plin de surprize placute. Eu unul sunt foarte multumit de a mea si chiar am numai lucruri bune de zis la adresa ei. Mi-a placut cand ai zis :"am tot citit ce se scrie si se spune despre masina romanului ,pareri pro si contra,faza este ca la banii acestia nu putem avea pretentii,pur si simplu o masina de care te folosesti de ea si iti ofera minimu' necesar."...pt ca daca stam si judecam la rece asa e. Oricum per total o sa vezi ca ai sa fii multumit de achizitie. Felicitari si cat mai multi km fara probleme iti doresc ;)

          Acum mi-am dat seama...cand am zis sa o faci unde vrei tu si nu unde vor altii, NU m-am referit la colegii forumisti. M-am referit la dealer, banca, etc.
          Last edited by andrei; 28 January 2008, 22:08.
          I don't drive fast...I fly low !!!

          Comment


          • #6
            Daca nu iei masina in leasing/rate poti face CASCO oricand, nu numai la livrare.
            Cel mai nou proiect auto din România!
            Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

            Comment


            • #7
              Golanu...

              ...asa este..poate am fost un pic rau si nu am acordat o sansa reala la aceasta masina.nu sunt pesimist deloc numai ca stiti cum este romanul..se vrea la bani putini ,masina confortabila,sa consume putin etc...sunt sigur ca am sa ma bucur de ea dar citesc de cateva zile pe acest forum din curiozitate diverse probleme cu care sau confruntat colegii care detin un autoturism dacia logan de pe acest forum.evident ca la toate masinile se gasesc probleme numai ca atunci cand este vorba de dacia noastra draga ,multi sunt pesimisti si cu greu se lasa convinsi ca si dacia poate tine ritmul cu celelalte marci.
              am remarcat ca printre favorite la companiile de asigurari sunt Generali,Asirom si Alianz , care cel din urma am vazut ca sunt cei mai scumpi.maine ma voi duce la meridian unde trebuie sa platesc casco si am sa ma decid intrun final.multumesc ptr informatii si bafta pe drum la toti...

              Comment


              • #8
                pentru asigurare eu zic sa optezi pentru generali,eu preturi bune si sunt foarte promti si te rezolva repede in caz de...

                Comment


                • #9
                  Asa e, daca nu e leasing sau credit auto, iti faci casco unde vrei tu, nu unde vor ei. Si e mult mai recomandabil asa. Chiar si Rca-ul...de ex la noi in Iasi iti fac la Asiban, dar gasesti mult mai ieftin. Daca iti faci si Rca si casco aceeasi firma poti prinde discount-uri. Dar sa ai grija, in timp ce nu ar trebui sa te intereseze unde faci Rca-ul (il poti alege pe cel mai ieftin) la Casco trebuie sa alegi ceva care sa stii ca te rezolva cat de cat repede si sa nu iti creeze diverse probleme.
                  Zgomote in portbagaj cred ca te-ai referit la mine. Am si cam dat-o in gropi cu o faza cand am intrat intr-un stalp, ce e drept cu viteza mica, dar de acolo m-am ales cu zgomotul asa ca, stai relaxat, kiss-ul de 85 te va impresiona
                  Fotografie ... in cat mai putine cuvinte

                  Comment


                  • #10
                    salut din nou..am luat masina prin credit la brd si am fost nevoit sa inchei polita de asigurare la omniasig,unde platesc 2200 ron pe an,ceea ce mi se pare enorm.dar asta este ,am fost legat la maini.in fine .baietii de la meridian au promis ca in 2 sapt am masina la scara,sa vedem acum.dabia astept sa vinaa va dati seama...multumesc ptr informatii si drum bun sa aveti ..bafta

                    Comment


                    • #11
                      Originally posted by mihaistancu View Post
                      salut din nou..am luat masina prin credit la brd si am fost nevoit sa inchei polita de asigurare la omniasig,unde platesc 2200 ron pe an,ceea ce mi se pare enorm.dar asta este ,am fost legat la maini.in fine .baietii de la meridian au promis ca in 2 sapt am masina la scara,sa vedem acum.dabia astept sa vinaa va dati seama...multumesc ptr informatii si drum bun sa aveti ..bafta
                      Da,cand iei imprumut prin Brd,ei te asigura ori la omniasig ori la asirom. Suma este intr-adevar enorma.Ce optiuni ai ales cand ai incheiat polita casco?
                      Spune-mi, ca sunt interesat!

                      Comment


                      • #12
                        mihai cei 2200de ron , cum e polita casco e cu fransiza sau nu... eu in septembrie 2007 am incheiat tot prin brd tot cu omniasig platesc cam 1200ron ptr o masina de 12300 adica un MCV

                        sigpic

                        Comment


                        • #13
                          eu am luat in leasing in octombrie 2007 incheat polita casco la unita s.a. 35 euro pe luna,valoarea masinii 11350 euro.

                          Comment


                          • #14
                            salut.da este inclusa fransiza.ideea era ca brd are un parteneriat facut cu sc omniasig si atat.nu am avut alte optiuni,de unde sa aleg sa fac comparatii etc.polita este full casco + vandalism,unde aceaasta din urma nu este inclusa la multe societati de asig.ptr ca se cunoaste "trendul" de la noi ca este cea mai des intalnita.ma rog nu am citit si nu cunosc ce acopera casco la alte firme de profil.daca o sa am norocul sa imi cada un copac pe masina cei de la omniasig ma despagubesc(sper!!)in fine,nu am avut ce sa fac ..vrei masina ,platesti...Stiu ca unele companii de asig iti ofera o polita in functie de varsta,experienta conducator auto,daca ai avut evenimente rutiere in ultimii ani,daca locuiesti in bucuresti sai slobozia,preturile se modifica de la caz la caz in functie de aceste aspecte.asta este acum ,imi doresc sa nu o folosesc niciodata sub nici o forma...sa aveti drumuri linistite bafta:smokespliff

                            Comment

                            Working...
                            X
                            Anulare DPF
                            Politica de Securitate Google