Animalele noastre

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • off topic:era tare sa le ai pe toate odata....papagali, pisici si caini la un loc mai tare dect tom si jerry.

    on topic:am si eu un perus mai exact o perusa o cheama Jordan are aproape un an si e super inteligenta....a invatat sa spuna "ce faci?", sa fluiere(aproape mai bine ca mine), stie sa iti ceara de mancare cand ii e foame si trebuie sa ii dai ce vrea de ex daca vrea portocala si tu ii aduci morcovi nu mananca....pe langa toate astea e mai rea ca castorii(scuzati cacofonia) adica are niste "bare" de lemn in colivie de aprox 1.5 cm grosime si pana acum a reusit sa roada 2 pana s-au rupt....
    DACIA...Daca Ai Cap Iese Altfel..
    sigpic

    Comment


    • Ricky - catelul meu. nu va luati dupa marime este foarte greu de stapanit cand i se pune pata pe cineva. si nu iarta !!!
      Attached Files
      Zilele petrecute la pescuit nu se pun la anii vietii

      Comment


      • Originally posted by sanderizer View Post
        @D-Fens:Ai tu dreptate...de fapt,am inceput cu prezentarea cainilor mei si am deviat pe urma
        @dan.gutu: cu muuuult mai putin - sau chiar gratuit - poti sa iei de la un adapost un caine,daca insisti poate chiar cu acel aspect,care iti place.Si-ti spun si ca te va iubi mai mult,va fi mai recunoscator.+ ca vei sti ca ai facut un bine,nu ai ingrosat buzunarul altuia.Iar banii salvati ii poti investi in masina,sau ce vrei tu.Castig pe toate fronturile!

        Ca sa revin on-topic,imi prezint si eu noul meu catel (evident,salvat de pe strada).Daca nu-i taia coada din radacini taranul prost care l-a batjocorit,era leit border collie...
        Pai ce sa fac cu astia de la adapost ? Caini de ''jucarie'' am vreo 3,eu vreu un caine care sa impuna respect .Am un lup de 15 ani,care nu mai vede si nu mai aude,il tin in tarc datorita faptului ca a fost un prieten credincios,veterinarul m-a indemnat sa il eutanasiez ,dar nu pot face asa ceva,il las pe el sa hotarasca cand vrea sa ne despartim,eu il ingrijesc ca la inceput.
        LOGAN--> <--TOYOTA

        Comment


        • Da,inteleg.Iti trebuie un caine care sa-si faca prezenta simtita.Ca fapt divers: am salvat mai multi de pe strada,din care unii erau fricosi,altii prietenosi...cu foarte putine exceptii,au devenit foarte bune "sonerii".Trebuie doar putin timp,sa se obisnuiasca cu noile conditii,sa simta teritoriul ca al lor.Tot respectul pentru batranelul,pe care il tii! Ca o recomandare,totusi: in momentul care vezi ca sufera deja,va trebui sa iei decizia sa te desparti de el.

          Comment


          • curiozitatea si matza

            Norocul lui ca nu dormea! As fi avut dup'aia o pisica foarte ... curata!
            Attached Files

            Comment


            • un vot, pls

              Pentru iubitorii de animale, aici gasiti un concurs pentru pisici.
              Iar pentru cei care au cateva minute, motanul Tomi le va multumi pentru votul acordat. (pag.3 sau 4 in linkul de mai sus)
              Miau!
              Attached Files

              Comment


              • Acesta este Miki .. un motan in varsta de 13 ani ..

                Nu conteaza unde ajungi .. ci calatoria pana acolo ..

                Comment


                • Asta da varsta!Il ai de la 12 ani?Sa-ti traiasca!
                  Forum neinteresant. Delogat definitiv.

                  Comment


                  • Originally posted by D-FENS View Post
                    Asta da varsta!Il ai de la 12 ani?Sa-ti traiasca!
                    Da .. gasit in Aprilie '98 .. iar la cateva saptamani distanta a luat tata carnetu' a fost un motan gasit .. si hranit cu pipeta .. cu lingurita .. nu era nici cat o mana de om .. e batran are probleme cu rinichii (ca si mine) .. asta e .. este un suflet .. un membru al familiei ..
                    Nu conteaza unde ajungi .. ci calatoria pana acolo ..

                    Comment


                    • Eu am un persan de 4 ani,sper sa apuce si al meu varsta asta.
                      Forum neinteresant. Delogat definitiv.

                      Comment


                      • Doamne-Ajuta !
                        Nu conteaza unde ajungi .. ci calatoria pana acolo ..

                        Comment


                        • el este Nero, un rottweiler de 3 ani
                          Attached Files
                          "PH-66-SIX"
                          Dacia Golan 1.4

                          Comment

                          Working...
                          X
                          Anulare DPF
                          Politica de Securitate Google