2012

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    M-ai multe...chestii cum ar fi: sa nu deschid umbrela in casa...sa nu sparg oglinzi...sa nu trec pe sub scara...am facut mai multe si nu sunt urmat de ghinion.
    Si la faza cu oamenii care credeau ca Pamantul e plat... ei nu au fost sa vada marginea lumii ...lor asa le-a zis nea Costica de la colt...si ei au crezut.
    Eu am experimentat chestiile enumerate mai sus si nu am patit nimic rau din cauza lor...din cate imi amintesc.

    Comment


    • #17
      Si care e problema?....acum exista Discovery Channel....un fel de "Nea Gica" care iti spune ce TREBUIE sa crezi!Aici era vorba de anul 2012 nu de a fi superstitios
      Morala e ca multe chestii sunt tinute secrete pt. ca altfel n-ar mai putea controla omenirea!Poti sa te documentezi singur dar asta numai daca consideri ca e cazul sa te "trezesti" si sa gandesti TU....nu sa repeti ce spun "savantii"!
      In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

      Comment


      • #18
        Hai ma la o shaworma fac eu cinste cu bere si tigari... ce mama naibi...

        sigpic

        Comment


        • #19
          In 3 ore ajung
          In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

          Comment


          • #20
            Veniti mai multi... ca sa fiu on topic cand erame eu copil mic si aveam vreo 10ani , eram aerian si ma calcat masina pe trecerea de pietoni , dar nu asta vroiam sa zic...
            citeam in ziaruri gen blitz ca in 2000 va veni sfarsitu lumii , ca in 2010 vom circula toti cu navete zburatoare si bla bla bla... 2000 a trecut sfarsitu lumii nu l-am prins , si suntem in 2008 astia de la dacia dabia au lansat sandero , oare pana in 2010 lanseaza ei ceva care zboara? i don`t think so , deci 2012 imi sufla in ceafa si tot degeaba...
            apropo aveam un profesor de bilolgie in liceu si el cica avea acasa poze cu marginile unviersului si-l intreb domn profesor si dupa margini ce e?El: nimic ce sa fie intuneric si muuult spatiu liber
            oricum e de recunoscut avansul tehnologiei cel putin la memorile Secure Digital, eu l-am observat stiu acum 4ani mai mari de 512 nu gaseam si rar la 1gb dar la preturi astronomice acum cu 70ron iti iei de 4g si iti iei un micro SD care e de marimea unghiei , nu mai vorbim de stickuri de memorie de 1X2cm de 32sau chiar 64Giga Baiti , acum 6 ani umbalm cu dischete de 1.44 mb si era ok nu simteam nevoia de altceva , acum avem dvduri de 4.7g, marea majoritate mai e si blue ray de 8g sau cat naiba , eu umblu la mine continu cu 8Gb pe stick , 2g intrun mobil 1g in al2lea mobil si acum vreau sami iau inca 4g ptr un mobil ,deci tehnologia a avansat si nevoia de tehnologie e din ce in ce mai mare... din 97 pana in 2002 am avut un pc cu un HDD de 1.5GB , mia dat mama bani sa-mi iau altu mam dus am facut configuratia oau hard de 10G(in gandirea mea cate jocuri o sa bag , de 10g nu aveau , de 20g era stricat si am ajuns la un hard de 120g)cand l-am luat mi se parea ceva huuuuge ce sa fac cu atat dupa 1an am mai luat unu de 80 si unu de 100 acum mai am si un laptop cu hdd de 100 si tot numi ajung
            Last edited by SoNyKeL; 20 March 2008, 21:03.

            sigpic

            Comment

            Working...
            X
            Anulare DPF
            Politica de Securitate Google