Dauna Casco

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Dauna Casco

    Salutari.Sa va povestesc ce am patit.
    Deschid frumos dosar de dauna ca stiti(sau nu stiti unii dintre voi) ca aveam probleme cu puntea....
    Ma duc la Caremil Iasi,o pune pe stand la directie(era incaltata cu jantele de la grim)....fac unghiuri tot....fata iese in parametrii spatele jalnic.
    La 1 zi dupa primesc raspuns : Dauna dumneavoastra NU se acorda despagubirea! Motiv?! : Jantele(culmea am stricat puntea dupa ce am condus 1 zi loganul cu jante de 16) si nu erau omologate pentru masina mea spun astia.
    Ca tot omul nervos si suparat , fac plangere la CSA.....la doua zile dupa,ma suna directorul pe iasi ca el vrea sa vada masina si sa mai fac o plimbare la caremil...ok,am fost ,am dat jos acele jante...m-am dus cu original logan...la fel ieseau unghiurile.....dupa o cearta sanatoasa prin service,imi zic ca imi dau doar fuzete si ax spate....si sa o las acolo ca se rezolva...ok...le-am lasat masina,ma suna la 3 ore dupa din service ...ca a iesit mai prost decat cu ale mele.....intre timp baietii de la CSA,calare pe Groupama.....
    Ma suna cei de la groupama sa vin ca imi dau puntea dar sa renunt la plangere.Ma duc fac cerere catre CSA,cum ca renunt la plangere in momentul in care mi se repara masina.
    Astazi mi-a venit puntea,m-au sunat si acum masina este in service.
    Cand am ajuns in service mi s-a spus ca cei de la groupama nu mai vor sa ma despagubeasca (ceva in genul ai facut cerere ca renunti la reclamatie...iti aratam noi tie) ,iar apoi a venit mail cum ca ma despagubesc(probabil au citit mai atent ce am scris eu) ca renunt la toate acuzatiile in momentul in care mi se repara masina....
    si acum astept sa vad exact si accept de plata si tot.
    In concluzie : Platesti casco ca boul si ei te freaca cum vor si scot tot felul de motive care mai de care sa nu iti plateasca.
    Dar daca ii dadeam drumul de pe bucium la vale pe dea dreptul? atunci nu imi dadeau dauna totala probabil din cauza copacilor aflati in drumul masinii??
    Parerea mea !! Fugiti de groupama.
    Iar in tot acest timp pana sa ajung in faza finala cu puntea am dat cred ca mai bine de 40 telefoane si cearta la telefon de 10-15 minute de fiecare data.Costul suplimentar cine il plateste? eu bineinteles.
    Deci probabil sunteti careva dintre voi,care lucrati pentru groupama ,dar sincer nu am nimic cu nimeni ,dar ................aici in iasi sunt niste...........!@#$^%&%^
    Nobody dies virgin...because life fuck's us all !!

  • #2
    cat a durat tot circul ?
    Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

    Comment


    • #3
      E cu dus si-ntors treaba asta ... Ar fi trebuit cel mai bine sa mergi din start cu jantele originale si cred ca nu se mai facea atat de mult circ.

      Asemanator am patit si eu la clio cand m-am dus la o simpla revizie cu cauciucuri 195/50 si m-a atentionat un mecanic de-acolo: "Vezi ai grija ca s-ar putea sa-ti pierzi garantia la legatura cu solul pe seama cauciucurilor" .... M-a bufnit o leaca rasul dar apoi m-am ferit sa mai merg la ei cu acele roti sa nu mai stau de taraboi!

      Ai spus ca este vorba decat de o singura zi dar oricum, sfatul meu este sa evitati aceste probleme la garantii sau alte cele ...

      Succes!
      9! 9! 9!
      sigpic

      Comment


      • #4
        eu am casco la groupama atat la masina personala cat si la tot parcul auto al firmei unde am lucrat aproape 3 ani....chiar acum 2 luni am avut 2 sau 3 dosare,un logan si o duba,care au fost rezolvate fara absolut nicio problema!asta in bucuresti,eu sunt ok cu groupama!

        Comment


        • #5
          tot circul a durat 1 luna.
          pana intr-un final cand mi s-a inlocuit puntea.
          eu nu pot sa inteleg un lucru....daca am fost baiat finut si m-am dus la ei cu o "simpla" problema si care s-a remediat cu putini bani...nu inteleg....preferau sa ma duc cu ea busita complet sa fie dauna mai mare??
          Nobody dies virgin...because life fuck's us all !!

          Comment


          • #6
            si eu am asteptat 1 luna dupa ardaf pana mi-au dat banii pe regie proprie care trebuia normal sa ii primesc in cateva zile . Cam acolo se incadreaza solutionarea dosarelor .Oricum de Groupama am auzit lucruri bune ,acum depinde ca se stie ca fiecare padure are uscaturile ei .
            Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

            Comment


            • #7
              Poi da ca au in nu stiu ce lege 3(trei) luni pentru solutionarea dosarelor. Inuman.
              Cel mai lent 1,6 8v

              Comment

              Working...
              X
              Anulare DPF
              Politica de Securitate Google