Cu Ce Se Curata Lipiciul De Pe Telefon?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Cu Ce Se Curata Lipiciul De Pe Telefon?

    Azi fiul meu din neatentie si-a varsat putin lipic pe telefon. Exista ceva modalitate de a curata Picatura de pe telefon? Eu i-am zis sa il lase asa, dar zice ca arata ca naiba si ca ii vine sa isi dea in cap cand il vede.
    Pana acum a incercat cu spirt, dar nu prea a facut mare lucru. Sincer, as prefera si eu sa il curete, ca altfel trebuie sa ii dau bani sa isi schimbe carcasa
    Atasez si 3 poze sa vedeti cat de mare e pata.
    Attached Files
    sigpic
    Sa inebuneasca nebunele cand vin cu DACIA

  • #2
    Desfa telefonul si baga carcasa in congelator......serios.Doar carcasa.
    sigpic

    Comment


    • #3
      dupaia scoti si ii dai inghetata
      LAUREAT 1.5 DCI INTILNIRE LoganClub DUMINICA
      Enter the Matrix

      Comment


      • #4
        si cum sa il desfac? Nici nu am surubelnita pt asa suruburi mici si nici nu cred ca as putea sa il montez la loc
        Inghetata fara gust? Nu suna prea bine Ii pun si niste ciocolata pe el
        sigpic
        Sa inebuneasca nebunele cand vin cu DACIA

        Comment


        • #5
          Chiar daca il bagi in congelator si super-glue-le va deveni casant si il poti indeparta tot va ramane o urma pe telefon...
          Io prefer vanilia.
          sigpic

          Comment


          • #6
            Ce model de telefon este ? Ce fel de lipici este ?

            Comment


            • #7
              Acuma i-am dat niste servetele umede si iam zis sa frece. Daca freaca pana dimineata poate reuseste ceva
              @Dreamer4ever-telefonul e un Motorola Dext si lipiciul e Picatura. Macar daca lua ceva lipici ieftin ca ala poate se curata mai usor.
              sigpic
              Sa inebuneasca nebunele cand vin cu DACIA

              Comment


              • #8
                sa incerce cu benzina ,,,poate se ia...

                Comment


                • #9
                  incearca cu acetona !
                  Logan TAXI http://www.loganclub.ro/forum/logan_...4.html?t=27374

                  Comment


                  • #10
                    Daca adezivul este PICATURA, devine foarte neplacut, plasticul este atacat in profunzime si decolorat, sterge locul afectat prin frecare usoara cu PUR de vase concentrat, apoi cu alcool isopropilenic(2+2). S-ar putea sa dea rezultate. Atentie sa nu intre lichide in interiorul telefonului. Si...nu certa copilul, se mai intampla...

                    Comment


                    • #11
                      Pai de certat, nu l-am certat. Asa i-am zis si eu, ca se mai intampla accidente. Nu ne putem feri de ele. Partea pe care a picurat lipici nu cred ca este din plastic. Pare mai degraba ceva aluminiu... As incerca sa il curat cu un betigas de urechi imbibat in putin diluant si apoi sa sterg cu servetel umed si apoi cu uscat. Oare are ceva efect pozitiv sau negativ?
                      sigpic
                      Sa inebuneasca nebunele cand vin cu DACIA

                      Comment


                      • #12
                        cumpara un set de torxuri dinacelea foarte mici...e undeva la 10 lei trusa

                        Comment


                        • #13
                          incearca cu alcool de obicei se ia

                          Comment


                          • #14
                            Eu cred ca Mos-Craciun rezolva problema !
                            LOGAN--> <--TOYOTA

                            Comment


                            • #15
                              dca unu zice...incearca cu benzina, altul cu acetona, altul cu pur...eu zic cu ulei de floarea soarelui
                              cum frate cu ...cele de mai sus, Valeriuciprian a zis din prima, congelatorul, scurt si la obiect!
                              dar vorba lui Dan...Eu cred ca Mos-Craciun rezolva problema!
                              lipsa text

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google