Salut : Am O Problema Romtelecom

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Salut : Am O Problema Romtelecom

    Salut

    Am si eu o problema cine stie sa ami zica si mie cateva sate izolate in care nu au acces romtelecom pentru ca vreau sa scap de iei

    Multumesc

  • #2
    la ce te referi ? eu em fost la ei si am incheiat contractul la zi.
    sigpic #

    Comment


    • #3
      eu vreau sa scap de netu lor de 2 bani si sa le zis ca ma mut intrun stat in care nu au iei acoperire fac o cerere ca ma mut de la locuinta curenta si iei in satul ala sa nu aiva acoperire si asa se rupe contractul cu iei

      Comment


      • #4
        Se poate incheia mult mai simplu contractul, nu trebuie sa te muti, fa o cerere si gata.

        Comment


        • #5
          Daca mai ai contract cu ei nu poti renunta, asa si eu vreau sa renunt la abonamentul de la cosmote ca din cate vad este mult mai avantajos pe cartela dar asta e trebuie sa-l tin pana termin perioada contractuala.

          Comment


          • #6
            Si eu am contract la Romtelecom.Pana nu se termina perioada contractuala nu poti renunta doar daca platesti acele clauze puse la incheiere.Eu am internet de 2mb de la ei si am avut ceva probleme,dar am facut o sesizare si au venit si au schimbat totul si acum merge super bine.
            CARPE DIEM!

            Comment


            • #7
              Pune-te si urla la ei cat incape. Netul de Romtelecom Clicknet, configurat cum trebuie (atat hard, cat si soft), merge foarte bine.
              The future is already here - it's just not very evenly distributed. - W. Gibson

              Comment


              • #8
                dar la 21 de ani sa nu stii sa scrii corect , e o problema mai mare .
                Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

                Comment


                • #9
                  Orice contract se poate desface. Daca ai luat de la romtelecom modem sau luni gratuite de abonament atunci vei avea o clauza de reziliere prevazuta de contract. Daca ai un contract simplu il poti rezilia cand doresti.

                  De exemplu eu am de la ei Clicknet power la 7,4 euro, contractul este fara luni gratuite , fara modem/ router primit gratuit si il pot rezilia oricand doresc.

                  Comment


                  • #10
                    Lasa-ma Cristi_Xp vezi de ale tale te-am deranjat cu ceva te crezi mai destept?

                    Comment


                    • #11
                      ca trebuie si altii sa inteleaga ce vrei transmiti .Sa desenezi corect cu litere nu e o dovada de inteligenta.
                      Last edited by Cristi_Xp; 15 February 2011, 16:50.
                      Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

                      Comment


                      • #12
                        Este foarte greu sa muti contractul undeva unde nu au acces.Romtelecom are pana si in micutele sate o posta ceva.Daca contractul tau este incheiat pe o perioada determinata nu poti renunta la el asa usor.Au niste clauze pe care sunt sigur ca le cunosti.Deci,nu merge bine internetul? Suna la ei,faci o sesizare pe aceasta tema si vor trimite o echipa care va face ca si la mine sa mearga asa cum iti doresti.
                        CARPE DIEM!

                        Comment


                        • #13
                          Am internet, telefon si mai nou IP-TV de la Romtelecom si merg bine. Asa cum a spus si JREwing daca reteaua e configurata corect, hard si soft, nu ar trebui sa ai probleme. Daca totusi ai, contacteaza-i si vor lua masuri.
                          Daca nu spui nimic nimeni nu se va certa cu tine.

                          Comment


                          • #14
                            Originally posted by poli View Post
                            Lasa-ma Cristi_Xp vezi de ale tale te-am deranjat cu ceva te crezi mai destept?
                            nu se crede mai destept, asa e el, il dor ochii cand nu vede semne de punctuatie, ami, iei, intrun, aiva...
                            e deranjant si obositor sa citesti un post in care nu sunt semne de punctuatie. si pe mine ma deranjeaza, deci incearca sa folosesti macar respectivele semne de punctuatie, greselile gramaticale si regionalismele nu sunt atat de grave.

                            on topic
                            ma indoiesc ca iti vei vinde casa doar din acest motiv. persoana pe care este facut contractul isi poate face mutare de domiciliu intr-un sat fara acoperire romtelecom. mai greu zic eu, ei se folosesc de reteaua de telefonie care chiar are acoperire cam in toate satele.

                            cei care-si dau cu caramida in piept cu romtelecomul ca e ok, sa va duceti voi intr-un sat la zeci de kilometri distanta de un oras mare si sa testati super mega viteza de o gramada de bani, pe o mega infrastructura din al doilea razboi mondial.
                            Last edited by crististreulea; 15 February 2011, 17:08.
                            Daca indeplinesti o sarcina prea bine, vei ramane cu ea pe cap, cum ar fi Tutoriale pentru Dacia Logan

                            Comment


                            • #15
                              Totusi nu inteleg de ce vrei sa renunti care e problema principala? Si eu am telefon, net de 6 mb si dolce de la ei, am avut ceva probleme cu net-ul am sunat la ei a venit un nene mi-a schimbat tot cablul, modemul si merge perfect, de fiecare data cand am avut o problema astazi i-am anuntat si maine au venit, vorbeste cu ei si o sa vezi ca se rezolva.

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google