Internet, De Care ?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    De reteaua 3G a telefoniei mobile, e vorba. Vezi ca degeaba ai trafic nelimitat. Dupa nush cati Giga trafic, nu mai merge pe 3G...dupa te rogi sa deschida pagina in 3 minute, nu in 7.
    In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

    Comment


    • #17
      Originally posted by Tudor View Post
      vorbim de 3G reteaua de telefoane ? daca da, am acasa

      @razvane nu stiu cum e cu romtelecomul, oricum telefon fix nu am , decat la bunicamea , care sta un etaj mai jos..prea complica .

      @adi&nicu, interesanta treaba cu rds, nu stiu daca as avea semnal( rds = digi? ) .. nu am inteles cum vine asta, cu stickul ? puteti explica un pic va rog ?

      multumesc

      ps: ca sa ma fac inteles ( sper ) eu vreau un net la care pot renunta oricand. asa as putea sa renunt si la cel local, dar cand trebuie sa ma conectez iar, contracte, chemat baietii acasa..etc, o gramada de treaba. Vreau ceva ca la o cartela sim, incarc luna asta si am net, nu incarc, nu am )
      poti folosi un router. si se rezolva. bine acum trebuie sa spui si la ce folosesti netul. daca este pentru luat muzica, filme , etc sau pentru bantuit pe forumuri
      Zilele petrecute la pescuit nu se pun la anii vietii

      Comment


      • #18
        pai folosesc netul si la bantuit pe forum, si luat filme, muzica oricum nici asta local nu-i grozav, downloadez de pe net cu vreo 150-200 max kb
        " Nevastamea conduce atat de rau, incat GPS-ul i-a spus: in 50 metri trage pe dreapta ca vreau sa cobor "

        Comment


        • #19
          treci pe la zapp pentru prepay. functioneaza pe evdo, nu 3G, si ai acoperire chiar mai mare decat reteaua 3G. bineinteles nu in sate pierdute de lume, etc. la Botosani aveam semnal decent cu zapp. au o oferta gen cumperi 30 euro si poti sa-i consumi cat vrei si cum vrei. nu are limita de viteza, bani sa ai!

          Comment


          • #20
            deja m-ai bagat in ceata, evdo ala ce mai e? ) eu stau intr-un oras langa botosani, la vreo 30 km, sper sa mearga,oriocum semnal ( la tel) pe zapp stiu ca e . O sa ma interesez. Multam frumos
            " Nevastamea conduce atat de rau, incat GPS-ul i-a spus: in 50 metri trage pe dreapta ca vreau sa cobor "

            Comment


            • #21
              Eu am avut modem de la Vodafone si acum am de la Digi. Modemul de la vodafone a fost bun pentru ca are acoperire mai peste tot... ce e drept nu 3G. In schimb modemul Digi, desi in Bucuresti se misca excelent, nu are acoperire in afara oraselor mari. La 10 km de Bucuresti nici nu se pune problema de semnal. Indiferent ce modem ti-ai luat sa stii ca doar primii 2 Gb au viteza maxima. Dupa ce ai facut traficul de 2gb o sa ai o viteza mica, mica, cat sa nu zici ca nu ai net. 2Gb ii faci cam in 2-3 zile de browsing, iar daca vrei sa iei filme sau muzica, nici nu se pune problema. Sfatul meu este sa lasi in continuare abonamentul pe care il ai acum. Daca vrei neaparat sa il inchizi ai putea sa folosesti telefonul ca modem si sa il conectezi la calculator, insa pe o sesiune mai serioasa o sa platesti mai mult decat platesti o luna intreaga abonamentul actual.

              Cei de la Digi ofera gratis stickul si asta este singurul avantaj. Altfel nu ar merita nici macar 2 lei pe luna. Cei de la vodafone mi-au facut o oferta de 3 euro pe luna si viteza dubla decat cel mai mare abonament pe care il au acum in oferta si tot am refuzat... am platit 2 ani abonamentul si l-am folosit doar de 3-4 ori.
              sigpic

              Comment

              Working...
              X
              Anulare DPF
              Politica de Securitate Google