Depasirea Cu Peste 20 Km/h, Nu Va Mai Fi Amendata.

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Depasirea Cu Peste 20 Km/h, Nu Va Mai Fi Amendata.

    Cum la noi in "romanica", incalcarea legii este sport national, chiar esti considerat fraier daca nu o faci (din ce am citit/auzit/vazut), baietii destepti s-au gandit la ceva.
    sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

  • #2
    hmmm....avertisment singur?sau avertisment cu puncte?sau nu se poate avertisment cu puncte?
    http://www.loganclub.ro/forum/ms_41_nzn-t12171.html? Logan 2000 16v

    Comment


    • #3
      Doar o foaie care seamana cu procesul verbal, pe care o semnezi si iti vezi in continuare de drum. Fara sa dai (bani) sau sa iei (puncte).
      sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

      Comment


      • #4
        e c`am teapa , parerea mea , de ce totusi sa faca asta ?

        Comment


        • #5
          foarte bun sfatul! si asa mereu eram atentionat cu degetul de "leguitorii strazii" ca vorbesc la telefon in timpul sofatului!

          Comment


          • #6
            vedeti-va de treaba . mlitia va da amenda indiferent de lege !
            dar daca va fi asa va rog sa imi dati numarul de lege sa am cu ce ii da pe sub nas lui garcea
            Zilele petrecute la pescuit nu se pun la anii vietii

            Comment


            • #7
              pai aia din link nu este lege?

              Comment


              • #8
                Originally posted by iulian_may View Post
                foarte bun sfatul! si asa mereu eram atentionat cu degetul de "leguitorii strazii" ca vorbesc la telefon in timpul sofatului!
                Era sa fiu implicat in doua accidente urate (nu mai vorbesc de incidente) datorita atentiei soferului la telefonul la care vorbea, nu la condus.
                Ultima ieri, sens giratoriu, o masina 4X4 pe banda 2, eu pe 1 fac dreapta (intentionam...) ma trezesc si cu ea tot in aceeasi directie. Aveam o banuiala. O depasesc. Ce vad? Simplu: vorbea la gesemeu o tanti. Era mult mai important decat sa fie atenta la drum, NU?

                Despre viteza? Trec zilnic prin zona industriala. Nu vad fireasca limitarea vitezei la 50km/h, datorita traficului specific zonei. Nu se compara cu rulajul prin centrul urbei, limitat tot la ... 50 km/h.

                In alta ordine de idei. Nu va bucurati de blandetea legii! Ganditi-va in primul rand la siguranta voastra si a celor din jur!
                Logan Ambition-dCi, 70 CP (+25); C.V.-JR5, A.H.; barza sosita in 2007, iulie

                Comment


                • #9
                  77sky ce spui este adevarat, dar modul in care esti tratat de ... lasa mult de dorit!

                  Comment


                  • #10
                    eu zic altceva, daca vrea sa te faca, te face, adica daca ai viteza si nu poate sa se ia de tine pe cai legale, cauta si gaseste altceva, si mai mult ca sigur la multi dintre noi o sa gaseasca destule neomologate, un kit xenon, un far, un stop, un cauciuc de alta dimensiune, o folie pe fata neomologata, sau la unii chiar si pe spate neomologata, si mai sunt destule, dar astea sunt cele principale,
                    deci pe final vreau sa zic ca...vor avea mai multi "bani de buzunar"
                    sigpic

                    Comment


                    • #11
                      prima incalcare a legii se primeste avertisment . Daca in urmatoarele 6 luni mai ai un avertisment , o sa primesti amenda .Dupa 6 luni expira .
                      Legea a fost deocamata votata de parlamentarii nostrii ,n-a fost inca pusa in aplicare .
                      Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

                      Comment


                      • #12
                        esre adevarat, multumin dl senator staicu brasov

                        Comment


                        • #13
                          Nu cred ca va fii pusa in aplicare.
                          sigpicLogan Laureate - 1.5 DCI

                          Comment


                          • #14
                            nicu_rcn: vrei sa spui ca daca iti pui "un kit xenon, un far, un stop, un cauciuc de alta dimensiune, o folie pe fata neomologata, sau la unii chiar si pe spate neomologata", nu te astepti sa iei amenda?
                            sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

                            Comment


                            • #15
                              poate cu unele prevederi pot sa fiu de acord, dar niciodata nu as fi de acord sa se dea doar avertisment pentru cei care vorbesc la telefon in timp ce conduc. pt asta ar trebui suspendat direct permisu'.

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google