Lampa Torpedo

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Vreo idee de unde sa iau o lampa cu led de 12v de pus in torpedo? Eu as pune un intrerupator al lui separat, undeva la intrare-sus, ca sa nu aprind si altceva. Chiar daca uit led-ul aprins nu se intampla nimic la ce consum are.

    Comment


    • #17
      Cu 10 -15 lei cumparati intrerupatorul original pt torpedo... si decat sa te complici cu plafoniera, + de la butoane si altele, nu e mai simplu sa tragi aprox. 1m de fir pana la F19 in tablou? Daca iei + de la iluminat butoane, ce faci? Cand vrei lumina in torpedo aprinzi pozitiile? VlaD203, la a mea ( 2005 ) firul de plus la butoanele de pe consola e albastru.

      Comment


      • #18
        Habar n-aveam ca exista intrerupator dedicat. Multumesc. Dar cel mai importanta ar fi o idee de lampa cu un led de 12v pe care sa o pot adapta.

        Comment


        • #19
          Exista module cu 3 led-uri, alimentate direct la 12V. Sau poti sa-ti modifici lampa de la torpedo - sa pui in ea un bec de pozitie cu 4-6-x leduri - alea se alimenteaza direct la 12V. Daca te intereseaza intrerupatorul pt torpedo, iti pot trimite eu unul.

          Comment


          • #20
            eu am lampa din torpedou montata din fabrica, dar am pus un led SMD si am tras + permanent de la radio-cd. asa ca nu trebuie sa mai aprind pozitiile cand am nevoie sa caut ceva in torpedou. e foarte utila modificarea, recomand!
            Stock is boring...
            My ride: http://www.loganclub.ro/forum/b_20_riw-t35953.html

            Comment


            • #21
              dannyx78 multumesc frumos pentru oferta. De la Deva la Bucuresti e mai mare daraua decat ocaua. Iau maine si intrerupator si led. Intai sa vad unde e locul pentru bec si intrerupator apoi montez si raportez rezultatul.

              Comment


              • #22
                Langa bratul din stanga al usitei de la torpedo, mai exact sub brat, pe bord, ai locasul unde intra intrerupatorul. Daca nu te descurci, iti fac o poza sa vezi mai exact. Locul pentru lampa se afla in interiorul torpedoului, tot pe partea stanga, in partea de sus a cutiei torpedo.

                Comment


                • #23
                  Vezi ca este tutorial facut ce Cristi si este chiar mura in gura. Foarte pe inteles. Cauta pe google "tutorial montare lampa torpedo".

                  Dannyx78 scuze dar nu stiu de ce ma lovise graba, dupa 7 ani de mers fara lumina in torpedou ?! Daca ai lampa si contact, te rog sa ma contactezi pe mess, skype sau orice altceva, tot pe "albinoium". Chiar nu merita sa ma duc in targ in capatul celalalt al orasului, cand posta este peste drum de mine.
                  Last edited by albinoium; 16 November 2012, 21:34. Reason: Automerged Doublepost

                  Comment


                  • #24
                    Eu am procedat asa. Nu am luat plusul de pe butonul de portiere, deoarece am auzit de la alti colegi de pe forum, ca ar clipi becul ala cand incui sau descui portierele din buton sau telecomanda.
                    My ride

                    Comment


                    • #25
                      Lumina Torpedou

                      Buna seara! Am un logan de vreo 5 ani si chiar daca o sa radeti de mine habar nu am avut ca are lumina in torpedou ) in seara asta am descoperit cand am parcat si am vazut ca are si un buton on off am apasat si degeaba... chiar si cu contactul pus sugestii? pot schimba becul/ledul in caz ca e ars? si daca da cum? ce imi trebuie mai exact? Multumesc!

                      Comment


                      • #26
                        indemanare si o surubelnita subtire
                        sigpic

                        Comment


                        • #27
                          trebuie sa ai pozitile aprinse ca sa mearga becul

                          Comment

                          Working...
                          X
                          Anulare DPF
                          Politica de Securitate Google