Imaginea Sau Starea Tehnica?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Am votat si imaginea si partea tehnica dar daca ar fi sa aleg extrema as alege sa mearga bine.
    If everything seems under control, you`re just not going fast enough...

    Comment


    • #17
      Originally posted by csebalyn View Post
      Xp, da-mi voie sa ma iau de tine
      dejantarea se produce de la marginea jantei spre interiorul ei, poti sa ai bordura cat talonul anvelopei, daca diametrul jantei la nivelul talonului e un pic prea mic si prea "scurt" pt inelul talon al anvelopei, ai toate sansele s-o dejantezi. oricum, jantele din aliaj, marea majoritate, sunt aproape la fel de grele ca alea de fier. deci, doar aspect.
      din cate am citit ,dejantarea loganului pe modelu de jante sinaia parca,sau cum le-o chema,alea de ambition,s-a produs din cauza ca au bordura prea subtire,scurta,mica,cum o fi...
      Le poti pune si un pic mai late,gume mai late...aderenta mai buna,stabilitate un pic mai mare...aliaju e mai usor .Am cantarit o janta cu guma de iarna si rezerva,ambele aveau 16 kg...
      de acord cu suspensia. apropo, pe cand...?
      azi dimi am dat jos arcurile,cand vrei,imi zici si vb cu andi,sau bogdan si le punem...andi e plecat la Romexpo cu aia de la LOG,deci bogdan daca vrei,maine poimaine,pana luni...andi de luni incolo cred...
      xenoane, da, de acord, dar nu musai cu angel-eye, asta nu are chiar nici un rost dpdv tehnic. bixenon in far stock rulez
      angel eyes e un compromis...+xenon ,aspect placut +practic,oricum se vede bine,cu xenon se vede si mai bine
      f
      olia e ok, dar cate sunt pe bune anti-uv? Si sa fim seriosi, chiar nu se vede bine prin ea. as zice ca ionizarea are un mic avantaj. pt racoare, ai clima in masina
      aia asa zic ca au prot UV si prot antifurt...Se vede foarte bine prin ea,ma refer la LLUMAR orighi...
      n-ai zis nimic de spoilere si praguri...nu esti chiar convins ca te ajuta, nu?

      inca un compromis,nu mergem noi cu 200 la ora ca sa ne traga in jos aia 2 ms pierdute din cauza aerodinamicii
      Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

      Comment


      • #18
        Degeaba va puneti cu maestrii cristi stie ce zice si i dau dreptate
        Its just a car ...

        Comment


        • #19
          Sa arate BRICI si sa mearga TRAZNET !
          Ambition

          http://www.loganclub.ro/forum/golane...s-t2538p9.html

          Comment


          • #20
            Atat partea tehnica, cat si aspectul sunt importante

            Comment


            • #21
              Pentru drumurile noastre prefer sa ramana ca aspect asa cum este (fara praguri sau orice care sa-i micsoreze garda la sol), dpvd tehnic sa mearga la brici, deci cum a iesit din fabrica mi se pare chiar ok .
              Don't touch! Never ever steal
              Unless you're in for the kill

              Comment


              • #22
                GJ Cristi

                Frumos reply Cristi respect ai un plus de la mine .Si eu sunt de parere ca masina trebuie sa fie brici dpdv tehnic si sa i se aduca si imbunatatiri dpdv vizual dar fara sa fie grosolane sau exagerate,in opinia mea masina arata ok si cu imbunatatirile propuse de dacia ,dar nu strica si alte idei atata timp cat sunt in limitele bunului gust
                Last edited by Xsander; 13 March 2008, 12:17.

                Comment


                • #23
                  Deci o masina de serie e ok daca functioneaza perfect.
                  Imaginea pierde in fata starii tehnice?

                  Comment


                  • #24
                    Amandoua sunt la fel de importante ... dar daca nuti-le permiti pe amandoua alegi tehnica , ca ce folos sa ai xenoane pe masina si kit de tuning cand tu ai un 1.4 mpi si trece un 1.6 16v jegarit tot stok 100%

                    sigpic

                    Comment


                    • #25
                      Nu cred ca Sony ataca pe cineva da are pe jumatate dreptate. Sunt pustanii care fac cum zice si el,dar mai sunt intradevar si alte persoane care atat is permit si mai sunt si alte persoane, categorie in care sunt si eu, care detin un 1.4 mpi doar pentru singurul fapt de a se deplasa din punctul A catre punctul B si care nu a achizitionat masina pt liniute sau alte nebunii.Eu unul sunt constient de ceea ce poate masina ,iar pt ceea ce ofera ,la pretul la care am cumparat-o, ma declar satisfacut.Dar cand vine vorba de a-ti "impodobi" masina cu diferite elemente vizuale cand se putea face mai degraba o imbunatatire a performantelor sunt total impotriva .Eu unul strang ceva bani pt un chip tuning si o evacuare ,eventual niste suspensii sport si abia dupa poate niste spoilere etc...asta e parerea mea,fiecare e liber sa decida singur pentru el cum crede de cuviinta.

                      Comment


                      • #26
                        Ok.
                        Poate ca ai dreptate; poate ca am luat masina doar sa ma deplasez intre doua puncte.

                        Comment


                        • #27
                          Nu zic asta deloc fiecare a luat-o pt ce crede de cuviinta .unii poate vor sa se miste intre 3 punce cine stie)

                          Comment


                          • #28
                            buna asta cu 3 puncte; cred ca toti si-au luat masina ca sa se deplaseze intre "n" puncte, dar depinde de fiecare cum vrea sa se miste ;) si eu as modifica mai intai partea tehnica, dar pana la urma stiti cum se spune: frumos e ce-mi place mie...deci fiecare face cum ii place lui
                            If everything seems under control, you`re just not going fast enough...

                            Comment


                            • #29
                              Eu unul am luat loganul pentru ca imi place
                              deci din amundoua motivele
                              sigpic Alexandria

                              Comment


                              • #30
                                Cam peste tot se spune ca trebuie sa imbini utilul cu placutul deci se aplica si la logan.
                                Eu aveam mare nevoie de o masina noua in primul rand pentru a nu mai avea probleme.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google