Logan Vs Fiesta

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Logan Vs Fiesta

    Cand mi-am luat Loganul, un coleg de la servici a coborat in parcare la noi sa o vada. Prima lui remarca a fost: "Vai dar ce urat e interiorul, ce materiale ieftine, nici macar aer conditionat nu ai, ce plastic urat, ca pe masinile din anii 80".
    El avea Ford Fiesta nou, model 2007. Nu am bagat eu de seama la ce a zis el atunci si ma gandeam ca Fordul lui la interior cel putin o fi net superior de isi permite el sa zica asa ceva plus ca mai si mentiona din cand in cand "pai Fordul meu...". Ei bine azi in trafic stand la un semafor ma uit la un Ford in stanga mea si observ interiorul , ala era interiorul care era net superior celui de Logan. Am sa atasez niste poze acestui thread si le voi lasa sa vorbeasca si sa faceti voi comparatia. Eu unul zic... no comment! )

    PS: Exista plastic de mai buna calitate si plastic de mai proasta calitate cand vine vorba de un bord? ) )
    Attached Files

  • #2
    Numele de ford e cam tot la fiesta
    sigpic Alexandria

    Comment


    • #3
      Chiar ca interiorul ala e de toata jena, seamana cu cel de Logan si in realitate, nu numai in poze.
      Daca te uiti de aproape, plasticul e tot de proasta calitate, dar deh, pentru unii conteaza marca si nu masina.
      Cel mai nou proiect auto din România!
      Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

      Comment


      • #4
        Si dupa gandeste-te la interiorul de prestige in comparatie cu fiesta ghia al carei pret incepe de la 9700 si ceva de euro plus tva sau fiesta sport care trece de 10000 de euro plus tva.
        plus de asta fiesta st, care are un pret astronomic pentru ce ofera, interiorul... la banii aia... lasa muuuult de dorit.

        Comment


        • #5
          Da, asa e. Si ai vazut ca unii numai cand vad Logan zic, "pai e urat, pai are interiorul urat" si alte asemenea comentarii dar ei nu-si vad propria masina.
          Chiar astept o data sa-mi zica unul cu Gelly asa, dar aia n-au curaj sa zica, ca e de 1000 de ori mai urat bordul decat la Logan.
          Cel mai nou proiect auto din România!
          Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

          Comment


          • #6
            Din punctul meu de vedere singurele probleme la interiorul loganului sunt mizeriile alea de plastic pe care iti sprijni mana pe usa si faptul ca se reflecta uneori bordul in parbriz.

            tot dpmdv, amandoua probleme le voi rezolva o data ce ma apuc serios de modificarea interiorului, adica pe bord trag un material din ala mat, iar tapiteriile de pe usi le demontez si le inlocuiesc cu ceva panouri drepte si mai usoare.

            Comment


            • #7
              `da urata mai e fiesta aia ). serios ia sa ma holbez si eu mai bine sa ma uit la fieste ....oricum jalnica .....zici ca e matiz,.....pana la urma si matizu are bord mai fain )
              sigpic

              Comment


              • #8
                Dorutz - adevar graiesti - ai un +

                Comment


                • #9
                  Mersi.....Oricum prima data cand am vazut poza am zis ca e matiz.. Am avut si io un matiz dar era mai dotat pe consola decat fiesta....MP3, alte cele inafara de airbag
                  sigpic

                  Comment


                  • #10
                    Sunt si mai dotate ca ala normal, eu am exemplificat prin poza aia sa fie cam la aceleasi dotari cu loganu, ca sa fie fair pt ambele parti

                    Comment


                    • #11
                      Are un vecin de-al meu un fiesta dar e de toata jalea. Bordul iluminat in verde ... materialele sa nu zic mai proaste dar de aceeiasi calitate ca la logan. Loganul il bate la toate capitolele: Spatiu mult mult mai mare, Motor mai fiabil, Aspect mai placut parerea mea. Fiesta doar poarta numele de FORD cum zicea si crysti_plus. )
                      Ambition

                      http://www.loganclub.ro/forum/golane...s-t2538p9.html

                      Comment


                      • #12
                        Ia uite ce aeratoare are un mustang!
                        Attached Files

                        Comment


                        • #13
                          Copiate dupa logan la asta oricum nu putem comenta nimic pentru ca nu exista comparatie.!
                          Ambition

                          http://www.loganclub.ro/forum/golane...s-t2538p9.html

                          Comment


                          • #14
                            Mi se pare penibil sa faci misto de logan cand ai fiesta,mai ales ca nu e mare diferenta de pret intre ele.Si daca tot e asa de smecher si pretentios de ce nu si-a luat focus sau mondeo?

                            Comment


                            • #15
                              Nici nu stiam ce naspa arata un bord de Ford...Si eu care am fost lesinat dupa Ford..ca de..era Ford.Bine ca mi-a trecut si mi-am luat LOGAN. Nu voi regreta niciodata.
                              passion 1.5 DCi

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google