Cum Să Distrugi O țară în 40 De Ani

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Cum Să Distrugi O țară în 40 De Ani

    Ca orice român,urmăresc știrile din când în când și trei știri mi-au captat atenția
    Intamplare care daca n-ar fi de plans, ar fi de ras. Un TIR rasturnat in urma unui accident a fost jefuit in cateva minute de peste 100 de localnici din Cotofenii din Fata, judetul Dolj.

    Declarati-va identitatea. Iata ce-i indeamna pe rromi cea mai mare organizatie din etnia lor. Apelul vizeaza recensamantul din octombrie si vine dupa ce la precedenta numaratoare, 75% dintre ei s-au declarat romani si nu rromi.

    Incident s-a petrecut miercuri seara intr-o benzinarie din judetul Dambovita. Un politist, chemat sa aplaneze un conflict, a fost lovit cu pumnii in fata de un individ pus pe scandal, care nu avea nicio legatura cu incidentul.

    Ani de zile,am avut impresia că alții au vrut să distrugă România..ruși,turci,tătari..ceea ce e adevărat.Dar ce n-au reușit alții de-a lungul secolelor vom reuși noi,prin indolența și indiferența noastră.
    Am ajuns să trăim într-o țară în care polițiștilor le e teamă să împuște țiganii(infractori)de teama așa zisei discriminări și a proceselor la Drepturile Omului.
    Concluzia e că în câteva zeci de ani,numele țării se va schimba în RRepublica RRomânia,fără nicio glumă.Asta dacă nu cumva ne vom trezi și vom face orice,să scăpăm de această minunată,preacinstită rasă.

  • #2
    ei au drepturi acum si asta datorita UE. au mai multe decat ai tu.tu ai dreptul doar sa nu faci nimic.
    Welcome to the Club, We Have Jackets !

    Comment


    • #3
      Corect

      Și să nu uităm că noi dăm mulți bani la MUNIUNEA EUROPEANĂ..și luăm mai puțin.Dar UE am vrut,UE primim..
      dar din câte știu,nici străinii(nemți,francezi)nu-i mai iubesc pe țiganii noștri așa mult.mă refer la nemții de rând.

      Comment


      • #4
        Mai lasa nationalismul asta extremist, ca esti prea violent in exprimare.
        Documenteaza-te si tu si vezi care-i buba in tara asta, ca tiganii si toate ponoasele trase de pe urma lor sunt cam ultimele pe lista.

        Comment


        • #5
          eu cred că de la ei pleacă totul..cine a vândut țara,cine a vândut marile uzine,rafinării?cine fură ce a mai rămas din marile combinate(fier,țevi,căi ferate)și le duce la fier vechi?UE ȘI ȚIGANII ne-au distrus...dar,trebuie să recunosc,vina e a noastră,a românilor,nu a minorităților(care în curând vor fi majoritari),că am tăcut ca proștii,am stat și ne-am uitat cum ăștia ne-au vândut țara,bucată cu bucată,UE-iștilor și acum ăștia își bat joc de noi.
          nu cumva membrii acestei minunate etnii?
          și pentru tine,să știi...și nemții,și francezii sunt naționaliști,patrioți,își iubesc țara..e firesc să-ți iubești țara,nu să o urăști,să o renegi
          Last edited by 1.6Multipoint; 19 August 2011, 15:08.

          Comment


          • #6
            Cine a spus ca o uraste? Cine a spus ca o renega?
            Doar ca eu unul nu cred ca tiganii ar fi o problema. De fapt sunt ca niste capuse: sug putin si nu te omoara.
            Problema este in cu totul alta parte.

            PS: mai ales nemtii au fost nationalisti, cu podoaba lor Hitler.

            Comment


            • #7
              Cum o distrugi ? Sa luam un exemplu din multe multe altele:
              esti ardelean...vine ungurul, se uita in jur ; la intrarea in oras nu i convine ce scrie ...stai k punem imediat in limba noastra...ardeleanul ce zice?mama ce misto..hai sa mi pun pe facebook la profil numele orasului in maghiara, germana...asa sunt mai civilizat:d
              Magazine, taxiuri etc...limba maghiara covasna, harghita, mures, cluj s.a.m.d. TREZITI VA ...o sa ne incalece toti in ritmul asta

              Comment


              • #8
                E simplu de dat cu parul. Cauza se trage de la Pasoptism incoace. O data cu primul pas spre o unificare la nivel global. Ca mentalitate, avem noi ceva in ADN ce ne face sa tragem clapa, chiulul, etc, iar perioada comunismului impreuna cu lipsurile si frustrarile de atunci a dus la ceea ce traim in aceste timpuri.
                In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                Comment


                • #9
                  Prea complicat cumetre. Pasop-ce? Ce-i aia? Du-te de aici cu povestile tale.
                  Mult mai simplu: MOARTE TIGANILOR SI ETNIILOR!!!!!

                  PS: este doar o ironie la adresa celor ce cred ca toate neajunsurile ni se trag datorita minoritatilor.

                  Comment


                  • #10
                    [QUOTE=darksid3;1037494]E simplu de dat cu parul. Cauza se trage de la Pasoptism incoace. O data cu primul pas spre o unificare la nivel global. Ca mentalitate, avem noi ceva in ADN ce ne face sa tragem clapa, chiulul, etc, iar perioada comunismului impreuna cu lipsurile si frustrarile de atunci a dus la ceea ce traim in aceste timpuri.[/QUO'


                    ia vezi tu ca ei au cam facut tot ce exista in tara asta ;)) mai exista metrou, transfargarasan si cate si mai cate....granarul europei, o tara fara datorii?) astia fac in 5 ani 20 km de autostrada si taie panglici...suntem praf

                    Comment


                    • #11
                      Nu am criticat nimic, pur si simplu, iluminismul a ajuns pe teritoriul nostru sub forma revolutiei pasoptiste, chiar daca exista o anumita perioada intre cele doua. E doar un context unde fiecare cultura reactioneaza diferit dar perfect normal din punct de vedere statistic.
                      In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                      Comment


                      • #12
                        stați o clipă...voi chiar vă simțiți bine când treceți prin IVEȘTI,BUZESCU,STREHAIA și vedeți palatele cu turnulețe?
                        nu zic că doar rromii au bani nemunciți,ci și românii..uitați-vă,în fiecare oraș e plin de vile..dar măcar nu-s așa urâte cu turnulețe..
                        eu nu am nimic cu ungurii,decât dacă vor Transilvania sau vreun ținut secuiesc.
                        și cred că un pericol pentru noi e și globalizarea/americanizarea,manifestate din ce în ce mai pregnant.

                        Comment


                        • #13
                          Eu tot nu inteleg de ce esti atat de speriat de ce se intampla actual...
                          Tu vrei ca toti sa fie cinstiti?
                          Pai cum sa se practice asa ceva cand toleranta si coruptia este in floare.

                          Legat de vilele cu turnulete ma abtin, ca n-are nicio legatura cu ce vb noi pe aici.

                          Daca vrei sa faci ceva pentru tara asta, pune mana si munceste. Roadele se vor vedea.
                          Sau du-te si munceste peste hotare.
                          Last edited by Cezar; 19 August 2011, 16:15.

                          Comment


                          • #14
                            in 2050 numarul rromilor va ajunge la 40% din populatia tarii ))))))))))))
                            Pana atunci o sa traim toti in corturi
                            Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

                            Comment


                            • #15
                              Bre, orice turma isi are oile negre. Mereu va fi ceva de obiectat undeva. Putem sta sa polemizam si 100 de ani pe marginea subiectului si nu ajungem la nici un consens, asta pentru ca ne batem capul cu un simplu proces aflat intr-un cerc vicios. Imaginea de ansamblu nu e aici.
                              In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google