Ultimul Film Vazut.

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Interstelar 8/8,5 , primele 30-40 minute cauti "telecomanda" ca sa-l închizi dupa care începe actiunea .

    Comment


    • The Hobbit: The Battle of the five armies 2014 ,nota 8
      http://www.loganclub.ro/forum/ct_90_b_u_z-t57569.htmlsigpic

      Comment


      • Originally posted by IancuMIC View Post
        Puteam sa jur ca ieri a fost sambata.
        Erai pregatit sa mergi maine la serviciu, nu?
        If it ain't broke, don't fix it!

        Comment


        • american sniper- super tare filmul, mai ales ca e bazat pe fapte reale;
          john wick- tare subiectul,8/10, de vazut cand vi nervos de la serviciu si vrei sa-ti asasinezi seful;
          interstelar- 7/10, tras de par foarte mult, mai ales cu faza calatoriei printr-o gaura de vierme.

          Comment


          • Originally posted by Niki View Post
            Erai pregatit sa mergi maine la serviciu, nu?
            Hmm, nu chiar.
            Tocmai m-am delectat cu Leters From Iwo Jima. 7,5 nota mea.
            Urmeaza Flags of Our Fathers.
            Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

            Comment


            • Pare foarte interesant primul, e pe lista de prioritati. Sper sa-l vad maine.
              Tre' sa-mi iau un sistem bun de sunet, ca nu mai merge asa...
              If it ain't broke, don't fix it!

              Comment


              • American sniper- 8

                Niki te-ar aranja un H K
                Keep walking...

                Comment


                • M-aţi făcut curios cu filmul despre spiritul de sacrificiu al urmaşilor samurailor.

                  @Niki: Dacă eşti cinefil înveterat, merită din plin investiţia într-un sistem de sunet, fie el şi un simplu Soundbar.

                  Comment


                  • Judge - 8,5 nota mea

                    Comment


                    • Un Z906 ar fi suficient pentru o experienta de film cu ceva efecte speciale.

                      Zic si eu ...
                      Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

                      Comment


                      • "Demonii printre noi" - Denzel Washington, John Goodman. Mai vechiut, dar ok.

                        Comment


                        • American Sniper - un film care rateaza la toate capitolele. Personajul e dezvoltat cliseistic, iar dezvaluirea sa este facuta sacadat, superficial. Imaginea este corecta, are ritm, dar prezinta povestea dintr-o singura optica. Un film care trebuie sa gadile sentimentele patriotice ale americanilor si atat. La fel de arid precum filmele comuniste despre partizani.
                          Unele scene de lupta sunt complet ratate. Cine este nebun sa atace frontal o trupa de soldati (in acest caz americani) care trag cu mitralierele ca la nunta?

                          Apartamentul - SUA, 1959. O comedie interesanta, lipsita de trivialitati si usor naiva, dar e un film de familie recomandabil in detrimentul "comediilor" actuale.
                          Last edited by MARIVS; 24 January 2015, 21:57.
                          MULTA LUME, PUTINI OAMENI...

                          Comment


                          • the seventh son 7/10
                            povestea clasica a personajului nascut erou, vrea nu vrea, al saptelea fiu trebuia sa fie tare, indiferent ca el, saracul, "n-a facut" bataie toata viata lui )

                            urmeaza mortdecai, macar sa fie ras
                            Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

                            Comment


                            • John Wick - 5.5/10 - slab rau, un fel de sora 13 cu arme de foc sau un film cat B. cu S. Segal - tot aia, story 0, pacat de K Reeves. Coloana sonora a fost ok, in rest nu stiu cum a obtinut peste 7 pe imdB.

                              The Judge - 8.5/10 - interpretara excelenta a celor 2, R. Duvall si R. Downey Jr.

                              Dracula Untold - 6.5/10 - efecte mijto...si cam atat.

                              Comment


                              • mortdecai un 8/10, merge de duminica seara
                                Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google