Ultimul Film Vazut.

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Cam da!

    Sent from my GT-I9100 using Forum Runner

    Comment


    • Dead Man Down (2013) - un film in stilul lui Colin Farell. Adica ori iti place, ori ti se pare cea mai mare mizeie. Mie mi-a placut.
      sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

      Comment


      • Over the hedge - super animatia )
        Planet 51
        Zilele petrecute la pescuit nu se pun la anii vietii

        Comment


        • Jaful perfect- Un film reusit, merita vazut.
          MY CLA

          Comment


          • world war Z - bun daca iti plac filmele cu zombi.
            scenariul destul de dezvoltat pentru un film de genul... niste zombi mai deosebiti...alearga si doar te musca..
            per ansamblu un 7.5-8, nota crescuta mult de secventele cu zombi care ataca avioane/elicoptere/ fac scara zombiana si urca zidurile ierusalimului.
            mega bonus - clantanit de dinti de zombi

            sub prometheus - filmul care m-a facut sa il revad de inca doua ori acasa cu castile date in blana.

            Comment


            • Half Baked (1998)
              Desi nu e un film tocmai nou, il recomand. Eu am ras foarte bine cand m-am uitat
              sigpic
              Sa inebuneasca nebunele cand vin cu DACIA

              Comment


              • World War Z (2013) - un film destul de bun. Merita vazut!
                sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

                Comment


                • Kung Fu hustle - pierdere de timp
                  Zilele petrecute la pescuit nu se pun la anii vietii

                  Comment


                  • White Tiger 2012

                    Un film rusesc, cel putin interesant si plin de simbolism, ce nu tine seama de praful in ochi, aruncat de istorie.
                    In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                    Comment


                    • Transfer de identitate.



                      Un film cu adevarat bun.

                      Si inca un film bun vazut de curand se numeste: CEILALTI (THE OTHERS)
                      Daca o problema se poate rezolva atunci nu trebuie sa te stresezi, daca nu se poate rezolva atunci chiar nu are rost sa te mai stresezi.

                      Comment


                      • Abraham Lincoln vampire hunter - .......
                        pre cand vom afla ca si noi am avut vreun presedinte de genul acesta ?
                        Zilele petrecute la pescuit nu se pun la anii vietii

                        Comment


                        • Inherit the wind (Procesul maimutelor) - excelent film!
                          If it ain't broke, don't fix it!

                          Comment


                          • Flight....un film exceptional prin distributie , dar si foarte interesant in acelasi timp.
                            real power..... diesel power by

                            Comment


                            • Ce voia omul care a deschis threadul...
                              De asemenea, orice film trebuie intotdeauna notat cu o nota de la 0 la 10, pe cat posibil urmand scara de notare propusa mai jos iar fiecare nota trebuie insotita de un comentariu care sa o justifice. Comentariile trebuie sa aiba un minim de continut - nu se accepta postari de genul "Marfa", "Nashpa", "Fara cuvinte" si asa mai departe.


                              Note
                              10 - perfect
                              9 - extraordinar
                              8 - foarte bun (mi-a placut foarte mult, sau exceleaza din anumite puncte de vedere)
                              7 - bun (mi-a placut fara rezerve)
                              6 - decent (a avut si parti care mi-au placut, sau mi-a placut, dar a avut si parti care m-au deranjat)
                              5 - asa-si-asa
                              4 - prost
                              3 - foarte prost
                              2 - execrabil
                              1 - incredibil de prost si deja periculos pentru sanatate (risc de apoplexie)
                              0 - trebuie sa fiu legat de scaun, cu calus in gura si perfuzie cu sedative ca sa ma uit la el
                              ...asta as vrea si eu cand citesc despre un film aici: o nota si eventual 2-3 cuvinte.

                              Nota de pe IMDB nu e batuta in cuie, eu cred ca am dat 9.5 pentru Flight.
                              Flight (2012) - 9,5/10

                              Comment


                              • Jack the giant slayer 8/10 - efecte foarte interesante, iar povestea, la fel

                                Lars and the real girl 1/10 - Am asteptat 30 de minute sa se intample ceva, un debil duce acasa o papusa gomflabila, si ii obliga pe ai lui sa o considere adevarata, si iasa cu ea in oras si alte tampenii.

                                Cockneys vs. Zombies 4/10 - in afara de injuraturile din film, care te dau pe spate tipic filmelor britanice, zombii aia cat se poate de ireali, mai sunt cateva dume la care trebuie sa fii atent sa le intelegi... bun de pierdut timpul
                                Pe luneta mea sta semnu de la ''naic'' bine lipit

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google