Amenda Pentru Ca Nu A Stiu Imnul!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Cred ca asta e ultima mare probema a Romaniei.Si Aguilera a gresit imnul in Super bowl si 'negru' nu ia luat capul.De ce trebuie sa fim mai catolici decat Papa?Exact ca in relatia cu U.E.Ei au idei,la noi e litera de lege.Tipic romanesc.

    Comment


    • #17
      eu cred ca "artificiul" a fost o omisiune reparata pe moment si acum toti o scalda ca nu e vina lor. iar daca a aruncat drapelul la gunoi, sa fie multumit ca nu l-au acuzat penal.
      Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

      Comment


      • #18
        Deci pana la urma rusine Marcelino? Oricum.. cand a inceput sa cante s-a dat el in spectacol ca are voce si practic nici nu a respectat la un moment dat linia melodica, nu stiu daca a observat cineva.

        Comment


        • #19
          N-auzi bre ca si Aguilera a gresit !? Unii cred ca numai micsorarea pensiilor e o mare catastrofa, ce daca ne mai facem inca o data de kkt in fata tuturor, doar suntem obisnuiti... Si eu ma suparam cand erau facuti moldovenii prosti.

          Comment


          • #20
            Linia melodica a fost in pom si pomul in aer.

            Cu steagurile aia de la BGS i-au pus pe suporteri sa le arunce la gunoi. Nu i-au lasat cu steaguri in stadion.

            @KELBURTOS - pai mai bine il chemau pe parizer ala sa cante imnul, ce daca il gresea si il punea pe ritm de saxo-clarinet-darbuca, e un rahat de cantec, ce mare vrajeala ... nu? Si diferenta dintre Aguilera si marcelinio e ca aia a gresit nu a facut improvizatie pe text si muzica

            Propun un sondaj in legatura cu acest subiect:

            ce masura trebuie luata?

            1.dosar penal
            2.amenda mai mare
            3.amenda e ok
            4.e doar o greseala, nu trebuie facut nimik
            5.ce e gresit acolo?
            Last edited by yrman; 8 September 2011, 12:20. Reason: Automerged Doublepost
            sigpic

            Comment


            • #21
              io zic sa i se taie capu'...
              Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

              Comment


              • #22
                mai bine sa-l omoram cu pietre...
                Inteleptul nu spune ce stie, iar prostul nu stie ce spune.

                Comment


                • #23
                  DPDV legal risca chiar dosar penal. Si daca da de un judecator fan PRM s-a scos. La el nu e atat de grav ca a gresit ci faptul ca ulterior a declarat ca facut-o voit.
                  sigpic

                  Comment


                  • #24
                    Atunci sondaj sa se faca.. macar la asta pot vota si eu chiar daca nu am 18 ani( sau e ca la vot?)

                    Comment


                    • #25
                      Toata lumea se leaga de cuvinte, dar chiar nimeni nu observa ca a schimbat note? Eu am vazut in direct isprava - sigur ca s-a vazut clar cum s-a incurcat lumea in vorbe, ca ala o luase de la inceput cu versurile. Dar pe mine nu asta m-a deranjat cel mai mult, ci m-au zgariat pe urechi inflexiunile manelistoide pe care le-a scos din burta si le-a agatat de partitura. Asa a invatat el la Conservator? Ia sa vedem un solist de opera care mai pune niste note la misto la sfarsitul frazei - asa, de la el, pentru coloratura! Sa vedem, mai urca vreodata pe scena unei opere?
                      PS: recunosc, sunt subiectiv - personajul imi e profund antipatic, ma enerveaza "patosul" ala tras de par (sau de chelie). Teatrul jucat prost ma calca pe nervi.
                      Last edited by ParuLuScorilo; 9 September 2011, 19:26.

                      Comment


                      • #26
                        sunt probleme mult mai mari în țara asta decât imnul..una dintre probleme s-ar rezolva dacă la anul ,pe7 .09.,niște oameni de bine pun niște bombe la costești-vâlcea ,să le detoneze pe8, și așa am scăpa de unele probleme..evident,nu ar însemna mare lucru dar tot ar fi ceva.

                        Comment


                        • #27
                          Sunt comlet de acord cu amenda
                          M-i se pare ceva normal din moment ce stiai ca o se vada cateva milioane de romani si tu nici macar nu te sinchisesti sa repeti imnul ca sa nu te faci de ras
                          Plus lalaielile alea ca sa vada lumea ca are voce-probabil cu criza i s-au mai imputunat cantarile

                          Comment

                          Working...
                          X
                          Anulare DPF
                          Politica de Securitate Google