Ce acte trebuie ca sa vind loganul?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ce acte trebuie ca sa vind loganul?

    Vreau sa stiu si eu ,va rog,ce pasii trebuie urmatii atunci cand se vinde o masina?Se merge la notariat pentru incheierea unui contract de vanzare cumparare? Sau se incheie acest contract intre noi fara a merge la notariat

  • #2
    Mergi la politie, iti dau ei modelul tipizat de vanzare-cumparare, mergi la primarie si radiezi masina de pe numele tau, daca n-ai platit impozitul il vei plati, daca l-ai platit primesti ceva bani inapoi si restul plateste noul proprietar la inmatricularea pe numele lui. cu contractul de vanzare-cumparare mergi apoi la registrul auto sa scrie in cartea de identitate si talon noul proprietar...apoi cred ca din nou la politie, nu mai retin exact cum ama facut eu acum 6 ani...
    mergi tu prima data la politie si te vor indruma cei de acolo. cum ti-am zis, cel mai important e formularul tipizat ce-l vei primi de la politie, fara ala nu faci nimic.
    Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

    Comment


    • #3
      Cel mai usor ar fi sa te duci cu noul proprietar la o firma care se ocupa cu asa ceva , si ei se ocupa de tot , si pretu nu ii chiar asa de mare , ei ti-o radiaza , fac tot , si plata se face de cine o cumpara ca si in cazul cumparari unei locuinte , deci tu nu ai nimic de pierdut
      salutari din timisoara :-h
      Mereu superiori unui sat cu caini si oi

      Comment


      • #4
        Va multumesc frumos.

        Comment


        • #5
          Cu placere , si alta data cu cea mai mare placere
          Mereu superiori unui sat cu caini si oi

          Comment


          • #6
            Dar de ce il vinzi? Daca nu e o intrebare prea indiscreta?
            Logan Ambition 1.6 8V

            Comment


            • #7
              La RAR merge noul proprietar, dupa e a cumparat masina. N-ai tu treaba! Iar contractul tip nu ti-l da politia ci poti sa-l iei de la orice ghereta care se ocupa cu redactare actelor si pe care le gasesti pe langa politie. Si tot ei iti dau tot setul de documente (cerere de radiere etc.) Dupa aia te duci la Fisc, dupa aia depui actele la Politie! Succes!

              Comment


              • #8
                Dar intai de toate gasesti cumparator

                sigpic

                Comment

                Working...
                X
                Anulare DPF
                Politica de Securitate Google