Cat De Des Spalati Masina???

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • @alexNeagu: Cred ca de fapt ai luat un aparat de spalat cu presiune, nu cu aburi.
    Cel mai nou proiect auto din România!
    Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

    Comment


    • Nu/ e de aburi o chestie de la tv teleshoping
      drive with speed than you die fast

      Comment


      • E bun si ala cu aburi, nu are cum sa ia vopseaua sau lacul.
        Cel mai nou proiect auto din România!
        Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

        Comment


        • Aham .. Ms mult o sa fac o proba si o sa iti zic efectul
          drive with speed than you die fast

          Comment


          • La spalat o data pe luna de regula(uneori...daca nu plouasi de doua ori),intotdeauna interior si exterior...La spalatorie.

            Comment


            • O data pe luna o spal,maxim de doua ori,sau daca am umblat pe drum negru si e noroi o spal imediat .Oricum prafu intretine vopseaua.
              CT-97-VIPsigpic

              Comment


              • Si eu merg pe acelasi sistem
                cat mai rar, cat mai bine )

                Comment


                • Nu stiu cat e de bine sau de rau dar eu o spal o data pe saptamana! Nu imi place ca masina sa fie murdara...
                  sigpicUn logan cometa BT 20 LEA

                  Comment


                  • Originally posted by santo View Post
                    O data pe luna o spal,maxim de doua ori,sau daca am umblat pe drum negru si e noroi o spal imediat .Oricum prafu intretine vopseaua.


                    Ce face prafu......?!

                    Comment


                    • Eu o spal saptamanal si uneori mai des. Praful strica vopseaua nu o protejeaza ca nu ploua cu ceara .... Hai sa ne gandim la copiii care vazand ca masinae prafuita se joaca desenand pe ea figurine sau pur si simplu scriindu-ti sa faci ce trebuie ("spala-ma"). Uneori mai au si unghiute, alteori apasa mai tare ca "e" rai si firicelele de praf iti ataca vopseaua. Un tratament cu ceara profesional se face odata la 10 -12 spalari. Nu are rost sa faci mai des pentru ca ceara oricum ramane pe masina si la un moment dat nu faci altceva decat sa pui start de ceara peste strat de ceara

                      Comment


                      • In ultimele 2 saptamani am spalat`o de 4 ori...Motivul: era alba de praf si plina de noroi

                        Comment


                        • Cand aud ce pareri au altii ma sochez.Cum sa spui ca prafu intretine vopseaua?
                          La urma urmei fiecare face ce vrea cu masina lui,dar mie nu imi convine sa o vad murdara.

                          Comment


                          • Am un Tucson adus din kuweit. Are o vopsea de vapor !!..Masina este in tara de 6 luni si nu se vad urme gen ''panze de paianjen'' pe masina...Zici ca este cumparata azi.
                            In kuweit sunt furtuni de nisip, soare 60 grade ziua (vopseaua ajunge la peste 100 grade)..Conditii climatice extrem de dure ptr o masina cu vopsea obijnuita.
                            Apa nu are piatra !!!..Daca arunci apa pe o masina incinsa de soare nu ramane pic de dara.

                            Comment


                            • Mda, apa de ploaie nu prea are calcar, dar de la robinet are mult calcar
                              De asta raman dare (urme albe) cand o speli in soare si se usuca apa pe ea.
                              Cel mai bine se vede treaba asta pe negru, gri inchis metalizat (comete, cred ca e cea mai pretentioasa culoare).

                              Comment


                              • Nu sunt adeptul la faza ca praful intretine, dar nici nu-mi spal masina saptamanal. Avand in vedere cat de mult stau eu pe acasa(adica in tara), si masina "doarme" in fata blocului .... Cred ca o spal de cca 5 ori pe an . Dar acum in perioada asta cand dimineata este plina de roua, o sterg pana se usuca , si o am brici toata ziua.Si o mai si ceruiesc cam o data la 1 luna. In schimb la interior sunt extrem de pretentios, si as aspirao de 3 ori pe zi daca as avea timp . In compartimentul motor este jale rau de tot, nu am spalat-o niciodata .
                                , sunt cu ochii pe voi !
                                :thumbsup:

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google