Cat De Des Spalati Masina???

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Dc nu schimbi spalatoria daca nu esti multumit cum o sterge dc o mai duci sa o spele si sa o stearga daca tu o mai iei o data la mana cu carpa?

    Comment


    • are cineva poze cu lovitura in tabla de la lance? vreau sa vad cum arata, ca ultima data cand am spalat-o, cei de la spalatorie, mi-au spus ca lovitura care o am in tabla (care a survenit dupa spalat) cica nu ar fi de la lance
      sigpic

      Comment


      • De la lance apar urmele in marginea aripilor...Loganul nu e singura masina care pica victima...ieri am vazut Passat ultimul model cu aceleasi simptome deasupra rotilor din spate. Pe la stopuri cand nu aveti ce face, incercati sa cautati detalii in zona aia la masini si o sa vedeti destule cu astfel de urme
        In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

        Comment


        • Mai bine mai rar la spaltorie o spel tu si nu mai ai grija loviturilor pa aia i doare undeva de masin ta ei sa faca bani este cel mai important!

          Comment


          • spal masina pe exterior atunci cand e nevoie [de obicei la 2-3 saptamani]. dar nu-s multumit cum o spala astia. daca as locui la casa si nu la bloc, mi-as lua pompa de spalat. e in jur de 4 milioane, nu exagerat de mult. dar la bloc n-am unde s-o spal asa ca trebuie sa ma multumesc cu spalatoriile. inca n-am gasit una care sa spele bine.

            la interior in schimb mi-o fac cu manuta mea. trag prelungitor [lung, pe tambur] la masina in fata blocului si ma pun pe curatat. astia de la spalatorii dau cu aspiratorul doar de ochii lumii. tot murdara o lasa. asa pot eu sa o bibilesc cat vreau, pana is multumit. iar rezultatul e mult mai bun. mi-am luat si aspirator d-ala mic, mobil. nu-l tin acumulatorii prea mult si nici n-are forta sa traga foarte bine, insa il tin in portbagaj ca e bun sa cureti repede scaunele daca versi ceva pe ele. asta pana la urmatoarea curatire interioara totala.

            Comment


            • mai pe seara am sa urc o poza, care eu banui ca lovitura ar fi de la lance. dar, se poate sa fie si de la un aspirator sau altceva.
              sigpic

              Comment


              • deasupra si sub lovitura mai erau doua linii de cauciuc/plastic. dar alea au iesit la polish. lovitura a ramas asa. este de la lance?
                Attached Files
                sigpic

                Comment


                • Bogdane mai bine te gandesti unde ai lovit-o, lancea nu are putere sa faca indoitura aia si in locul ala (mai ales daca ai gasit urme de cauciuc, sigur e lovita).

                  Comment


                  • nope. nu am lovit-o. nu are rost sa insir aici exact ce a am facut de cand iesit din spalatorie pana cand am parcat-o si am vazut. bag mana in foc ca nu am lovit-o eu. 100% au lovit-o la spalatorie. inseamna ca nu e lovitura de lance. o de de vreun aspirator sau ce au mai invartit ei pe langa ea.
                    sigpic

                    Comment


                    • Cred ca vineri imi pregatesc masina pentru Pasti sa fie si ea frumoasa!

                      Am primit azi un bon la o spalatorie eu credeam ca il primesc vineri si am fost de am splat-o azi dar am primit 2 zgarieturi pe capota dar nu mari destul pama la grund ce sa le faci la prapaditi aia de acolo ca abea se tin pe picioare acasa am vazut numa de acuma o spal eu acasa si sunt sigur ca nu o zgariu!
                      Last edited by radu2008; 15 April 2009, 19:45. Reason: Automerged Doublepost

                      Comment


                      • Eu am spalat-o azi dar pana la Pasti mai vede o ,,baita".

                        Comment


                        • Maine si a mea va face o baita
                          b 89 plk

                          Comment


                          • Dumnezeule!!! Mi-e frica de voi , daca ma vedeti cum i-mi spal masina sigur sariti sa ma bateti! Perie cu maner lung (pentru camioane), sampon "Urzica" si un pic de forja sa se usuce. La mai mare!

                            Comment


                            • La spalatorie e dezastru in zilelel noastre, cel mai bine ti-o faci singur cu manuta ta, '' cu manutele astea amandoua'' o faci de straluceste, dar nu ai aparatul de apa, sa o cureti cu peria, toata o zgârâi....si e pacat...
                              La spalatorie nu-i mai intereseaza calitatea, ci doar cantitatea, cat mai multe masini, bani, deci cel mai bine, personal !
                              sigpic
                              Maică, ce mafioți de treabă !!!

                              Comment


                              • Eu o spal la mana in fata blocului ori o spal in fiecare zi (degeaba chiar daca e frumos afara tot o sterg) ori o las cateva zile fara sa o sterg de praf macar), vopseaua tot straluceste, o spalam si intr-o perioada la mana tot prin 2006, insa de atunci numai spalatorii. De cand merg numai eu cu ea o spal singur, oricum eu o spal mai bine ca la spalatorie m-am specializat desi nu am lucrat in domeniu, o bibilesc, o sterg la incheieturi, dezavantaj ca nu o pot spala sub pasaje dar nu-i nimic oricum am momente cand vreau sa am masina curata luna si alte momente cand vreau sa o am pe strada asa vai mama ei sa para masina abandonata cu praf pe ea. Niciodata nu am prins sa o vad cu noroi pe ea sa fie full de jeg dar nu-i timpul pierdut mai vin ploi si noroaie cu saptamanile).
                                4 pistons + GPL + tuningu' casei = km multi & 1.5 dCi 85 BoiP

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google