Printare Wireless Din Android + Altele...

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Printare Wireless Din Android + Altele...

    Salut. Azi am cumparat o imprimanta Canon Pixma MX410. http://www.pcgarage.ro/multifunction...n/pixma-mx410/

    Avand in vedere ca aceasta are si fax si Wi-fi, problemele ar fi urmatoarele:

    1. Cum se poate printa un document de pe un telefon cu Android? Am instalat programul Canon Easy-Photo pe telefon, dar acesta este varza, adica stie sa lucreze doar cu poze, plus ca transmite o varza totala catre telefon. Deci cu acesta nu merge. Mentionez ca imprimanta functioneaza foarte bine Wi-fi de pe cele 2 calculatoare ale mele.

    2. Aceasta imprimanta are si fax, insa bineinteles, doar fax. Eu pe linia mea din camera deja avand un telefon, exista cumva sa le leg pe amandoua pe aceeasi linie? Adica ma gandesc ca poate exista un splitter ca la cablul coaxial TV....ca sa le pot lega pe ambele. Asa daca scot telefonul si bag imprimanta in priza telefonului, faxul functioneaza ok, dar ar insemna sa raman fara telefon.

    3. Stie careva (tot la fax), cum se poate scoate prostia aia cu "activity report"? Ca se trezeste de nebuna sa imi scoata chestiile astea. In manual nu scrie, deci.....

    Va multumesc, si astept raspunsuri.....

    P.S Oare trebuie anuntat cumva providerul de telefonie fixa cum ca mai nou am fax? Ma refer adica poate trebuie sa faca ei ceva setari.....etc
    Logan Ambition 1.6 8V
Working...
X
Anulare DPF
Politica de Securitate Google