POZE si Discutii despre Codul Rosu De Ninsoare!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Au fost chiar 14 grade,nu ma gandeam ca o sa fie prapadul asta.Am si eu rude langa Ramnicu-Sarat,mai exact la Ciorasti.E jale si acolo.
    Forum neinteresant. Delogat definitiv.

    Comment


    • Pe langa Bucuresti.
      Attached Files
      sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

      Comment


      • Dupa parerea mea, desi unii nu impartasesc aceasta idee, a fost foarte bine ca s-au inchis drumurile; cred ca ar fi fost dezastru pe sosele, cel putin la ce am vazut dupa ce s-au redeschis.Imaginea e graitoare.
        Attached Files
        Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

        Comment


        • Cand vad pozele astea gandul ma duce la tsunami...
          Forum neinteresant. Delogat definitiv.

          Comment


          • Eu sunt curios sa stiu un lucru, cati tarani mai au cal si sanie? Cand eram eu copchil si ramaneam iarna la bunici nu trecea vola pe ulita, nici taranii nu mai sunt ce au fost, acum au masini...

            Comment


            • In zonele alea cu zapada pana la becul de pe stalp nu stiu daca mai conteaza masina, sania, sau elicopetrul! A nins foarte mult....stati sa vedeti ce surprinse vor fi autoritatile cand se va topi zapada! Acum inca e bine...
              Last edited by PCH; 12 February 2012, 17:49.

              Comment


              • Sunt oameni carora le-au murit animalele in grajduri si nu le pot scoate de acolo.Daca vine caldura dupa prapadul asta,sunt terminati.Sa te tii atunci inundatii.
                Forum neinteresant. Delogat definitiv.

                Comment


                • @ Vasile78
                  Sunt crescut la tara si nu mi-e rusine sa recunosc asta, pentru ca n-am uitat-o niciodata. Vremurile s-au schimbat, pe timpurile despre care pomenesti se desfundau ulitele cu kirov-ul sau stalinet-ul de la CAP. Si pe atunci ramaneau sate izolate, la magazin nu mai gaseai nimic toata iarna. Iarna a fost dintotdeauna iarna, numai oamenii au crezut ca pot schimba asta.
                  Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                  Comment


                  • Diferenta e ca pe vremea aia nu exista media care sa dramatizeze...
                    In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                    Comment


                    • Asa este; de abia in primavara auzeai despre cutare sau cutare sat ca a fost inzapezit.
                      Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                      Comment


                      • pai mult timp iarna nu a mai fost iarna si oameni s-au invatat sa nu is mai adune mancare si sa se preagateasc pt ce e mai rau... daca s-ar topi treptat ar fi bine dar cred ca o sa vina caldura brusc si atunci v-a fi mai rau de atat...prin zona mea nu este problema zapada are 20 cm...dar cateodata e bine sa te gandesti si la altii si sa te pui in situatia lor...
                        MY CLA

                        Comment


                        • Iancu, darkside, foarte bine punctat, exact despre asta vorbeam si eu, aseara ma uitam la stiri cum dezapezeau pompierii niste case... a dracului, parca erau case parasite ca nu am vazut nici un civil cu lopata in mana. Exact ca acum cativa ani la inundatii, armata scotea apa si namolul din case iar civilii erau la carciuma, chiar vorbeam cu un coleg care are un magazin intr-un sat mai indepartat si-mi spunea ca vin taranii si cumpara bors la punga... poftim !?

                          Comment


                          • Vasile, iar te ia gura pe dinainte.
                            La TV am vazut oameni batrani si cu probleme, din sate imbatranite, oameni care nu voiau pomana ci doar sa li se ofere contra cost niste paine sau sa poata avea niste energie electrica.
                            Cei mai tineri isi curatasera zapada, singuri cat de cat, aveau si mancare ca oamenii gospodari au niste tochitura, niste varza murata, niste faina de porumb, fasole, cartofi.

                            Premierul si-a dat singur dovada maiestriei de conducator, certand populatia ca nu face luna pe langa casa.
                            Daca era ma-sa sau tatsu prin satele alea izapezite, pun pariu ca aterizau MIG-urile sa topeasca zapada cu postcombustia.
                            Ne-am pricopsit cu inca un bombalau care sa ne invete sa cosim/deszapezim/autogospodarim in timp ce guvernul face harcea parcea banii din fondul de rezerva in campanie.

                            In unele zone n-a mai nins de o saptamana, dar autoritatile locale se blocheaza una pe alta, ca-s din partide diferite.
                            Last edited by mr.K; 13 February 2012, 12:02.

                            Comment


                            • Lasa ca nu sunt doar bosorogi in toate satele alea....mai sunt si dastia in putere care sunt sigur stau cu carmolul la nas! Noi nu dam zapada nici din fata blocului, pai daca ar vedea neamtul ne-ar impusca! Natie de putori!

                              Comment


                              • @ mr k - perfect adevarat !!!

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google