Un Favor Pentru Matza Mea Kiki

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Un Favor Pentru Matza Mea Kiki



    un vot por favore ...

    Pe pisicuta mea am pescuit-o de la matusa mea cand eram in clasa a III-a si am dat 5 lei pe ea.Cum am ales-o? Era cea mai grasa si cea mai rea..
    Am ales sa scriu despre ea deoarece a facut cele mai multe prostioare dintre toate animalutele pe care le mai am: 2 hamsteri siberieni, 2 papagali si un acvariu.
    Intr-o zi m-am chinuit sa frec covorul din sufragerie o ora.. dupa ce am terminat pisica mea l-a inaugurat exact in mijloc..m-am suparat asa tare ca i-am tras cativa papuci si a disparut pana a doua zi din calea mea..
    A doua zi aveam teza la matematica si ma grabeam foarte tare.Fac ghiozdanu,ma schimb repede si alerg in hol sa ma incalt.In program erau tenesii roz…. dar cand sa ii incalt simt un miros neplacut si realizez ca pisica mea s-a razbunat pe mine in cel mai superb fel.. mi-a inaugurat si tenesii,drept pentru care a mai primit cativa papuci si seara m-am trezit cu alta pereche inaugurata.. de atunci de cate ori tip la ea imi ascund sosonii pe balcon ) unde sunt sigura ca nu ajunge.
    O alta figura….imi pregatisem cada sa fac baie.. si am pus dopul si am dat drumul la apa.. Dracushoru obisnuia sa bea apa din cada… asa ca si-a luat avant din hol si Tzup! Exact in cada.. Noroc ei a fost ca eram pe aproape si am vazut-o atarnand cu capul in apa si labele pe sus  .. cum sa nu ador o asa faptura nevinovata.
    In ciuda acestor nazbatii,simte mereu cand sunt bolnava sau suparata si imi tine mereu companie,iar atunci cand am foarte mult de invatat ma priveste cu ochisorii ei de culoarea cerului senin pentru a ma ,,oftica” si mai mult ca nu pot iesi afara .

    daca merit va rog un vot ca sunt mica si neajutorata

    sigpicMy ride

  • #2
    E complicat sa votam...trebuie logare si dureaza.
    Nu te supara

    Comment


    • #3
      Deci eu am zis ca favor ... cine vrea ... voteaza cine nu ... nu voteaza
      logarea dureaza fix 1 min pt ca nu trebuie trimis mail nimic ...
      sigpicMy ride

      Comment


      • #4
        M-am logat si apare un forum.Unde intru ? Latopicul cu concurs?
        Si mata ta care e?

        Comment


        • #5
          Daca matza e dracushoru kiki si tu devolitza inseamna ca am votat bine...am dat nota maxima 5.
          Nu sunt decat 4 note date.

          Comment


          • #6
            Da ... acolo .. e corect kiki ) pai acum 10 minute am deschis contul deci e ok ... merci frumos dau o bere cand vi la vara ... multumesc si celorlalti care vor vota ... sau poate nu ) ...
            sigpicMy ride

            Comment


            • #7
              Pare dificil insa totul a mers foarte repede...hai kiki!
              Sa fie berea rece la vara

              Comment


              • #8
                Dap .. clar )
                sigpicMy ride

                Comment


                • #9
                  Originally posted by DeLuXe View Post
                  http://www.reactii.ro/animalute/conc...shoru-meo-kiki

                  un vot por favore ...

                  Pe pisicuta mea am pescuit-o de la matusa mea cand eram in clasa a III-a si am dat 5 lei pe ea.Cum am ales-o? Era cea mai grasa si cea mai rea..
                  Am ales sa scriu despre ea deoarece a facut cele mai multe prostioare dintre toate animalutele pe care le mai am: 2 hamsteri siberieni, 2 papagali si un acvariu.
                  Intr-o zi m-am chinuit sa frec covorul din sufragerie o ora.. dupa ce am terminat pisica mea l-a inaugurat exact in mijloc..m-am suparat asa tare ca i-am tras cativa papuci si a disparut pana a doua zi din calea mea..
                  A doua zi aveam teza la matematica si ma grabeam foarte tare.Fac ghiozdanu,ma schimb repede si alerg in hol sa ma incalt.In program erau tenesii roz…. dar cand sa ii incalt simt un miros neplacut si realizez ca pisica mea s-a razbunat pe mine in cel mai superb fel.. mi-a inaugurat si tenesii,drept pentru care a mai primit cativa papuci si seara m-am trezit cu alta pereche inaugurata.. de atunci de cate ori tip la ea imi ascund sosonii pe balcon ) unde sunt sigura ca nu ajunge.
                  O alta figura….imi pregatisem cada sa fac baie.. si am pus dopul si am dat drumul la apa.. Dracushoru obisnuia sa bea apa din cada… asa ca si-a luat avant din hol si Tzup! Exact in cada.. Noroc ei a fost ca eram pe aproape si am vazut-o atarnand cu capul in apa si labele pe sus  .. cum sa nu ador o asa faptura nevinovata.
                  In ciuda acestor nazbatii,simte mereu cand sunt bolnava sau suparata si imi tine mereu companie,iar atunci cand am foarte mult de invatat ma priveste cu ochisorii ei de culoarea cerului senin pentru a ma ,,oftica” si mai mult ca nu pot iesi afara .

                  daca merit va rog un vot ca sunt mica si neajutorata

                  http://www.reactii.ro/animalute/conc...shoru-meo-kiki
                  aici a postat pretena ta ? sau tu esti ala cu "curatat covor,si tenisi roz?"
                  Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

                  Comment

                  Working...
                  X
                  Anulare DPF
                  Politica de Securitate Google