Va rog sa ma ajutati cu recuperarea pozelor de pe card

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Va rog sa ma ajutati cu recuperarea pozelor de pe card

    Dupa cum spune numele topicului am nevoie de ajutor...Pe cardul aparatului am avut niste poze...Cred ca leam sters ca nu mai sunt nici pe card nici pe calculator...Am nevoie de un program bun de recuperat datele de pe card...Pozele acelea sunt foarte importante. Am un aparat Panasonic lumix fz-50ek cu card 4gb...As dori sa imi ziceti un program eficient pentru a recupera acele poze....

    Daca iam dat format la card am vreo sansa sa le mai recuperez?


    Multumesc anticipat

  • #2
    Nu.....................dar daca leai avut in calculator, Da mai ai sanse(vezi pe ODC sau pe DC++ sun mai multe programe)

    Comment


    • #3
      Deci, eu am incercat cu un program imi gasea 83 de fisiere dar era trial si nu mi le mai dadea sa le salvez...de atunci am facut mai mult de 83 de poze....Daca ati mai facut ziceti-mi si mie numele programelor

      Comment


      • #4
        De pe card nu poti sa le recuperezi, daca ai dat format.
        De pe PC, da. Fa o cautare pe Google dupa "file recover" si sunt multe programe.
        Cel mai nou proiect auto din România!
        Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

        Comment


        • #5
          Sau recover4all functioneaza in 60-70% din cazuri, io sunt expert in stergerea de fisiere aiurea si majoriattea leam recuperat cu recover4all
          Last edited by Cristi_Xp; 20 May 2008, 01:34.

          Comment


          • #6
            Descarca pe Google programul Picasa ( este oferit gratis de Google ). Este un program care iti cauta pozele in pc , pe hard , chiar si pe cele socotite pierdute , daca ai dubluri le gaseste . Bafta .
            B -X X - DDF x 2

            :sofer1: :kissroadkill: :sofer5:

            Comment


            • #7
              Este un program"GetFileFAT" sau ""GetFileNTFS" in functie de ce tip de partitie e hard-ul.

              Comment


              • #8
                Se pot recupera si pozele de pe card. Conditia este sa ai un card reader. Apoi cauta pe net programe de recuperare pentru memorii( EX: SD recovery sau multe astfel de programe). Am sa iti trimit diseara 2 nume de programe care te pot ajuta. Bafta si sa ne anunti ce faci.

                Comment


                • #9
                  Exista mai multe programele

                  get data back,
                  recover my files
                  da un pm si iti trimit programalele aste 2
                  ...am fost maine voi fi ieri cine sunt eu ?...
                  YO2MKL
                  sigpic

                  Comment


                  • #10
                    Salut. Programe de recuperare exista, dar cele mai multe nu folosesc decat informatiile din FAT (NTFS). Pe acestea le recuperezi usor de pe un harddisk si mai greu de pe carduri. File Recover Plus are si modulul de cluster scan cu care se pot recupera datele de pe carduri, chiar daca a fost formatat. Dureaza mai mult recuperarea dar e garantata. Daca doresti iti pot da programul spart (ca sa poti sa si salvezi). In cazul in care scanezi cluster nu mai conteaza daca ai formatat sau nu (formatarea se face prin stergerea continutului FAT-ului). Acum, exista un motiv de ce nu se mai pot recupera datele: cardul a fost rescris. Asa am inteles din discutii. Aici e marea problema. Deobicei cand se observa stergerea accidentala a unor date (sau formatare), primul pas in recuperarea datelor este nescrierea discului cu noi date. Deci te opresti si imediat incerci sa le recuperezi. Daca asta s-a intamplat mai demult si de atunci ai rescris pe card alte date poti sa-ti iei adio de la ele. Dar daca ai avut 100 de poze, ai formatat si ai mai facut 10 exista posibilitatea sa poti recupera 90. Deci trebuie sa incerci... Mai exista o speranta.
                    Numai bine...
                    Dacia Logan Prestige, 1.6 16V, gri comet...

                    Comment

                    Working...
                    X
                    Anulare DPF
                    Politica de Securitate Google