Sfat Achizitionare Logan SH

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    l`am verificat, decat o masina arata pe numarul ala inafara de loganul asta
    sigpic

    Comment


    • #17
      Eu am mai gasit ca a vandut si doua BMW-uri.
      Cum am zis, mergi s-o vezi si te convingi despre ce e vorba.
      sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

      Comment


      • #18
        am mai pus ochii pe o masina care cred ca o sa merg sa o vizitez, vi se par multi km pentru pretul asta ?

        cam cat credeti ca o sa scada la pret ?

        Autovit.ro este cel mai mare site de anunturi auto din Romania. Aici poti gasi mii de anunturi cu masini noi si second hand de vanzare.
        sigpic

        Comment


        • #19
          Imi place ca te uiti dupa ce trebuie (1.6 16v).

          E ok la km. Probabil ca o sa scada 2-300.
          sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

          Comment


          • #20
            Ia-o pe aia de 3500, chiar daca are vreo 90.000, nu 30.000.
            Eu unul asa as face.

            Comment


            • #21
              Poti suna sa ceri VIN-ul masinii sa verifici la un service. Daca da inapoi pe motiv ca informatiile astea nu se dau la telefon e de rau. Masina de 30k e frumoasa dar parca prea fain sa fie adevarat.
              Parerea mea: masina aia de noua a costat undeva la 10mii euro (circa aprox. daca nu cumva a fost mai scumpa) Stau si ma intreb, cum putea dupa 5 ani sa ajunga sa coste "aproape nimic" si sa aiba si kilometri foarte putini. Parca vopseaua aia luceste prea bine si interiorul mi se pare prea curat dupa 5 ani.
              Cunoscatorii stiu, inginerii intuiesc.

              Comment


              • #22
                e samsar ala .... incerc sa ii evit pe cat posibil
                sigpic

                Comment


                • #23
                  Alta chestie, poate aberez dar te poate ajuta enorm, daca masina trece de VIN si totul e ok, intreaba vanzatorul daca este de acord sa declare (pe contractul de vanzare-cumparare) pe propria raspundere ca la vanzare masina are un numar de "XYZ" kilometri. NU de alta dar eu am patit-o rau de tot.
                  Cunoscatorii stiu, inginerii intuiesc.

                  Comment


                  • #24
                    Pai ok o sa il intreb, dar nu inteleg cum ma poate ajuta, adica daca minte verbal presupun ca o poate face si in scris, nu stiu explica-mi te rog frumos
                    sigpic

                    Comment


                    • #25
                      Sa-ti explic. Cand am fost sa-mi iau masina si ne-am dus la un service in Pitesti sa verific VIN-ul, numar kilometri etc etc. mi s-a servit o foaie gata pregatita (photoshopata sau zi-i cum vrei) care continea seria masinii, corespundea si numarul de km, reviziile in cartea masinii, tot tot ce trebe. In drum spre casa am avut un mic defect si am intrat la service-ul din Ramnicu Valcea sa-mi repare masina unde de fapt s-a constatat ca am luat teapa cu 50k km si masina nici nu are istoric la Dacia service. Daca eu eram baiat destept si-i ziceam la vanzator sa treaca pe contractul de vanzare-cumparare ca imi garanteaza numarul de km -cat avea atunci- puteam sa-l agat rau de tot (inselaciune, alea alea). Eu nu fusai baiat destept pentru ca de unde naiba sa stiu eu din astea, am cumparat masina "smenuita". Asa ca am invatat din greseala mea. Teapa pe banii tai poti lua foarte usor si sunt multi acolo care pandesc!. IN concluzie, daca vanzatorul nu are nimic de ascuns iti poate oferi si VIN-ul si poate la fel de bine sa fie de acord si cu mentiunea pe contract. EU daca ar fi sa cumpar (alta masina) as verifica VIN-ul la 2 service-uri si as ruga vanzatorul sa declare numarul de km al masinii. Scurt pe 2. Daca nu vrea, papa.
                      Bafta.
                      Cunoscatorii stiu, inginerii intuiesc.

                      Comment


                      • #26
                        Pai cred ca nici nu ma complic, o sa cer VIN-ul direct la telefon, daca nu vrea sa mi`l dea asta e caut alta masina si cu asta basta, si ma duc cu VIN-ul la mai multe service-uri.

                        App ma costa ceva verificare VIN-ului ?
                        sigpic

                        Comment


                        • #27
                          Păi dacă ai mers la ce service a vrut samsarul era de aşteptat.
                          http://www.youtube.com/watch?v=pvSt-c_YkTQ

                          Comment


                          • #28
                            Ia-o pe aia de 3500, chiar daca are km mazluiti. Doar sa nu fi fost busita zdravan, in rest, nu vad de ce n-ai lua-o. PRetul este excelent.

                            Comment


                            • #29
                              Crede-ma cezar ca am o frica de samsarii astia ... am mai luat o teapa in familie acum cativa ani cu o dacie 1310 ...
                              sigpic

                              Comment


                              • #30
                                Mai omule, daca nu-i rupta de la jumatate, cumpara masina.
                                Ce ti-e asa frica de samsari? Relax, ca la Logan benzina nu prea are ce teapa sa-ti traga. Daca ai fi cumparat vreun Audi, da, dar asa... Si daca a mazluit km, ce? Stii si singur ca o masina de 5 ani n-are cum sa aiba 30.000 km. O avea 90.000. Eu zic ca-i decent.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google