A Mai Primit Cineva Un Mesaj Asemanator?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • A Mai Primit Cineva Un Mesaj Asemanator?

    Salut la toti cititorii. Am primit un mesaj pe telefon, mai precis soacra-mea l-a primit, care spune cam asa: Nr dumneavoastra de telefon a fost ales castigator la extragerea care a avut loc... Pt a valida premiul, un autoturism Logan, va rugam sa sunati la nr... , si sa lasati datele personale. Va rog sa-mi dati un sfat daca ati mai auzit de vreun caz asemanator. Eu unul sant sigur ca e vreo tzeapa la mijloc,dar am zis sa va intreb si pe voi. Dati-mi daca stiti un nr de la Dacia, ca ei ar trebui sa fie la curent cu astfel de chestii, si cred ca ar putea sa-mi dea o sugestie ceva.
    Va multumesc.

  • #2
    stai linistit ca e tapa mare.
    O sa te puna sa cumperi cartele de telefon si sa le transmiti lor codul de reincarcare...
    Stai cuminte!

    Comment


    • #3
      Stai in banca ta . Apoi ti se va spune sa cumperi nu stiu cate cartele Cosmote , Vodafone sau Orange , se le trimiti codurile de incarcare si nu vei mai auzi de ei .
      B -X X - DDF x 2

      :sofer1: :kissroadkill: :sofer5:

      Comment


      • #4
        E cea mai mare tzeapa! Si eu am primit ceva asemanator, am dat telefon si l-am luat la misto pe baiatul care a trimis mesajul. Poti sa faci si tu asta sa vezi ce zice . Mai mult ca sigur o sa-ti ceara coduri de reancarcare.Numai bine!

        Comment


        • #5
          Eu am primit la fel ca am castigat nu mai stiu ce de la Flanco (nu am cumparat nimic de la ei niciodata) si pentru info trebuia sa sun la numarul ala de telefon. Nu am sunat pentru ca era limpede ca era teapa. Asa ca stai linistit mai mult ca sigur e teapa. Poti sa suni sa-l iei la impins vagoane.

          Comment


          • #6
            E teapa si fac bani numai prin simplu fapt ca oameni suna inapoi sa vada ce si cum darmite ca uni o musca si merg mai departe.ORGANELE ABILITATE stau si freaca menta.

            Comment


            • #7
              Si eu am primit asa ceva , porma i-am sunat si le-am spus cateva lucruri frumoase
              Bart: I am through with working. Working is for chumps.
              Homer: Son, I'm proud of you! I was twice your age when I figured that out.

              Comment


              • #8
                E o teapa!
                Suna la Vocea Clientului Dacia la 0248.500.000 si reclama treaba asta.
                Suna si la compania de telefonie de unde e numarul si prezinta-le situatia. O sa ia masuri.
                Cel mai nou proiect auto din România!
                Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                Comment


                • #9
                  @Andrei am primit si eu asa ceva, am sunat la compania de telefonie si mi-au spus ca lor le pare rau dar nu pot face nimic. In mesaj scria ca am castigat 2500 Euro din partea acelei companii de telefonie

                  Comment


                  • #10
                    E Mare teapa..Fa ce ti-a zis Andrei.
                    later edit.: @cristisvb: pai cum nu pot face nimic,ca au folosit numele companiei...ar putea face ceva.bineinteles daca lenea nu ar fi mare.
                    sigpic

                    Comment


                    • #11
                      Astia de la telefonie o sa spuna sa suni la polititie, si aia de la politie iti cer numarul de la care ai primit mesajul...Si cam atat.
                      Inca se mai practica vad

                      Comment


                      • #12
                        Intotdeauna se vor gasi oameni care pot fi excrocati . Cunosc pe cineva care a primit un mesaj asemanator si s-a apucat sa se imprumute 500 ron ca sa cumpere cartele Cosmote si Vodafone . Norocul ei ca a fost oprita la timp .
                        B -X X - DDF x 2

                        :sofer1: :kissroadkill: :sofer5:

                        Comment


                        • #13
                          Din pacate au primt multi astfel de mesaje. Ce e mai rau este ca multi fac ce li se spune si doar apoi se intereseaza daca e pe bune sau nu. Stiu 3 cazuri in care anumite persoane au luat cartele de reincarcare in valoare de 100 euro/persoana. Dupa care nu li s-a mai raspuns la acel numar de telefon, au sunat de pe alt numar si au incercat sa ii duca in eroare si sa inregistreze convorbirea. Problema este ca sunt foarte bine organizati si stiu exact la ce numere au trimis mesaje, astfel incat li s-a spus ca acel numar de pe care sunt apelati, nu este castigator in promotie.

                          Comment


                          • #14
                            Tot o "ea" era si asta care mi-a aratat mie mesajul si imi zicea ca nu poate sa rateze asemenea sansa .
                            Am zguduit-o un pic si si-a revenit

                            Comment


                            • #15
                              Are dreptate andrei...
                              si eu am primit astfel de mesaj si cand am sunat rea un pusti si zicea sa sun la un alt nr de telefon.
                              PS: si fara date personale la telefon, datele personale le dai cand te duci la biroul lor in orice situatie cand esti contactat.
                              Daca suni tu undeva anume sa zicem la banca ca ti-ai blocat cardul si incepe ala sa te intrebe despre cateva date personale...Este cu totu alceva...
                              B-69-URC

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google