A Mai Primit Cineva Un Mesaj Asemanator?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Originally posted by Norby89 View Post
    E Mare teapa..Fa ce ti-a zis Andrei.
    later edit.: @cristisvb: pai cum nu pot face nimic,ca au folosit numele companiei...Ar putea face ceva.Bineinteles daca lenea nu ar fi mare.
    Da andrei ai dreptate dar traim in romania

    @Norby89 numarul de telefon de unde am primit mesajul era pe cartela(nu abonament). In mesaj mai scria ca ma va contacta un operator. Si ala cand m-a sunat, avea numarul ascuns. Sincer nici nu am timp de prostii dinastea. Dar eu ma intreb de unde afla numere de telefon?
    Ma tot gandesc ca poate fi cineva din interior. A si asa mi-a zis si aia de la relatii cu clientii: Sunati va rog la Politie. Si degeaba sun la politie, ca eu le dau numarul, si crezi ca aia fac ceva? aia imi rad in fata.
    Last edited by cristivsb; 20 May 2008, 15:04.

    Comment


    • #17
      Cristi, te complici cand zici ca e cineva din interior; stiu pe cineva care facea d-astea din amuzament-ce sa faci prostia nu doare-si incerca numere la intamplare(el suna direct si le zicea ca nu stiu ce au castigat si nu stiu ce trebuie sa faca, apoi inchidea, statea 5 minute si ii suna inapoi sa le spuna ce e vrajeala-macar atat); asa ca nu e problema de numere si cum le iau, e problema ca autoritatile o freaca la rece
      If everything seems under control, you`re just not going fast enough...

      Comment


      • #18
        Cum am zis mai sus: Traim in Romania

        Comment


        • #19
          Va multumesc tuturor. Acu' sa-i spun lu soacra-mea cum sta treaba, ca era in al noualea cer, credea ca a lovit-o norocul acum la batranete. Va salut!

          Comment


          • #20
            ) e teapa curata stai linistit ..tocmai nr`u tau de unde pana unde

            Comment


            • #21
              stai cumintel

              Salut,

              Stai cumintel ! Lucrez la o mare companie din Romania si primim zilnic astfel de telefoane de la asazisi castigatori care vor sa isi ridice premiile de la noi ......
              NICKYNICK

              Comment


              • #22
                ATENTIE!fel si fel de borfasi

                Comment


                • #23
                  Nu-i asculta te minte sunt si ei invidiosi ca esti norocos tu si ai castigat ) ) ) PP
                  sigpic

                  Comment


                  • #24
                    Vezi sa nu fie vreun prieten care sa-ti faca vreo gluma proasta.
                    niciodata sa nu contrazici o femeie......o va face ea singura dupa 5 minute...

                    Comment


                    • #25
                      A primit si fosta mea un mesaj asa..Dar faza care m-a mirat FOARTE MULT era ca scria ca mesajul era primit de la "dacia" ( ceva de genul..Cum primesti mesaje de la orange si scrie "orange" in loc de numar de telefon,asas scria si aici..Nu am sunat ca am zis ca era teapa...Dar cum au putut sa faca asa? Chiar sunt curios :P
                      " Nevastamea conduce atat de rau, incat GPS-ul i-a spus: in 50 metri trage pe dreapta ca vreau sa cobor "

                      Comment


                      • #26
                        Cred ca e ceva asemanator cu site-urile clona. Seamana cu un site al unei banci, de exemplu, si iti cere date personale, si daca faci greseala de la e da, a doua zi ai contul gol. Probabil ca asa e si cu sms-urile astea. E clar ca e piraterie.
                        Mare atentie!
                        Computer, did we bring batteries?... Computer?...

                        Comment


                        • #27
                          Teapa,Teapa
                          Am primit si eu in care imi cerea sa trimit codul unei cartele de reincarcat de 5 euro.
                          Cat de pampalau ar fi ala care se lasa pacalit)
                          sigpic
                          !

                          Comment


                          • #28
                            Am primit si eu si am sunat la Cosmote gandindu-ma ca poate fac ceva. Da' de unde? Traim in Romania. Eram sigura ca stiu de chestie, vroiam doar sa-i ajut sa depisteze atacurile dandu-le numarul de telefon. Raspuns? Asemenea mesaje se dau de pe cartele reincarcabile si tot ce putem face e sa depistam de pe ce numar au fost folosite codurile de reincarcare furnizate de... Fraieri, ca sa fim seriosi, si sa le dezactiveze. Adica, daca n-ai picat in plasa... Asteapta sa pici si o sa fi ajutat.
                            Uau.
                            Ţăranul de la oraş e cel mai prost animal.

                            Comment


                            • #29
                              Adevaru-i ca la noi preventia acestor situatii cam lasa de dorit...
                              Computer, did we bring batteries?... Computer?...

                              Comment


                              • #30
                                Daca chiar ar castiga cineva ceva... Ar primi mesaj de la un numar scurt. Si un telefon. Cel putin. Dar nici atat nu stiu unii.
                                Ţăranul de la oraş e cel mai prost animal.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google