Logan pe GPL

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Logan pe GPL

    Economie si ecologie la cel mai bun raport calitate - pret si in deplina siguranta. Ruland in mod GPL economisesti 50% din costul carburantului!

    In luna mai Dacia lanseaza un nou produs perfect adaptat bugetului tau, disponibil intr-o prima etapa pentru Logan berlina, iar la scurt timp si pentru Logan MCV. Poti rula mai mult si mai ieftin, in deplina siguranta si cu satisfactia ca participi activ la reducerea poluarii.

    Datorita functionarii duale benzina / GPL, poti parcurge pana la 1600 km* fara sa alimentezi.

    Dacia iti ofera o instalatie GPL de ultima generatie, perfect adaptata si integrata vehiculului, furnizata si montata in uzina de unul dintre liderii mondiali in domeniul GPL.

    Mai mult, iti asiguram garantie si service specializat in reteaua autorizata Dacia, in parteneriat cu furnizorul GPL.

    *in regim extra-urban benzina+GPL

    Modelul asta o sa apara in mai.
    Cel mai nou proiect auto din România!
    Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

  • #2
    asta mai lipsea din gama...varianta cu GPL si le au pe toate )

    Comment


    • #3
      Sunt curios, pe GPL nu pierde din PUTERE motorul ???? si nu are o uzura mai mare ????
      Adica se merita sa pui GPL sau e pentru cei care vor sa plateasca cat mai putin pe combustibil si nu ii intereseaza de puterea masinii ???

      Comment


      • #4
        Se pierde putere...uzura motorului creste,gazul este mult mai uscat ca benzina,plus ca din cate stiu exista un ulei special care se baga in motoarele care merg pe gaz.
        Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

        Comment


        • #5
          Sunt curios cand o sa scoate modelele pe GPL daca vor specifica aceste lucruri si mai exact ce pierdere de putere va fi pe fiecare tip de motor si cam ce uzura sau indicatii vor mai da.

          Comment


          • #6
            Originally posted by GLDexTer
            Sunt curios, pe GPL nu pierde din PUTERE motorul ???? si nu are o uzura mai mare ????
            Adica se merita sa pui GPL sau e pentru cei care vor sa plateasca cat mai putin pe combustibil si nu ii intereseaza de puterea masinii ???
            Se pierde din putere,taicamiu a condus intr-o zi un taxi aveo pe GPL si zicea ca abia se misca,trebuia sa turezi bine de tot motorul ca sa mergi,asa ca cei care vor economie da sa aiba demaraj de caruta pot sa isi ea pe GPL eu nu o sa imi iau niciodata,prefer oricand un diesel care e la fel de economic ca si GPL-ul.

            Comment


            • #7
              probabil ca vor modifica si pe la motor ca sa mearga pe gaz si sa nu se uzeze prea repede. nu cred ca vor pune direct GPL si vor lasa motoarele asa cum sunt in prezent.
              oricum, depinde si la ce pret vor iesi pe piata, e o lovitura tare data in directia cielo pe gpl.
              Dacia Logan Ambition 2006 1.5 dci 65cp
              10.000 km - 22.01.2007

              Comment


              • #8
                atata timp cat cielo e inca euro 3 nu e deloc competitiv mai ales ca trebuie sa platesti cum zicea cineva pe forum 2200 RON prima inmatriculare
                Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

                Comment


                • #9
                  Eu ma gandesc ca pretul sare de 10.000 euro, mai vedem, in curand o sa apara si pretul oficial.
                  Cel mai nou proiect auto din România!
                  Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                  Comment


                  • #10
                    o instalatie GPL pentru logan vazusem intr-o oferta la metro sau real parca la pretul de 10 sau 15 milioane pentru motoare euro 4.

                    Comment


                    • #11
                      lucru slab gazu` ala .. se pierde bine de tot din putere .. bleachs .. plus ca distruge in timp motorul .. cum zicea si "sefu`" ca e mai uscat decat benzina .. si da trebuie un ulei special pt GPL. Desi sunt multi care au astfel de instalatii pe masini(nu vb de logan) care sunt multumiti .. unii din noi vrem putere si tinem la masini .. si d-aia nu ne place :P
                      http://i62.photobucket.com/albums/h1.../sticker_1.jpg
                      http://i62.photobucket.com/albums/h1...c_user_bar.png

                      Comment


                      • #12
                        in curand cred ca si loganul meu o sa fie gpl lucru care are avantaje si dezavantaje, spre exemplu o sa merg mult mai mult cu aceiasi bani dar nu o sa mai aibe aceiasi putere desi ma indoiesc ca se pierd as multi cai.....pota vre-o 5 maxim si daca vreau sa merg mai tare pot oricand sa schimb pe benzina

                        Comment


                        • #13
                          dogy_10 Daca iti montezi GPL pe LOGAN sa ne spui si noua ce instalatie ai montat(Nume,Model) , cat a costat instalatia, ce ti-au zis cei care au montat-o ca sfaturi de folosire , ce consum si putere aveai pe BENZINA inainte si cat ai dupa ce ti-ai pus GPL, stii tu chestii din astea :p

                          PS: sa mentionezi si ce Model de LOGAN si motorizare ai.

                          Comment


                          • #14
                            ava spun de toate.....numai sa imi montez

                            Comment


                            • #15
                              Uni zic ca pierderea de putere ar fi asa:

                              MPi 75 = 66cp
                              MPi 90 = 77cp

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google