Bluee A Revenit

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Welcome back bluee
    imi pare rau pt persoana pierduta
    legat de bord..Si eu l`am avut dat jos pt a fi siliconat ca trancanea si dupa ce l`au facut bucati si siliconat l`au pus la loc..Asa ca du`te fara frica..Ca le e lor lene sau nu stiu e al`ceva

    Comment


    • #17
      Bine ai venit bluee ... Imi pare rau pentru pierderile tale .. Cat despre rpoblemele cu care te putem ajuta:

      aeroterma se schimba si fara a fi dat bordu jos ... Eu am schimbat-o de 2 ori ... Fara a da bordul jos ... E lene mare la tinerii de la service ... Andrei daca are o vibratie la ax .. Si da la 4 isi demonetaza singura bordul ... Nu vrei sa sti cum facea la mine la 1 .. Cu axul stramb ... Imi sarea bordul in cap ...
      sigpicMy ride

      Comment


      • #18
        Vreo 3000km facea zgomot continuu pe toate treptele. Acum face zgomot pe treapta 1, 3 si 4, un zgomot intrerupt..Cand spun ca nu mai face, incepe din nou... Pe 2 am observat ca este liniste...Mai merg 3000 km apoi fac revizia si o s aschimb si ventilatorul..

        Andrei, din fericire ptr mine radarul nu era in localitate..Era undeva pe dn1, daca sti unde este drumul spre Floresti, undeva aproape de paralela..

        Comment


        • #19
          Spre Ploiesti sau spre Campina?
          Forum neinteresant. Delogat definitiv.

          Comment


          • #20
            Eu mergeam spre ploiesti si radarul este la manastirea aceea care se construieste langa livada de ciresi..

            Comment


            • #21
              Buna bluee , ma bucur ca ai revenit
              Mereu superiori unui sat cu caini si oi

              Comment


              • #22
                ESti dragut..Multumesc

                Comment


                • #23
                  Originally posted by bluee View Post
                  D-fens, am fost oarecum fortata sa merg cu viteza asta...Cel din spatele meu dadea flashuri cu disperare iar coloana de pe banda intai mergea cu 120, aproape bara la bara...Am calcat-o si am reusit sa ma strecor pe banda intai..Problema este ca nu am vazut radarul si ....L-am luat....
                  Da ai un pic de sange de pilot in vene ! Bine ai revenit si daca mai ai probleme,este bine sa "plangi" pe umarul LOGANISTILOR ,oricand acestia iti sunt sfatuitori buni,sa nu mai dispari !
                  LOGAN--> <--TOYOTA

                  Comment


                  • #24
                    Originally posted by bluee View Post
                    Acum face zgomot pe treapta 1, 3 si 4, un zgomot intrerupt..Cand spun ca nu mai face, incepe din nou... Pe 2 am observat ca este liniste...
                    Andrei, din fericire ptr mine radarul nu era in localitate..Era undeva pe dn1, daca sti unde este drumul spre Floresti, undeva aproape de paralela..
                    Daca e asa e clar, e de la reostat. In service atat le spui, sa scoata panoul cu comenzile de climatizare de pe consola centrala si sa scoata siguranta (reostatul) sa-l schimbe. Daca tot mai face, nu mai ai ce face.

                    Radarul ala sta mult acolo, si eu am trecut de curand cu ~140 km/h pe acolo, noroc ca nu m-a oprit.
                    Cel mai nou proiect auto din România!
                    Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                    Comment


                    • #25
                      Bluee, sorry pt neplaceri, bine-ai revenit!
                      las-l drac' de radar, ca in 6 luni punctele trec. Masina insista s-o faca pe garantie. Le e lene sa demonteze bordul si frica sa nu-l mai nimereasca la remontare. Oricum, prima data sa face ce-a zis andrei.
                      cu oamenii, in schimb, e mai greu... dar, capul sus si pas de defilare! Toate trec usor-usor si ne revenim.
                      p.S: unii dintre noi sunt mai adormiti si nu citesc pana la capat inainte sa dea un mesaj
                      Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                      Comment


                      • #26
                        Bine ai revenit... Drept cadou de la mine iti fac topicul sticky

                        sigpic

                        Comment


                        • #27
                          bluee, te asteptam la intalnirile sibienilor. Sa nu ne ocolesti, nu uita ca ai promis ca ne vizitezi cand vii la Agnita.
                          Intalniri LC SB sambata ora 17 Valea Aurie (intrarea 2 la ZOO)

                          Comment


                          • #28
                            Bluee , orice service incerca sa evite reparatiile pe garantie . Ce naiba , doar nu va fi masina ta prima cu bordul demontat . Dar lenea si nesimtirea sunt mari in Romanica . Du-te peste ei si rezolva-l in service .
                            B -X X - DDF x 2

                            :sofer1: :kissroadkill: :sofer5:

                            Comment

                            Working...
                            X
                            Anulare DPF
                            Politica de Securitate Google