Lovita In Parcare!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Lovita In Parcare!

    Sal all...Ce sa va zic sambata am fost la intalnire si stiti ca masina nu avea nimic.Azi m-am trezit cu ea lovita in parcare,aripa fata stanga.Nu e lovita rau dar se cunoaste.Acum incerc sa gasesc vinovatul avand in vedere ca unde las eu masina trec pe langa ea numai ce-i de la mine din bloc.O sa vorbesc sa vad poate aflu.Culmea este ca nu e vopseaua luata nu nimic,nu a ramas vopsea de la cealalta masina,asta inseamna si 100% e asa...Ca a lovit-o cineva care are bara aia neagra de protectie ca nu are ce sa se ia de la aia.Si aseara toata parcarea era full cu exceptia unui singur loc.Si azi dimineata ala e ocupat de unu cu o dacie 1310.Si m-am uitat la bara lu ala si se vede ca ar fi julita.Va rog sa ma sfatuiti.Ce pot sa fac in caz ca nu recunoaste vina.Asta e s-a intamplat.Ce trebuie mai departe sa fac(am CASCO).Ma duc la politie unde trebuie sa ma duc.Mersi anticipat.Raman dator.Numai bine.
    sigpic

  • #2
    In caz ca nu recunoaste vina (si sunt sigur ca nu recunoaste ca astfel are de plata o amenda) , trebuie sa te duci la cea mai apropiata sectie de accidente usoare pentru a declara accidentul si pentru a lua dovada.
    Apoi am impresia ca trebuie sa anunti Casco . Scz , ca de aici nu mai sunt sigur! Rog pe cineva care stie sa continue.

    Bafta
    sigpic

    Nu te pune cu idiotii. Te vor trage la nivelul lor si te vor bate cu experienta.

    Comment


    • #3
      Pai, intai, pune o poza sa vedem cat de tare e lovita. In functie de asta te putem sfatui ce sa faci. Dar daca zici ca ai casco nu e problema. O duci la service, ti-o repara si gata.
      sigpic
      Sa inebuneasca nebunele cand vin cu DACIA

      Comment


      • #4
        Nu am stat sa mai fac poza e indoita putin aripa fat stanga chira deasupra rotii.Putin infundata.Chiar acum plec sa iau dovada.Vb cand ma intorc.
        sigpic

        Comment


        • #5
          Cand o repari, iti sugerez sa pui si protectii aripi.
          sigpic
          Sa inebuneasca nebunele cand vin cu DACIA

          Comment


          • #6
            Nu inteleg de ce mai te chinui sa gasesti vinovatul? Ca oricum, Politia nu ii face nimic, iar tu nu primesti nimic de la el.
            Deci cel mai bine o faci direct pe Casco si scapi de atata bataie de cap. Mai intai mergi la Politie, declari ca ai gasit-o lovita in parcare si apoi mergi la agentul de daune, de la societatea de asigurari, care iti evalueaza pagubele. Apoi mergi la service si o repari.
            Cel mai nou proiect auto din România!
            Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

            Comment


            • #7
              Am fost la politie am luat dovada.Nu era neaparat vorba sa gasesc vinovatul.Dar asa ca suntem in acelasi bloc,si putea sa vina la mine sa zica,uite ba am zis ca am loc si am lovit-o.Iti platesc eu cheltuiala.Etc.Cel mai rau ma oftica ca ma pune acum pe drumuri.Mai ales ca sunt si cu bacul,si nu prea am timp.Sper sa se rezolve cat mai repede.Si faza e ca mi-e si frica sa o mai las acolo avand in vedere ca prima data am gasit stopul stanga zgariat.Nu stiu unde sa mai las masina ca peste tot e prost.
              sigpic

              Comment


              • #8
                Tot raul spre bine.Stateam azi pe jos cu un tovaras de vorba,si ii spuneam ce s-a intamplat.Si vecinul lui ,un baiat ,e politist,e tanar are un logan albastru si el,e in politie la inceput,super baiat.Si vine,ne intreaba ce facem,si ii zice tovarasu meu:Uite bine,imi povestea ca si-a gasit masina lovita aici.Si cand colo ce ne zice noua:o parchezi aici,vezi ca l-am vazut eu eram la balcon,ti-a lovit oglinda nu?(ii zic mi-a infundat si aripa fata),si imi zice:da e un logan argintiu(sunt doar 2 loganuri argintii la mine la bloc,unu de la firma->un nesuferit,si 100% el e inculpatul ca el mai parcheaza pe acolo,si inca un baiat mai cuminte si nu prea se baga).Si mi-a povestit cum s-a intamplat etc.D-abia astept sa vina seara sa vina ala de la munca,sa vedem cum sta treaba.Numai bine.Sper sa am noroc.
                sigpic

                Comment


                • #9
                  Tati, sambata la intanlire aveai aripa fata stanga infundata, chiar tu ne-ai povestit de incercarea ta de "drag race". Acum nu stiu ce vrei sa dovedesti defapt...
                  sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

                  Comment


                  • #10
                    b U S T E D
                    sigpicMy ride

                    Comment


                    • #11
                      Am fost la cumparaturi la LIDL si cand am iesit am gasit masina lovita de un carucior destul de bine langa rezervor,tabla a intrat efectiv inauntru +zgarietura aferenta,am facut reclamatie la paza in scris,am cerut sa imi arate camera de supravegheat dar nu exista asa ceva si maine ma duc la politie si la seful de magazin sa ma depagubeasca daca nu dau in judecata magazinu ca nu asigura paza in parcare lor privata ca nu angajeaza oameni,ce parere aveti in aceasta situatie?

                      Comment


                      • #12
                        Parerea mea e ca n-ai ce face cu timpul tau liber.
                        http://www.youtube.com/watch?v=pvSt-c_YkTQ

                        Comment


                        • #13
                          si eu zic ca te lupti cu morile de vant...chiar daca e parcare privata undeva in regulament e scris sa ai grija de obiectele tale ca nu esti la tine acasa...

                          Comment


                          • #14
                            mai bine o repari singur sau pe casco....cu magazinele astea nu ai ce sa faci decat sa iti omori nervi degeaba
                            sigpicMy black ride....http://www.loganclub.ro/forum/my_83_...5.html?t=42435

                            Comment


                            • #15
                              Originally posted by radu2008 View Post
                              Am fost la cumparaturi la LIDL si cand am iesit am gasit masina lovita de un carucior destul de bine langa rezervor,tabla a intrat efectiv inauntru +zgarietura aferenta,am facut reclamatie la paza in scris,am cerut sa imi arate camera de supravegheat dar nu exista asa ceva si maine ma duc la politie si la seful de magazin sa ma depagubeasca daca nu dau in judecata magazinu ca nu asigura paza in parcare lor privata ca nu angajeaza oameni,ce parere aveti in aceasta situatie?
                              ei iti asigura parcarea, nu sunt obligati sa-ti pazeasca tie masina, nici sa-ti ofere vreun clip video
                              Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google