Lovita In Parcare!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Eu am avut aceeasi problema in parcarea unui hipermarket unde un berbec a deschis portiera precum usa la buda din curte si mi-a infundat usa chiar pe nervura.
    Am vorbit cu cineva de la paza si a zis ca nu intra in atributiile lor sa pazeasca "bunurile" clientilor (nu stiu pentru ce sunt pusi acolo).
    Asa ca am facut reparatia pe CASCO.
    "Sunt inofensiv dar gandul meu e criminal" - PARAZITII

    Comment


    • #17
      Am fost la politie am luat autorizatie ,am mers la LIDL am facut proces verbal cum s-a petrecut evenimentu am atasat toate actele necesare si am trimis la Bucuresti la sediu central la departamentu juridic,acuma astept raspuns ,reparatia costa 500 ron la service!

      Comment


      • #18
        Nu sunt ogligati sa iti repare masina pentru ca nu ei au lovit-o.

        Si asa cum zicea un coleg mai sus tu ai vrea sa parchezi si vina un nene sa iti pazeasca masina ?
        sigpic1.6 16v Euro 5 + GPL

        Comment


        • #19
          Stiu ca nu sunt obligati sa repare masina dar incercarea moarte nu are,oricum in perioada asta am timp liber destul

          Comment


          • #20
            In cazul asta, incercarea moarte are. Nu cred ca-ti vor repara masina, pt ca n-ai niciun temei legal sa ceri asta!
            Singurul lucru pe care il poti face este sa ceri inregistrarile video si o poti face in 2 moduri:
            - cu "lugu-lugu, sar'mana, ce mai faceti? O cafea? Ce bine va sta in rochia asta"
            - cu somatie judecatoreasca.
            Dupa ce ai primit video-ul, te duci la militie si ei demareaza actiunile. Apoi, te duci la fondul pix de reparatii.

            Comment


            • #21
              Nu ai CASCO?
              "Sunt inofensiv dar gandul meu e criminal" - PARAZITII

              Comment


              • #22
                Am avut casco din 2008 pana in 2010 cat era masina in leasing,de atuncea nu am mai facut casco!

                Comment

                Working...
                X
                Anulare DPF
                Politica de Securitate Google