Care soferi va enerveaza cel mai tare?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Mai vine cate unul "la oras" dimineata si in trafic de bara la bara, el sta la trej'de metri de masina din fata, pastrand distanta, ca asa l-a invatat la scoala de soferi. Si uite-asa se mai baga 3-4 masini in fata aluia ( si implicit a ta), oferindu-ti ocazia sa mai stai inca o tura la semafor.
    Apoi, la urmatorul semafor se incadreaza prost la axul drumului, el mergand inainte, si se blocheaza in spatele celor care fac stanga. Asa ca, alege varianta de a ocoli masinile prin dreapta fara sa se uite sau sa dea macar un semnal, taind fata celor de pe banda din dreapta ca la tatsu acasa, prin lanul de porumb.
    Last edited by mr.K; 17 December 2015, 12:05.

    Comment


    • Ia să-i ia Poliţia p-ăia de depăşesc coloana la semafor şi să le ridice carnetele (cred că e prevedere în Cod), s-ar mai băga în faţă? Dar ai văzut poliţai să pândească acolo? Nu, ai dreq pândesc unde nu îi poţi vedea, se ascund mai ceva ca-n Deus Ex sau Splinter Cell.
      Somnul adânc ajută la prevenirea îmbătrânirii, mai ales dacă dormi la volan.
      Nu goni mai tare decât poate îngerul tău să zboare!

      Comment


      • Dar de cei care ruleaza in conditii reduse de vizibilitate (sub 50m), facand economie totala de becuri si carburant, ce ziceti?
        Cum o fi sa intri intr-o depasire si sa il vezi pe berbec pe contrasens, in ultimul timp ?!?
        Am vazut o groaza de genul. Sa ma bateti daca inteleg.

        Si inca una: cum este posibil ca atunci cand ai o varianta ocolitoare (vorbesc de Buzau), sa o tai fix prin oras, sa rulezi ca melcul (se observa lesne numerele masinilor)???
        E cosmar sa mergi pe ruta principala in Bz, in zilele de tranzit (vineri, duminica), mai ales...
        Logan Ambition-dCi, 70 CP (+25); C.V.-JR5, A.H.; barza sosita in 2007, iulie

        Comment


        • Originally posted by 77sky View Post
          Dar de cei care ruleaza in conditii reduse de vizibilitate (sub 50m), facand economie totala de becuri si carburant, ce ziceti?
          Fac econonomie la gandire. Sau... unde nu e, nici Dumnezeu nu cere.

          La polul opus sunt aia care merg in aglomeratie cu lampile de ceata aprinse.

          Si ca sa vedem si partea frumoasa din trafic: ma bucur atunci cand vad ca mai mult de 50% din soferii Bucuresteni merg cu luminile de intalnire aprinse chiar si vara cand e soarele sus pe cer.
          Pentru cei care nu inteleg ce am scris mai sus: este foarte important sa fii bine vazut (la propriu) in trafic la orice ora din zi si din noapte.
          Last edited by vitriol; 17 December 2015, 17:24.
          sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

          Comment


          • Ai dreptate, dar cred ca intra la 60 de zile cu "circulatia pe sens opus cu excpetia depasirii"
            Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

            Comment


            • Nu. Ce spui tu acolo, cu 60 de zile, se aplica atunci cand mergi ca "engleJii", desi nu depasesti nimic.

              Aici vorbim despre "depăşirea coloanelor de vehicule oprite la culoarea roşie a semaforului sau la trecerile la nivel cu calea ferată"
              sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

              Comment


              • si cand e aglomeratie, nu-i suport pe aia care pleaca la vreo 4-5 secunde dupa ce s-a facut verde, la un semafor care tine vreo 10 secunde.
                Last edited by IancuMIC; 17 December 2015, 18:47. Reason: Automerged Doublepost

                Comment


                • Scuze; ti-am editat din greseala postul.
                  Poti sa-l rescrii.
                  Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                  Comment


                  • Ma bucura ca in ultimul timp vad agenti de rutiera tot mai des luand la cardane descurcaretii. Si cand sunt prin intersectii si din mers, din masina...

                    Comment


                    • sincer, eu n-am vazut, si pe timisoara sina de tramvai a devenit o a treia banda.

                      Comment


                      • Unde naiba ca are borduri de 30cm si traverse. Nu e la nivel cu drumul.

                        Comment


                        • Spatiul dintre sinele de tramvai sa fie plin de tepi de otel si se rezolva cu aia care au tramvai cu volan.
                          Nu cred ca e legal, dar eu asa as face in Iasi daca as fi primar.

                          Comment


                          • Originally posted by skd_ozenel View Post
                            Unde naiba ca are borduri de 30cm si traverse. Nu e la nivel cu drumul.
                            Eh... E bucata aia dintre AFI si Razoare.
                            sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

                            Comment


                            • Aaa, acolo de cand ma stiu e asa. Acum e mai bine ca nu se mai poate trece prin intersectie si trebuie sa ocolesti. Dar inainte era un haos de....tin minte prin 2005-2006 erau zile cand blocau idiotii tramvaiul in intersectie fix pe sensul cotroceni-drumul sarii sau dr.sarii-academia militara de cedau psihic si politistii.
                              In 5 secunde devenea afganistan, scapa cine poate.

                              Pe de alta parte in 2012 cand a nins din feb pana in apr, intr-o dimineata de aia cu nameti, un baiat destept cu un pajero modificat de offroad a luat-o pe sine de la serus pana la dedeman. Ala da.
                              Last edited by skd_ozenel; 18 December 2015, 09:47. Reason: Automerged Doublepost

                              Comment


                              • Originally posted by vitriol View Post
                                Eh... E bucata aia dintre AFI si Razoare.
                                cine stie, cunoaste. tocmai pe bucata aia sunt mereu probleme, mai ales pe sensul razoare - afi.
                                am vazut si pe afi-razoare, cand era agent in capatul strazii si nu le facea nimic.

                                @skd_ozenel o fi fost mereu asa, dar nu inseamna ca e in ordine.
                                si acum mai e asa pe lungi portiuni din calea mosilor si colentina.
                                n-o mai iau pe colentina ca sa ajung la dna ghica, ci prin spate, pe masina de paine. dupa rond intru prin gang.
                                Last edited by B997NDL; 18 December 2015, 11:39.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google