Care soferi va enerveaza cel mai tare?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Foarte corect. Era soferul in masina, putea muta masina oricand la nevoi. In alta ordine de idei, nu cred ca i-ar fi zis soferul: "Bre sefule, n-am voie sa opresc aci, te las dupe colt. (eventual iei matale troleu' inapoi o statie, ca taman acolo gasesc loc de parcare )"
    In general, in Bucuresti prima banda e banda de parcare.

    Comment


    • In general, in Bucuresti prima banda e banda de parcare.
      Iar a 2-a banda e pentru stationare cu avariile puse.
      Se circula pe a 3-a si pe linia de tramvai.

      Comment


      • Daca prima e ocupata, stationezi unde apuci

        Comment


        • Si obiceiurile astea proaste Bucale au fost aduse in toate orasele tarii.
          Mi-a zis un bucurestean ca in Iasi el se simte ca acasa.
          Numai ca-s mai putine spre deloc masini de jmekeri de la guvern si parlament.

          Comment


          • Originally posted by mr.K View Post
            Iar a 2-a banda e pentru stationare cu avariile puse.
            Se circula pe a 3-a si pe linia de tramvai.
            exact. mare adevar grait-ai, "Maria Ka".
            Last edited by B997NDL; 16 November 2016, 11:25.

            Comment


            • Originally posted by B997NDL View Post
              mai aratati-mi mie pe unul care a oprit vreodata pe banda 1, pe avarii la universitate.
              trec zilnic pe acolo.
              Noua ni s-a ars pompa de benzina (logan mcv) pe banda 2 la universitate cu 50 m inainte de stop. A fost circ, pana am trecut pe banda 1 si apoi pe colt vis-a-vis de universitate pana a venit masina sa ne tracteze la service.

              Comment


              • NDL-ul n-a trecut in ziua aia pe acolo

                Comment


                • Originally posted by Fanez View Post
                  Foarte corect. Era soferul in masina, putea muta masina oricand la nevoi. In alta ordine de idei, nu cred ca i-ar fi zis soferul: "Bre sefule, n-am voie sa opresc aci, te las dupe colt. (eventual iei matale troleu' inapoi o statie, ca taman acolo gasesc loc de parcare )"
                  In general, in Bucuresti prima banda e banda de parcare.
                  Tocmai; se face tam-tam pentru ca e un demnitar, cand la tot pasul gasesti in Bucuresti, masini oprite in cele mai ciudate pozitii si locuri care incurca in mod clar circulatia. Daca era vreun cocalar cu sabia la brau, , nu avea nimeni curaj sa-i priveasca ostil masina, daramite sa-l mai si filmeze.
                  Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                  Comment


                  • Mda, exact comportament de demnitar cocalar.
                    Comportament considerat deja acceptabil, ba chiar NORMAL.
                    Despre ce vorbim......

                    Comment


                    • In spatele tastaturii si protectia anonimatului, foarte multi au spirit civic. Nu ca ar fi rau, dar uneori astfel de reactii sunt urat mirositoare; a populism.
                      Asta nu inseamna ca as aproba gestul de genul celui semnalate mai sus, dar ma gandesc la faptul ca macar odata majoritatea ati incalcat legea. Eu recunosc, am facut-o; chiar de mai multe ori. In ciuda acestora, nu ma consider un sofer indisciplinat.
                      Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                      Comment


                      • Asta cu incalcatul legii si cu indisciplina eu o vad in felul urmator: daca incalci legea si nu ii incurci in niciun fel pe ceilalti participanti la trafic, este ok. De exemplu, sa mergi cu 65 km/h pe un sector de drum unde ai limita de 50 km/h si nu e nimeni pe strada (nici radarul ), nu te stie nimeni si totul e ok.
                        DAR, daca te apuci si crosetezi cu 80 km/h e sectorul ala de drum unde toti merg cu 50 km/h, le tai fata intr-o veselie si ii fortezi sa franeze... atunci e o problema.

                        Asa si treaba asta cu opritul pe avarii pe artere aglomerate. Atata vreme cat se face coada in spatele tau si toti iti arata degetul mijlociu cand trec pe langa tine, e cam problema.
                        sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

                        Comment


                        • Originally posted by CeDeBe-L View Post
                          Mda, exact comportament de demnitar cocalar.
                          Comportament considerat deja acceptabil, ba chiar NORMAL.
                          Despre ce vorbim......
                          Asa cum n-a stat la coada inexistenta ca sa-si ridice permisul (cozile nu erau pentru luat permisul) dar el, ca un demnitar, trebuia sa stea la toate cozile de pe acolo, cand ajungea in fata i se spunea politicos: "ne pare rau, nu de aici se ridica ce aveti dvs nevoie" si tot asa.
                          Uita-te pe strada sa vezi cum se circula si cum se parcheaza, mai ales vezi si cine circula asa si parcheaza haotic. Uita-te la ... (nu-mi vine in minte acum numele) inconstienta aia a lu' Borcea care conducea prin oras cu copilul in poala. Ne uitam numai la tariceanu ca nu ne place noua freza lui.
                          Daca vrei sa respecti regulile de circulatie cu siguranta incurci traficul.
                          Despre ce vorbim.....
                          Hai sa-ti arat parcari de nedemnitari, "oameni simpli din popor", 4 din 5 erau "tineri frumosi si liberi", dupa masini se vede ca erau "de dreapta". Niciunul dintre ei nu indeplinea conditiile sa ocupe parcarile alea (am avut timp sa vad cine vine si ia masina cand a plecat).
                          Sa-mi arati si mie o poza cu taricelu parcand ca astia.
                          Attached Files

                          Comment


                          • La ala cu BMW-ul pe locul de handicapati nu se pune. Chiar de e sau nu handicapat, cine e posesor de BMW are prioritate peste tot, indicatoarele nu mai conteaza.

                            Comment


                            • Nu conteaza daca "inculpatul" e Tariceanu sau ar fi fost Ponta, Basescu, etc...problema e ca un demnitar ar trebui sa aibe un altfel de comportament.
                              Daca si cocalaru' cu sabie si demnitaru' cu SPP se comporta asa...eu, ca plebeu de rand...de ce as fi "mai prost" si sa respect atat legea cat si pe cei din jurul meu? Parca ma simt un pic idiot cand mai merg inca 100-200 de metri sau mai dau o tura pana gasesc un loc de parcare regulamentar.
                              Apropo, Nene Iancule, dumneavoastra nu veti fi niciodata incurcat in trafic prin Braila, Galati sau prin tara de loganul ph2 alb cu CDB la numar care sa fie parcat aiurea.

                              P.s. Normal a fost faptul ca demnitarul si-a cerut scuze cu un comunicat de presa. Bila alba.
                              Da' oricum, nu regreta ca a comis-o ci doar ca a fost prins.
                              Scuze de OFF. Discutia se duce catre politica si CHIAR NU ESTE CAZUL.

                              Comment


                              • Originally posted by mr.K View Post
                                La ala cu BMW-ul pe locul de handicapati nu se pune. Chiar de e sau nu handicapat, cine e posesor de BMW are prioritate peste tot, indicatoarele nu mai conteaza.[emoji38]
                                Dupa cum se vede erau 2 cu benveuri. Ala albastru era varza si in trafic, m-am nimerit cu el mergand in aceeasi directie.

                                Originally posted by CeDeBe-L View Post
                                ....
                                Daca si cocalaru' cu sabie si demnitaru' cu SPP se comporta asa...eu, ca plebeu de rand...de ce as fi "mai prost" si sa respect atat legea cat si pe cei din jurul meu?....
                                Ca sa nu te cobori la nivelul lor.
                                Last edited by Fanez; 16 November 2016, 13:44. Reason: Automerged Doublepost

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google