Care soferi va enerveaza cel mai tare?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Pff.Stii ce le fac eu la astia?Ii depasesc repede,din scurt,sa nu aibe timp sa reactioneze,si dupa ce ma bag in fata lor incetinesc,si ii tin in spatele meu daca vrea sa ma depaseasca accelerez cat pot de repede si ma pun pe mijlocul drumului...Atata timp cat nu incurc pe altcineva.Am foarte mare grija.Cand am fost la mare,eram 5 insi la mine in masina,si mai era cu noi inca o masina,un idiot cu un Opel Astra,mergea pe drum de 100,cu 60.M-am bagat sa-l depasesc nu m-a lasat a accelerat.Prietenul meu era in spatele meu.Pana la urma l-am depasit si eu si tovarasu meu.Si l-am tinut pe ala vreo 20 de km,cu 40 km/h.Murea ala de nervi la volan.Avea in jur de 30 de ani.Un idiot.Nu inteleg ce cauta la volan.Wai.Eu am masina straina,ala are Dacie,cum sa ma depaseasca pe mine.Mi-e si sila...pff..
    sigpic

    Comment


    • Pacco,la multi ani fratioare,nu am nimic cu tine si cu nimeni altcineva care are cei sapte ani de-acasa PE STRADA,ce ma doare pe mine ce asculti tu,e dreptul tau masina ta difuzoarele tale,de urechi ce sa mai vorbim!Eu vorbesc de cei care contribuie la zgomotul din trafic,care nu tin cont de starea de bine a celorlalti,si care nu sunt putini deloc.
      Ca o paranteza...Acum vreo cinsprezece ani am dus la groapa o vecina (douazeci de ani si putin,era studenta)care nu reusea sa schimbe caseta la casetofon,s-a uitat si soferul(sotul ei)si el a scapat usor,ea a avut gatul sectionat complet.Nici macar nu aveau viteza...De ce ?Muzica,mama ei! Nu trebuia sa se intample,nu erau motive sa se intample,dar neprevazutul pandeste,e nevoie de puutin ca sa apara.De foarte putin.
      Hai sa auzim de bine ,Pacco,si nu la tine ma refeream,stai linistit.
      ...NA BELEA,AM DEVENIT MEMBRU FIDEL!!!da' ce-am facut?Ma omorati voi cu etichetele astea!Pai o sa fiu fidel cat o sa am logan,ca daca imi iau Bentley,normal ca n-o sa mai cunocs parlitii de loganisti!!!
      Last edited by bbogdan; 3 January 2009, 17:36.

      Comment


      • @pacco: te-as sfatui sa nu mai faci asta ( incetinit si mers pe mijlocul drumului), caci s-ar putea sa ai parte de evenimente nefericite: multi sunt f agresivi, iar incidentele pot degenera inclusiv pana la batai de strada ( am fost implicat personal in asa ceva). Este adevarat ca unii chiar merita batuti, iar daca te agreseaza primul este motivul perfect pt o mica corectie.

        Comment


        • Sa-i dam Cezarului ce-i al Cezarului,adica dreptate.Oricum,nu face sa te cobori la mintea lor.E o vorba,nu te pune cu prostul ca are mintea odihnita...

          Comment


          • asemenea faza am patit-o eu...eram pe un drum de tara pe la cernica si eram cu baba cea veche,frumusel un "jmecher" cu un passat de italia s-a gasit sa mearga cu 40 in afara localitatii.si eu frumos dau semnal,ma pun sa depasesc si el a accelerat k bou.am fost cat pe ce sa intru in unu de pe contrasens care si ala culmea nici o urma sa incerce sa evite.i-am taiat calea si am pus frumusel o frana de toata frumusetea sa ma "pupe" nitel...eh avea passat si a oprit instantaneu...dar a facut greseala sa coboare,erau3 noi5!ah,ce dulce a fost razbunarea)plus k toti altii,aceeasi parere taximetristii si soferii de curierat si fast-food!
            "CAND VIATA E PREA GREA....LAS-O JOS!"un batran logan de 1.4!:drunk

            Comment


            • @Cezar:iti dai seama ca daca era la volan unu cu ceafa mare,nu facem chestia asta.Eu sunt foarte calm la volan,imi vad de drumul meu.Dar se mai intampla,mai rar,dar se mai intampla sa ma scoata unu din sarite.Am patit-o si eu.Unu cu un Nissan 4x4 a oprit in fata mea,s-a dat jos din masina,si venea spre mine.Aveam geamul deschis,era vara,am inchis geamul,am blocat usa,si am scos telefonul.Am dat sa sun,imediat s-a urcat in masina.Pentru autoaparare,am spray,si am si pistol cu gloante de cauciuc,dar sper sa nu fiu nevoit sa-l folosesc vreodata.
              @bbogdan:Mai citeste odata postul meu,cred ca nu ai inteles bine,si cei 7 ani de acasa,i-am facut acasa,nu pe strada.Si daca baiatul ala nu a fost atent,ca din prostia lui a facut accident,asta inseamna sa nu mai asculti muzica,ca poti sa faci accident? .Lol...Nu mai am nimic de spus.Va salut.
              sigpic

              Comment


              • cred ca atunci cand patesti treaba asta cu unu, nu te iei la intrecere riscand sa mori, ci pui mana pe telefon si il reclami in asa fel incat in una din primele localitati sa fiti opriti de politie. sigur, va fi cuvantul lui contra cuvantului vostru, dar totusi il veti face sa piarda timp, il veti cunoaste, de acolo veti pleca in timpi diferiti si va fi mai bine. macar ii produci niste daune colaterale (poate are niste zgaibe la masina si i le vede gaborul, poate nu are la el talonul sau permisul, etc) si altadata se va mai gandi daca are chef sa fie oprit de politie si sa piarda timpul.

                sa faci asa ceva, sa accelerezi cand un om te depaseste se cheama, in opinia mea, tentativa de omor. eu las pe oricine sa ma depaseasca, nu conteaza ca e femeie, ca masina lui e mai slaba. important e sa fim bine.
                Last edited by toba; 4 January 2009, 08:15. Reason: Automerged Doublepost

                Comment


                • @toba:daca ar gandi toti ca tine ce bine ar fi.Dar prea multi imbecili cu permis si cu lumuzine.
                  sigpic

                  Comment


                  • Faza cu accelerarea cand cineva este depasit am vazut-o si intre o Octavia si VW Jetta chiar acum cateva zile deci e clar o problema de mentalitate nu musai de marca masinii
                    In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                    Comment


                    • A dat o explicatie Cezar. Ceva cu anumite frustrari datorate dotarii cu organe de mici dimensiuni.
                      Eu o singura data am facut o faza de asta pentru ca am crezut ca-i altcineva in depasire. Cand am vazut ca era masina straina(adica pe care nu o cunosteam) aproape ca imi venea sa ma duc dupa cel ce ma depasit sa-mi cer scuze.
                      Last edited by Cristi_LCD; 4 January 2009, 16:08.
                      Cel mai lent 1,6 8v

                      Comment


                      • Originally posted by Pacco View Post
                        .Cand am fost la mare,eram 5 insi la mine in masina,si mai era cu noi inca o masina,un idiot cu un Opel Astra,mergea pe drum de 100,cu 60.M-am bagat sa-l depasesc nu m-a lasat a accelerat.Prietenul meu era in spatele meu.Pana la urma l-am depasit si eu si tovarasu meu.Si l-am tinut pe ala vreo 20 de km,cu 40 km/h.Murea ala de nervi la volan.Avea in jur de 30 de ani.Un idiot.Nu inteleg ce cauta la volan.Wai.Eu am masina straina,ala are Dacie,cum sa ma depaseasca pe mine.Mi-e si sila...pff..
                        La astia le tremura piciorul pe acceleratie , de aia merg asa .

                        Originally posted by bbogdan View Post
                        Pacco,la multi ani fratioare,nu am nimic cu tine si cu nimeni altcineva care are cei sapte ani de-acasa PE STRADA,ce ma doare pe mine ce asculti tu,e dreptul tau masina ta difuzoarele tale,de urechi ce sa mai vorbim!Eu vorbesc de cei care contribuie la zgomotul din trafic,care nu tin cont de starea de bine a celorlalti,si care nu sunt putini deloc.
                        Ca o paranteza...Acum vreo cinsprezece ani am dus la groapa o vecina (douazeci de ani si putin,era studenta)care nu reusea sa schimbe caseta la casetofon,s-a uitat si soferul(sotul ei)si el a scapat usor,ea a avut gatul sectionat complet.Nici macar nu aveau viteza...De ce ?Muzica,mama ei! Nu trebuia sa se intample,nu erau motive sa se intample,dar neprevazutul pandeste,e nevoie de puutin ca sa apara.De foarte putin.
                        Hai sa auzim de bine ,Pacco,si nu la tine ma refeream,stai linistit.
                        ...NA BELEA,AM DEVENIT MEMBRU FIDEL!!!da' ce-am facut?Ma omorati voi cu etichetele astea!Pai o sa fiu fidel cat o sa am logan,ca daca imi iau Bentley,normal ca n-o sa mai cunocs parlitii de loganisti!!!
                        Bogdan , poti muri din orice la volan , nu doar din muzica ( vezi recentul caz pe Buc - Ploiesti cu pasarela si alte n cazuri ) .Poti muri intr-o fractiune de secunda , eu m-am uitat in oglinda in dreapta , apoi in stanga si cat am intors capul in stanga a aparut Gheorghe .
                        Apropo , daca iti iei Bentley o sa-l vinzi ca nu cred ca ai forum si o sa-ti iei iarasi Logan . Asa ca vei fi parlit in continuare . Mama ce ti-am zis-o !

                        Originally posted by Cristi_LCD View Post
                        Eu o singura data am facut o faza de asta pentru ca am crezut ca-i altcineva in depasire. Cand am vazut ca era masina straina(adica pe care nu o cunosteam) aproape ca imi venea sa ma duc dupa cel ce ma depasit sa-mi cer scuze.
                        Sunt soferi si soferi Cristi sau oameni si oameni .

                        Ar fi binevenit un topic " cu ce gresim in trafic " .
                        B -X X - DDF x 2

                        :sofer1: :kissroadkill: :sofer5:

                        Comment


                        • Florin,voiam sa spun ca muzica tare si orice altceva care deranjeaza pe cei din jur e dovada unei mame nepricepute sau nepasatoare.Se poate muri din sase miliarde de motive,nu e nevoie sa inlesnim asta cu inca unul.Si sunt mandru ca sunt un parlit cu o masina noua care imi place mie,si nu o vechitura da dau clasa la toata heuropa mancat-as gura matale
                          Asta cu "ce gresim in trafic "ar fi bun rau!

                          Comment


                          • Nu inteleg ce vina are mama ca dau eu muzica tare in masina?Pff...Aveti 41 de ani,multi inainte,mi-e greu sa cred ca la 19 ani nu va placea muzica...Asta e tineretul in ziua de azi.Nu mai invinovatiti parintii degeaba.Imi asum toata raspunderea pentru ceea ce fac.
                            sigpic

                            Comment


                            • Pacco, bbogdan se referea la muzica tare care deranjeaza pe cei din jur. Daca tu asculti muzica tare si afara nu se aude nimic atunci e ok. Daca insa stai cu muzica la maxim langa mine la semafor si pe langa asta mai ai si geamurile deschise, atunci esti unul dintre subiectii acestui threat.
                              sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

                              Comment


                              • Si e cam plin Bucurestiul de specimene de genul asta, mai ales vara...
                                Cel mai nou proiect auto din România!
                                Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google