Care soferi va enerveaza cel mai tare?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Cei care nu au de-a face cu''şofatul''...exemple ....nu are rost
    sigpic
    Maică, ce mafioți de treabă !!!

    Comment


    • Clar in Bucuresti cel mai mult ma enerveaza soferii de taxi care nu au nici o treaba cu regulile de circulatie , semnalizarea e un detaliu pt marea majoritate, iar daca ai noroc sa ii mai faca un client semn se opresc in fata ta si baga avariile fara sa ii intereseza daca ai loc sa treci sau orice altceva
      In viaţă risipim ani, iar la moarte cerşim clipe...
      sigpic

      Comment


      • De taximetristi, nici nu au loc sa-i mai ''pocesc'' sunt niste handicapati cu licenta, cum au luat-o ...Dumnezeu stie
        sigpic
        Maică, ce mafioți de treabă !!!

        Comment


        • Pe mine ma enerveaza soferii ce nu se dau la o parte cand primesc flashuri pe E85 . eu vreau sa merg cu 10 km/h mai mult decat ei.
          Last edited by Cezar; 17 September 2009, 10:41.

          Comment


          • nu ai decat sa-i depasesti.sau nu ai volan?

            Comment


            • sunt cazuri cand pe mijloc se afla linie dubla continua , iar cel vizat sa se dea la o parte nu doreste cu toate ca are loc cat de un camion pe " banda de urgenta " ....

              Comment


              • pe banda de urgenta nu are loc nici o masina mica dapai un camion.
                Iar linia continua este pe portiuni scurte. Si inca ceva, linia continua nu este degeaba pusa acolo.

                Comment


                • mike nu tind sa cad in off-topic de aceea spun inca o data ca soferii care nu se dau la o parte cand au posibilitatea clara ... sunt cei mai enervanti

                  asa cum eu ma dau la o parte in fata celui care refuza sa creada ca latimea asflatului permite acest lucru , caz real .. tot pe E85 , unul din fata mea nu a vrut nici in ruptu capului sa se dea cu toate ca avea posibilitatea clara , in final depasesc ... cu greu ... si apuc sa merg in fata lui sa zicem pret de cativa KM ... el ... un frustrat care a descoperit in final ca pedala de acceleratie poate fi apasata mai mult , a accelerat si a dat flashuri , ma dau CIVILIZAT cu semnal si tot tacamu atat cat asfaltul a permis si el trece ... ce crezi pe urma ? ... incetineste si ma forteaza sa fac aceeasi manevra.... PAI atunci cum naiba sa nu ii zici ceva de natie si neam ?

                  Comment


                  • eu daca merg cu limita legala pe acel tronson de drum si vine unu cu flashuri nici macar nu il bag in seama 100 sau 110 cat e pe drumuri europene
                    laureate 1.5l, albastru marin

                    Comment


                    • Nu a-si putea spune ca ma enerveaza, dar ca sunt tupeisti , artagosi si nesimtiti , o spun cu toata increderea ..... sunt UNII dintre soferii bucuresteni !!!!! Am fost scuipat in trafic , injurat si alte asemenea " dulcegarii " pentru faptul ca am numar de provincie , nu merg la fel de tare ca unii dintre ei , nu vreau sa ma dau de pe banda a doua cand prima banda era ocupata ( dar " maimuta " venise cu suta in spatele meu in pasaj la Victoriei ....) . Sunt foarte tari acesti " jiboni " cu permis de conducere ..... cand ies din Bucuresti ( locul lor de bastina ) parcheaza pe treceri de pietoni , blocheaza iesirea din parcare a altui vehicul , trec si pe rosu...... si exemplele ar putea continua .
                      NU ma intelegeti gresit , am spus UNII , nu sunt toti la fel !!!!!

                      Comment


                      • Pai aceleasi probleme le avem toti cu ei....indiferent ca suntem bucuresteni sau din alte judete...daca e sa ne scuipam, injuram, etc, o facem indiferent de "culoarea politica" ))). Eu unu prefer sa inchid geamurile, dau drumu' la muzica si ma relaxez...restul n-au decat sa se duuuuca pana n-or mai avea benzina.
                        In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                        Comment


                        • Mumus, problema pe tronsonu ala de drum e, din cate stiu, ca nu sunt considerate doua benzi pe sens, ci doar una + banda de urgenta. De aici discutiile astea.
                          Acu cateva zile m-a enervat un idiot care mergea in fundu meu cu o duba (eu cu 60, limita fiind de 50, cautam ceva prin masina) si cand mai erau mai mult de 200m inainte de iesirea din localitate imi da flashuri si ma depaseste claxonand si imi taie fata cand se repliaza. Atat timp cat eu mergeam legal chiar putin peste nu stiu care-i problema lui. Bineinteles ca ce a urmat poate nu a fost tocmai ortodox din partea mea. Am accelerat dupa el, pe la 130 l-am depasit, tot cu claxon, i-am taiat fata si i-am pus frana blana. Cand am vazut ca iese fum din cauciucurile lui si ii danseaza masina pe tot drumu am accelerat si dupa faza asta nu l-am mai zarit. Stiu ca e aiurea ce am facut, dar cateodata ma enerveaza peste masura gibonii astia
                          If everything seems under control, you`re just not going fast enough...

                          Comment


                          • Crezi ca pentru niste flashuri si ca a revenit din scurt trebuie sa omori oameni ? Doar pentru atat ? Daca era cu un TIR ai fi procedat la fel ? De aceea se intampla atatea nenorociri pe sosele.

                            Comment


                            • Si pe mine la fel astia cu flashuri , merg pe dn1 cam cu 100km/h unde limita e de 70, evident pe banda 3 si vin unii cu 130 cu flashuri, nebunii, evident ca nu ma dau nici d'al dracu si asta si intampla noaptea cand e toata soseaua goala, el vrea sa ma dau eu la o parte ca deh, el nu poate sa traga de volan ! asa e melteanu...
                              Last edited by MyhayInferno; 17 September 2009, 15:03.

                              Comment


                              • Originally posted by MyhayInferno View Post
                                Si pe mine la fel astia cu flashuri , merg pe dn1 cam cu 100km/h unde limita e de 70, evident pe banda 3 si vin unii cu 130 cu flashuri, nebunii, evident ca nu ma dau nici d'al dracu si asta si intampla noaptea cand e toata soseaua goala, el vrea sa ma dau eu la o parte ca deh, el nu poate sa traga de volan ! asa e melteanu...
                                Banda 3 este pentru trecerea unui autovehicul in fata celuilalt.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google