Care soferi va enerveaza cel mai tare?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • jochere, daca erai cu golanu te impuscau direct gaborii )
    No, apoi blana
    Taaaaaci!!! ca nu stii ce-i bine
    ...si nu uita, prietenul bun, la balamuc se cunoaste

    Comment


    • Pe mine ma enerveaza melcii care merg pe banda doi "cot la cot" cu cel din banda unu.Poate cineva chiar se grabeste,sau trebuie sa ajunga urgent la spital.Ma dispera faptul ca nu se semnalizeaza niciodata cand trebuie sau daca se pune semnal se pune in momentul in care este facuta manevra respectiva,ma enerveaza cei care ies din lateral direct in banda 2,sau fazele in care eu vreau sa intru pe un bulevard,drum principal,etc,banda 2 e libera si vine un lesinat pe banda 1 care nu se incumeta sa schimbe acea banda sa imi faca loc si mie...OFFF,intr-un cuvant,LIPSA LOGICII,prostia,nesimtirea ma dispera!

      P.S.
      Mai are rost sa spun cat ma dispera "pisalaii" cu masini scumpe care iti intra in fata,iti taie calea sau depasesc coloana la semafor...stiti voi,mai ales cei care sofeaza prin bucuresti.In tara asta nu se tine cont de nici o regula.Am avut norocul sa vad Toronto vara asta...ma gandeam cum ar fi sa ajunga un taximetrist de la noi pe acolo )cred ca ar face puscarie.Acolo totul este invers fata de cum e aici.Cu parere de rau spun asta,dar noi suntem in lumea noastra aici.
      Last edited by PCH; 25 September 2009, 10:28. Reason: Automerged Doublepost

      Comment


      • lipsa celor 7 ani de acasa isi spun cuvantul in trafic...din pacate.
        Orice prost are permis...
        Daca ar fi dupa mine...as da permis numa dupa un anumit nivel de IQ
        Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

        Comment


        • nu trebe nici un iq... sa se dea examenul de soferi pe bune. Adica PE BUNE, cum e normal si corect sa se dea. Atentie, PENTRU TOATA LUMEA...
          Dacia Logan Prestige, 1.6 16V, gri comet...

          Comment


          • Nici atat nu trebuie . E simplu : sa se respecte legea si politistii sa inteleaga si sa puna in aplicare legea !!! art 13 din Constitutie : "Nimeni nu este mai presus de lege "
            sigpic

            Nu te pune cu idiotii. Te vor trage la nivelul lor si te vor bate cu experienta.

            Comment


            • asta cand vom avea politisti nemti
              Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

              Comment


              • Thejock3r, ce spui tu e foarte frummos. siguranta noastra pe sosele este legata si de aplicarea si respectarea legii de catre toti.
                dar la noi in tara vom ajunge la acest stadiu cand povestea cu leul, cainele si boul in fata barierei va deveni un banc si va inceta sa mai fie o realitate.
                Computer, did we bring batteries?... Computer?...

                Comment


                • Originally posted by vdmihai View Post
                  Si cum le-ai bagat?
                  Doar nu ai intrat in ele?
                  ba, am trecut cu fata de fata lui si am virat, asa mai cu simt pana a franat, s-a speriat si a tras ca un idiot de volan.

                  Originally posted by beso View Post
                  cristireulea, scuza-ma, dar n-am inteles... daca e sector de 90 si acel individ merge cu 100 de ce e un idiot? asa cum il numesti tu? eu "ma simt" la faza asta fiindca mie imi place sa ma duc legal, pentru ca legal mie mi se pare ca suna "in siguranta".
                  dupa cum spunea si CataFOF, n-ai ce cauta pe banda 2 atata timp cat banda 1 e libera. imi pare rau daca te simti, pacat ca nu "te simti" si sa intri pe banda 1 daca vine cineva mai tare din spate pe banda 2 si iti da flash-uri. care btw, banda 2 este pentru depasiri.
                  ca si de exemplu, m-a sunat de la gradinita ca ii rau la prunc, vomita, are febra si plange, chiar crezi ca-mi mai pasa de restrictiile de viteza de pe undeva in acel moment? cedez trecerea, opresc la rosu, dau prioritate la pietoni, dar nu sta ca boul in fata mea daca-ti dau flash-uri. am plecat fara sa ma gandesc la masina si in Ghiroda, unde locuiesc, e restrictie 40km/h, aveam 120-140km/h si dadeam flashuri si claxoane de la 300metri, petru ca masina politiei din Ghiroda si un pacalici erau opriti unul langa altul blocand toata strada. sti cand s-au dat la o parte? cand eram oprit pe loc cu fum iesind din roti, flash-uri si degetul pe cacatul de claxon. apai sa nu-i #@% @$$#$%^% m@mii lui de om? politist sau ce o fi? poate unii doar sunt grandomani si le place viteza, poate unii au o urgenta, poate unii mai au inca 500-1000km de parcurs pana la destinatie si nu pot merge numai legal in cacatul asta de tara si strazile @#%^%#.

                  inteleg ca nu te dai de pe banda 2 cand la randul tau mergi mai tare ca si cei de pe prima banda, chiar daca ai viteza mai mica ca si mine. nu-ti cer sa franezi ca sa intri pe prima banda pentru ca vin eu, dar chiar iti dau flash-uri de la distanta daca mergi ca un idiot fara bun simt pe banda 2 cand prima banda este libera.

                  m-am facut inteles?
                  Daca indeplinesti o sarcina prea bine, vei ramane cu ea pe cap, cum ar fi Tutoriale pentru Dacia Logan

                  Comment


                  • da, intelesesem de la CataFOF ca te refereai la benzi, eu am crezut ca-i faci idioti pe toti care merg legal.
                    Si alta chestie, la o adica toti avem o "urgenta" cand suntem in masina. caci de nu era urgenta mergeam cu troleibusul sau cu trenu ca-i mai ieftin. Acuma fiecare percepe cum doreste aceasta "urgenta", si evident baga piciorul in acceleratie cum doreste.
                    ontopic:
                    Ma enerveaza in trafic oamenii care ma fac idiot pentru ca merg legal (pa banda 1). Credeti-ma ca sunt... Asta ca sa fiu ontopic.
                    Dacia Logan Prestige, 1.6 16V, gri comet...

                    Comment


                    • Pe mine unul nu ma deranjeaza cand cineva ruleaza pe 2, atat timp cat pot sa trec pe 1 pe langa el (desi e mai riscant), cat situatia cand 2 masini ruleaza in paralele suuuute de metri buuuni, si nu ai pe unde trece.

                      Am patit-o saptamana trecuta, nu dau flash-uri, ci dau de inteles sa se dea la o parte, la un moment dat nu am mai rezistat, am dat flash, la care "gagica" din masina imi face semn: "care e problema???"
                      Offff...
                      Logan Ambition-dCi, 70 CP (+25); C.V.-JR5, A.H.; barza sosita in 2007, iulie

                      Comment


                      • 77sky e de preferat sa ai banda 1 libera decat sa circule in paralel. dar totusi de ce sa incepi sa insiri printre ei ca o suveica? daca tot se vorbeste despre respectarea legii, legea zice clar ca se circula pe banda 1.

                        p.s. nu mai pot cu cei care se dau de ceasul mortii cu respectarea legii. legea e facuta pentru a fi incalcata. iar legea rutiera romaneasca ( care de fapt e o amarata de OUG completata si rascompletata) in combinatie cu drumurile din romania inseamna muuuuulte incalcari.
                        vom fi iarasi ce am fost si mai mult decat atat !

                        Comment


                        • Atunci hai sa incalcam legea, sa-i dam in gura Loganului cu 160 km/h pe banda 2 si sa-l injuram pe ala cu WV sau BMW care vine cu 210 din spate si face flashuri! Eu nu stiu unde aveti voi banda 2 inafara de autostrada, pe DN-uri banda 1 este pentru urgenta, daca vreti viteza si tot va dati soferi, intrati pe contrasens si depasiti! Si mai stiti de ce nu vor multi sa mearga pe banda 1? Pentru ca pe ea merg in general masinile grele si asfaltul este valurit! Eu merg cu 110-120 km/h pe banda 2, cine se grabeste s-o ia de-a dreptul pe camp!

                          Comment


                          • cand cineva se grabeste...te dai la oparte...si dupa aceia revii pe 2 daca chiar e varza 1
                            Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                            Comment


                            • Originally posted by vasile78 View Post
                              Atunci hai sa incalcam legea, sa-i dam in gura Loganului cu 160 km/h pe banda 2 si sa-l injuram pe ala cu WV sau BMW care vine cu 210 din spate si face flashuri! Eu nu stiu unde aveti voi banda 2 inafara de autostrada, pe DN-uri banda 1 este pentru urgenta, daca vreti viteza si tot va dati soferi, intrati pe contrasens si depasiti! Si mai stiti de ce nu vor multi sa mearga pe banda 1? Pentru ca pe ea merg in general masinile grele si asfaltul este valurit! Eu merg cu 110-120 km/h pe banda 2, cine se grabeste s-o ia de-a dreptul pe camp!
                              Nu ai dreptul sa mergi pe banda 2 cu 110-120 km/h pentru ca nu este legal...banda 2 e pentru devansare. Mai bine dai tu dovada de intelepciune si te dai la o parte cand trece vre-un grabit.
                              Ieri am mers cu 220 km/h pe A1 pentru ca am avut unde...cand am dat de alti participanti la trafic am redus la 140, dar care mergea mai incet, se dadea pe banda 1 si tine cont ca nu-s genul care sa dea flash-uri.
                              In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                              Comment


                              • Am fost plecat o perioda din tara noastra draga si frumoasa si cand am ajuns acasa citesc aici la voi ca va incapatanati sa mergeti pe banda 2 chiar daca banda 1 e libera. Am facut vreo 4000 km prin Ungaria, Austria si Germania, pe autostrazi si prin orase. Vreau sa spun ca nu m-a deranjat nici macar un sofer acolo, bai nene, da' absolut niciunul, toata lumea stie acolo ce are de facut si in acelasi timp face in asa fel sa nu deranjeze pe nimeni. La intoarcere, pe asa zisa autostrada Bucuresti - Pitesti, ma grabeam ca vroiam sa nu prin aglomeratia de dimineata din Bucuresti (era vreo 6 dimineata). Ce vorbesti prietene, nu ai cum sa mergi si tu cu o viteza constanta (e adevarat, cu mult peste limita legala) ca cetatenii refuza sa mearga pe banda 2, si tin sa precizez ca banda 1 era absolut libera. Am mers calm vreo 20 km la modul ca asteptam sa ma vada cel din fata in oglinda, sa dea frumos dreapta si sa se bage pe banda 1 ca sa pot sa-mi vad linistit de drum (ma obisnuisem prost din vest). Am inceput sa pun semnal stanga.... nimic... pana mi-a sarit mustaru' si am pus mana pe flash-uri tata. Si am tinut-o numai in flash-uri pana in Bucuresti. Cum e si vorba aia, incerci sa fii civilizat, dar "boul nu stie decat de bici". Nu mai zic ca veneam tare din spate si cand ajungeam la 200 m de masini care mergeau pe banda 1, hop semnal si jap in fata mea. Ma jur ca asa ceva nu am patit pe tot drumul prin civilizatie.
                                Nu mai stiu unde am auzit ca "romanii sunt cei mai buni soferi". E cea mai mare aberatie pe care am putut sa o aud.
                                sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google