Care soferi va enerveaza cel mai tare?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • te sustin total...astia nu au iesit in viata lor din Romanica...
    Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

    Comment


    • deci aici cred ca sa pus "punct" , la acest capitol , cu benzile.
      Alceva...ce mai trebuie lamurit ?

      Comment


      • Ma enerveaza soferii care vad ca am lamai in geam si ma depasesc doar de dragul de a o face dupa care merg mai incet decat mine + cei care depasesc coloana pe linia de tramvai si apoi vor sa revina pe ultima banda, nu ii las pur si simplu, am patit de cateva ori, vroiau sa ma sperie ca intra in mine, abia astept, apoi sa ii vezi pe frustrati, numai in spatele meu stau si dau flashuri, depasesc si pun frana brusca in fata mea pentru ca am semne de "sofer prost" dupa care injuratura si coxul de rigoare ca sa scap de ei, nu sunt intepat ca toti incepatorii, mai am 2 luni de lamai si scap odata de ele. In rest toate bune si frumoase.....restul e Logan.
        4 pistons + GPL + tuningu' casei = km multi & 1.5 dCi 85 BoiP

        Comment


        • 'lamaia' ar trebui doar sa atraga atentia celorlalti soferi ca tu nu ai experianta...si sa aibe mai multa grija. (ei probabil te depasesc doar ca sa scape de tine) urat din partea lor daca dupa aceeia incetinesc .
          Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

          Comment


          • Pai ma depasesc iar apoi merg mai incet decat mergeam eu, cu ce motiv?
            4 pistons + GPL + tuningu' casei = km multi & 1.5 dCi 85 BoiP

            Comment


            • te depasesc ca sa iti demonstreze ca sunt mai tari...
              Asa patesc si eu la drumuri lungi...dar la mine vin astia care sunt complexati de logan...deci bmwu,haudi,folksvagen...etc dar dupa le dau peste nas si le trece...(merg foarte aproape de bara lor spate...ca sa se prinda ca merge incet)...ai depasesc iar si gata....
              Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

              Comment


              • Sunt si ei mandrii ca te-au depasit )...Eu cu lamaia i-am cam speriat pe multi,nu pentru ca conduc prost ci penru ca am un stil mai aparte de a conduce,a la "nervos" .Motorul meu aspirat,supraalimentat e de vina )
                sigpic

                Comment


                • eu nu suport soferii care nu au dreptate si tot ei fac scandal pe prostia lor ....
                  Don't drive faster than your Guardian Angel can fly !

                  Comment


                  • sau ii mai vezi pe altii la semafor, deci nici nu se pune verde ca ala din spate incepe cu flashuri claxoane, iti dai seama ca omu se grabeste si poate ajunge cu o sec inainte la destinatie..pff bucurestiu nostru..

                    Comment


                    • nu numai bucurestenii sunt asa
                      pt ei, 1 sec., inseamna tot, chiar si moarte
                      sigpic

                      Comment


                      • Pai asta cu moartea asa e,o secunda poate insemna foarte mult,o diferenta minora pe ceas,dar majora privind rezultatul.Nu stiu cati soferi sunt intradevar grabiti cand vad ca alearga,claxoneaza etc,ajungi cu maxim 5 min mai devreme.Omu pleaca repede de la semafor,eu calm,si sunt in spatele lui la urmatorul semafor.Ce a rezolvat? :P.A consumat mai mult si cam atat.
                        sigpic

                        Comment


                        • definitia nanosecundei : timpul de cand se face verde la semafor si pana auzi primul claxon )
                          Don't drive faster than your Guardian Angel can fly !

                          Comment


                          • Asta cu claxonatul cand se pune verde are si a un punct de plecare. A plecat de la faza ca unii dorm pe ei si uita sa mai plece, treaba destul de intanlita in Romanica noastra. In vest se pune galben dupa rosu si deja primele masini pleaca, pe cuvant. Mi-a fost destul de greu sa ma obisnuiesc cu treaba asta dar chiar este benefica pentru fluidizarea circulatiei. La noi nu am tupeul sa fac asa ceva ca in 60 % din cazuri mai vezi masini care traverseaza intersectia dupa ce vezi culoarea verde la semaforul tau... In fine, suntem mult prea departe de ce se intampla peste granita.
                            sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

                            Comment


                            • si toate astea se datoreaza celor care spun ca legea este facuta ca sa fie incalcata si ca este o aberatie... oare strainezii au alte legi? mai bune? la ei de ce se poate si la noi nu? Dar asta au ajuns s-o stie cei de pe clubul logan. Cand o vor zice si cei de pe clubul bmw si vw atunci vom fi o tara civilizata...
                              Dacia Logan Prestige, 1.6 16V, gri comet...

                              Comment


                              • Originally posted by vitriol View Post
                                La noi nu am tupeul sa fac asa ceva ca in 60 % din cazuri mai vezi masini care traverseaza intersectia dupa ce vezi culoarea verde la semaforul tau...
                                sa nu uitam pe cei care intra pe galben sau chiar rosu si blocheaza cu buna stiinta intersesctiile.

                                pe spatele masinii mele se pot citi 3 insemne :

                                "Daca vrei fluidizarea traficului in Bucuresti nu bloca intersectia"
                                "www.nublocaintersectia.ro"
                                "nu ma claxona ca nu vreau sa blochez intersectia"

                                p.s. : cand am vorbit despre incalcarea regulilor nu ma refeream la trecut pe rosu sau urcat beat la volan ! ! ! nu va mai ofticati aia care mergeti regulamentar cu morcovu in 3 litere si blocati traficul.
                                Attached Files
                                Last edited by maistoru; 28 September 2009, 19:56.
                                vom fi iarasi ce am fost si mai mult decat atat !

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google