Care soferi va enerveaza cel mai tare?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Hai ca ma bag si eu.De fapt vreau sa-i fac o urare unui taran cu un bmw cu care era sa ma pup in localitatea Costisa (NT).Taranu a intra in depasirea unui mocrobuz la vreo 10 metri de mine.Mergi la stina si paste oile!
    Sunt curios ce o sa primesc de la moderatoi dupa chestia asta (felicitari nu cred ca o sa primesc).Nu mai puteam sa ma abtin.

    Comment


    • Vreau sa-i urez "toate cele bune" boului cu MCV alb (sper ca nu-i de pe forum), care mi-a taiat azi calea la intersectia Grivita cu Clabucet.
      Cel mai nou proiect auto din România!
      Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

      Comment


      • daca in Romania ai face un drum cu 8 benzi pun pariu cu voi ca toti ar fi pe a 8-a banda de mers

        doamne ce retardati !
        sigpic

        Comment


        • Pe mine cred ca au inceput sa ma urasca soferii de maxi-taxi.
          http://www.loganclub.ro/forum/vand_m...or-t35360.html

          Comment


          • Asta e o chestie stiuta, parca are magnet banda dinspre axul drumului, mereu. Mai ales pentru dacii vechi...
            Cel mai nou proiect auto din România!
            Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

            Comment


            • eu cred ca nici noi nu suntem perfecti (in anumite situatii cred ca fiecare la randul lui sa incadrat in aceasta categorie - Care soferi va enerveaza cel mai tare?) - gresesc cumva?

              Comment


              • Nu gresesti!... Si eu am mai calcat pe bec, desi sunt aproape corect la volan, dar se mai intampla sa mai enervez pe unul sau pe altul, din motive mai mult sau mai putin obiective.

                Comment


                • eu incerc sa fiu corect dar in caz ca am stanjenit pe cineva fac un semn de multumire cu mana adica recunosc.e o atitudine buna.
                  de exemplu daca vine unul pe contrasens sau eu mai stiu ce si dau un flash sau claxon sa-i atrag atentia ca ma incurca si ma injura e urat dar cand isi cere scuze si ridica mana sus parca imi trece supararea.
                  azi de exemplu a venit una dama din spate in una masina fiat cinquecento lansata si hop peste mine pe banda mea.am franat sa nu imi ia aripa fata dupa care dau un flash si ea in loc sa multumeasca imi arata degetul mijlociu ridicat.am vazut negru si nu m-am putut abtine.am iesit in dreptul ei si am tras volan spre ea. a franat ca nu avea de ales si am franat in fata ei brusc.
                  (bai p..do! arati m..e la mata ca iti rup degetul ala!)avea mascul in dreapta dar sa facut mic pe scaun
                  nu e frumos dar aici ajungem daca nu ne respectam

                  Comment


                  • Le urez toate cele bune la cei 2 soferi (Unul cu Renault Clio si celalalt cu un MCV de firma) care nu au invatat ca la cedeaza trecerea trebuie sa se si asigure nu sa se bage cu tupeu... Cel cu Clio nu s-a asigurat deloc si a trebui sa fac "testul elanului" ca sa nu il iau in plin, iar cel cu MCV-ul a oprit in ultimul moment deoarece si el a vrut sa intre cu tupeu fara sa se asigure, numai ca a intors privirea spre stanga in ultimul moment si a franat.

                    Ce a fost "distractiv" (dupa ce l-am evitat am inceput sa rad mai mult ca sa eliberez nervii pe care-i aveam) este fata celui cu Clio, care zici ca a vazut fantome asa o privire a avut cand l-am ocolit...Chiar imi pare rau de el deoarece a inghetat, nu a facut nimic, pur si simplu a oprit si astepta impactul cand am inceput manevra de evitare + claxonat cat incape.


                    Mai mult m-a enervat faptul ca nu s-au asigurat mai ales ca drumul pe care eram eu este strada principala din cartierul in care stau...
                    sigpic

                    Comment


                    • Doua poze surprinse azi in drum spre bucuresti...erau si alt tip de masini nu doar dube...dar pe cele mici nu am mai avut chef sa le mai fotografiez...aaa au iesit soferii de sambata pe traseu.
                      Dragi soferi inteleg ca a nins cat pentru 2 ierni in unele parti ale tarii dar sa iesi asa cu masina pe strada mi se pare nesimtire.Hai cei cu dubele mai au o scuza...dar cei cu masini mici?
                      In fata mea a cazut o bucata de zapada pe alta masina care circula inaintea mea...am inghetat...omul a franat cat a putut...noroc de testul elanului trecut cu brio de Fiat...
                      Attached Files
                      sigpic

                      Comment


                      • - cei care depasesc coloana oprita la semafor si incearca sa se bage in fata ( a mea sau a coloanei ). Eu nu-i las niciodata , daca eu stau in coloana , sa stea si ei . O sg data am depasit coloana si am ramas fara doc o luna .
                        - taximetristii ( nu toti dar majoritatea )
                        - cei de pe autobuze sau maxi taxi ( opresc la 3 metri de bordura , cred ca le-a cumparat mamuca lor sosea )
                        - cei de pe ambulante . De ce ?
                        1. Vin pe Buc - Pitesti , zona cu gropi , acum 2-3 ani , vit 60 km / h in spate ambulanta . Girofar aprins , sirena , ma dau la o parte . Ies din zona cu gropi , el 90 km h eu 110 km h . Se da la o parte ? Nu . L-a fatat masa cu girofar . Si mi s-a intamplat de cateva ori asta .
                        2. In Buc , se apropie ambulanta de o intersectie putin de tot aglomerata . Sta la semafor ? Nu , el da drumu la girofar si sirena , trece si dupa intersectie le opreste . Era in misiune . A m...i poate .
                        - cei pe care daca ii lasi sa se bage sau sa treaca nu au bunul simt sa salute . Mor pe astia .
                        - Cei care vin din spate si se baga in fata la tupeu . Dar urat , nu cu semnal . Nu ii las .
                        - Am facut ani de zile distributie in Buc si aveam o vorba impreuna cu cumnatul meu - Lasa-l , are palarie , sau mustata , sau barba , sau ochelari . In marea majoritate a cazurilor asa era .
                        - soferii politisti de la ordine publica . Suna vai de ei .
                        - cei care parcheaza pe 2 locuri de parcare sau care parcheaza stramb .
                        - cei care claxoneaza sa pleci de la semafor in clipa in care apare verde . Trebuie sa astepti verdele cu masina in viteza pt ei .
                        - cei care merg cu viteza mica ( sub vit legala pe sectorul de drum respectiv) si nu se dau nici la o parte ca sa te duci tu .
                        - cei care dupa ce ii depasesti vor sa vezi tu ca ei sunt mai tari si incearca sa te depaseasca .
                        - cei care daca tu esti pe o strada pe care poate trece o sg masina iar ei intra dupa tine pe ea cred ca tu trebuie sa le faci lor loc sa treaca , sa dai tu inapoi pt ca nu pot sta ei in coltul strazii putin . Eu in cazurile astea opresc motorul si stau pe loc .
                        - cei care gresesc si tot ei injura . La astia explodez.
                        - duminicarii
                        - pietonii care traverseaza pe unde vor . Aici , nici eu nu opresc intotdeauna la pietoni dar daca vad o gravida sau o femeie cu copil nu discut , pot fi 1000 masini in spate ca opresc .
                        -pietonii care lovesc masinile cu bagajul .

                        Poate si eu gresesc . Dar foarte putin , sunt atent sa nu incurc , imi cer scuze cand este cazul , salut cand este cazul . Dar sunt atent la ce manevre fac sa nu il stanjenesc pe altul . Nu am vrut sa jignesc pe nimeni , barbos , mustacios , femeie sau barbat , toti ne impartim in " soferi si amatori " ( nu ma refer la cei care au doar b -ul ). Oricand pe sosea vor fi si uscaturi si verdeturi .
                        B -X X - DDF x 2

                        :sofer1: :kissroadkill: :sofer5:

                        Comment


                        • eu sunt de acord ca se intampla cateodata sa mai calcam pe bec, dar cei mai multi au un obicei din a merge de-amp...lea si numai ocazionla merg si ei linistiti. azi-dimineata, de xe, un coleg de servici cu clio s-a suparat ca vezi Doamne, l-am depasit si era sa moara de trei ori si sa scoata alte doua masini de pe drum, numai ca sa ma depaseasca el pe mine sa-mi arate...ce? ca masina lui e mai buna decat a mea? timisorenii stiu ce ceata e zilnic intre calea torontalului si solectron si tembelul ala(chiar daca are o varsta, nu ma pot abtine) se crede schumacher cu un rahat de clio 1.4/75CP, pe ceata si polei...bineantales ca nu si-a cerut scuze de la nici unul din cei trei pe care era sa-i pocneasca. si pana la urma a intrat in paracrea firmei cu 3 secunde inaintea mea. mare om, mare caracter...
                          Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                          Comment


                          • alexandria -bucuresti

                            cea mai tare intamplare la cere am luat partea a fost acum vre-o luna de zile cand ma intorceam de la Alexandria
                            Avusese loc un accident datorita primei ninsori si coloana depasea cu usurinta cativa km,toti smecherasii cu masini de masini ne sfidau pe toti cei din coloana si depaseau... fortind ulterior intrarea pe banda ,la unul din zecile de popasuri am convenit cu alti participanti din trafic ca la oprirea coloanei sa iasa o masina care sa blocheze banda de pe contrasesn astfel toata lumea avea o multumire "sufleteasca" iar circulatia nu s-ar mai fi blocat datorita unor grabiti care ajungeau mai rpd acsa cu 10-15 min

                            Comment


                            • Putin off topic dar cine vrea sa inteleaga intelege. Pe drumul dintre Galati si Braila(veneam de la intalnirea LG). Am depsit un MCV 1,4 si i-am dat numai cu 130km/h(ma astepta nevasta ). La primul semafor in oras m-a ajuns MCV-ul din urma. Putin probabil sa fi mers si el cu viteza de altfel pe drum nici nu se vedea in spate a mers cred max. 100. Asa ca m-am convins, viteza nu-i buna de nimic, am ajuns cu 1 min. mai devreme la semafor nicidecum la destinatie.
                              Cel mai lent 1,6 8v

                              Comment


                              • in principiu am o problema cu papucarii.
                                si cu aia care merg cu fitze prin romana.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google