Care soferi va enerveaza cel mai tare?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Asta in cazul in care ai cum sa-l depasesti si e liber in fata. Si oricum, mai devreme sau mai tarziu, dai peste altul si iar depasesti si tot asa.
    Cel mai nou proiect auto din România!
    Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

    Comment


    • Eu am o problema cu taximetristii in general (stiu ca sunt destui care merg normal,dar majoritatea...) pentru ca nu au nicio lege. Dar am observat un lucru interesant in 10.000km cat am facut pana acum de cand conduc: in oras ei "fac legea" (depasesc aiurea,taie calea,te flashuiesc imediat sau te claxoneaza la cea mai mica ezitare etc), numai ca in afara foarte multi nu se mai descurca la fel de bine...Oare de ce?

      Si un alt lucru interesant pe care l-a zis cineva si imi permit sa-l citez aici (mi s-a intamplat si mie in buna masura) :
      Cand merg pe autostrada nu stiu daca ma depasesc maxim 10 masini in 70 km,adica eu trec de bimmere,mercuri si alte d-astea(cam cu 140-150km/h), dar cum se termina autostrada si viteza ar trebui redusa, astia incep sa vina din urma si se baga in depasiri chiar daca nu au timp sa le faca, merg cu 100km/h in localitati si alte d-astea.astia de fapt nu ma enerveaza,dar as fi curios ce e in mintea lor...
      If everything seems under control, you`re just not going fast enough...

      Comment


      • 1) idioti din arges is temelie la condus,am prins vineri o ceata dupa dragasani spre pitesti unde toti cei care veneau de pe contrasens nu aveau nici macar pozitia aprinsa dar mai faza scurta sau proiectoarele de ceata,iar in oras se circula haotic,eram pe banda 2a semnalizam dreapta sa ma bag pe banda 1a si un pirci de moskvich vechi nu ma lasat am frinat intre benzi
        2)oltenII din valcea ii urasc deja mam ratacit inspre Ocnele mari in apropiere de Vilcea si cum mau vazut cu nr de TM si iam intrebat cum sa ajung unde vroiam mau trimis in alta parte ) cristoasee
        3)tot oltenii prin defileu jiului
        sigpic

        Comment


        • Pe mine m-au enervat toti soferii de pe soseaua Timisoara - Lugoj care conduc ca pasta... La iesire din Timisoara, la intersectia cu Ghiroda era sa ma faca pilaf un Mercedes ML negru cu 2 fufe la bord, care nu s-au mai asigurat daca in stanga e liber (a trebui sa fac o manevra de tip semi-elan ca sa le evit + claxon cat cuprinde + trimiteri in origine si multa carne in frigider). Sa nu mai zic de toti "pilotii" care cred ca Dacia lor berlina din 1900 toamna e Ferrari (am avut 2 specimene de acest gen, care au intrat in depasire fara sa se asigure in momentul in care veneam eu lansat din spatele lor). Ca o adaugare pot sa spun ca s-a circulat destul de OK azi pe Arad - Timisoara (in coloana, dar nu a fost niciun zmeu care sa se bage aiurea in depasiri).
          sigpic

          Comment


          • pe mine ma enerveaza toti soferii prosti restu sanatate

            Comment


            • ia uitati aici un best of al soferilor prinsi bauti la volan.

              Comment


              • - cat ai baut :
                - 7 galeti
                - dc?
                - sa ma simt bine ))..
                ......
                ala inainte de accidentu de la peco e MUT MUT !!!
                .....
                comic : am apasat un pic mai mult acceleratia si am baut 2 beri recunosc
                sigpic

                Comment


                • Aia care nu stiu sa faca o banala intoarcere in parcare. Mi'am gasit Dacia lovita ( bara stramba + tripla sparta) ..

                  Comment


                  • sunt din bucuresti si nu suport taximetristii astia bagaciosi si nesimtiti !!!
                    incepatorii pot fi ocoliti. Blondele.... care claxoneaza din orice nu ..
                    turbo makes torque and torque makes fun

                    LowGun-ul meu:http://www.loganclub.ro/forum/lowgun...?t=2081&page=5

                    Comment


                    • "Agitatii" cu Matiz, Tico, Spark sau alte motociclete pe 4 roti care tevad ca dai semnal ca te retragi si desi sunt in banda ta au impresia ca au "masina" sa te depaseasca prin dreapta. Azi era sa fac 2 varza la faze d'astea si o "blonda" cu un C1 care se apuca sa schimbe banda fara sa se asigure sau sa dea semnal.
                      O sa cumpar un afisaj de 1 m sa-l pun in luneta cu mesajul "nu feresc sub 1 tona!!!" si "Intre mine si bordura nu incape o masina!!!" poate s-or mai potoli....
                      sigpic
                      Ambition 1.5 dc

                      Comment


                      • n-ai ce sa faci cu astia, se cred ei mai iuti, dar ceea ce uita e ca sunt la volanul unor cutii de chibrituri...cel putin eu asa le vad
                        If everything seems under control, you`re just not going fast enough...

                        Comment


                        • a mi am adus aminte ma inerveaza la culme astia care intra in intersecti semnaliazate si au stop pana in centrul lor si apoi se uita la tine ca niste boi frate cine v a dat carnetul

                          Comment


                          • De doua zile TAXIMETRISTII(aia pirliti) mi-au dat de cap! Pe unu din ei l-am recunoscut si i- am facut citeva recomandari serioase.ca exemplu:Nu ar fi rau deloc sa viziteze tarile calde,- adica tara de unde l-a adus barza! Daca ma vede cu cealanta masina se fie sigur ca ajunge cu masina la tinichigiu! Asta daca va avea norocul ala!posibil sa ajunga si la REMAT Dupa ce mai gresesc mai si comenteaza!
                            Traiesc in ROMANIA SI ASTA IMI OCUPA TOT TIMPUL !

                            Comment


                            • Azi am avut in fata, pe prima banda,pe unul cu o duba si cu remorca d-aia de barci(platforma)MA EXASPERAT!!!Si pe ceilalti soferi!Depasea si taia fata de parca era cu tico!Era sa ma agate o data!Am scapat de el dupa vre-o 2km...

                              Comment


                              • mie azi mi-a taiat fata un prost cu o 1310. eu veneam cu 90km/h pe banda 3(de langa axu drumului) pe un bulevard si prostu iese de pe dreapta de pe o straduta, taie 2 benzi si intra fix in fata mea. culmea e ca ma si vedea ca vin, dar ii dadea inainte cu "manevra". daca nu aveam benzile din dreapta libere il luam oarecum din lateral, si nu stiu cine iesea mai sifonat din faza asta...peste cateva sute de metri am aflat si explicatia: dobitocu vroia sa faca stanga la primu stop!!!
                                If everything seems under control, you`re just not going fast enough...

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google