Care soferi va enerveaza cel mai tare?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ma enerveaza rauu soferii care urca bauti la volan!!! Doi prieteni de ai mei tocmai au ajuns cu masina in Dambovita! Offf
    numar secundele

    Comment


    • Ma enerveaza astia cu scuterele... de ceva vreme s-a umplut Blaju de ei... nu cunosc regulile si merg tot anapoda de vreo 3 luni s-a bagat unu cu un scuter intr-un prieten si varza sa facut Ghinionu lui ca sa intalnit cu un VW Transporter. Ma mai enerveaza soferii care nu semnalizeaza!
      Ambition

      http://www.loganclub.ro/forum/golane...s-t2538p9.html

      Comment


      • Daca cel din fata voastra de abea se misca si vreti sa-l depasiti,imediat se trezeste in el soferia si nu mai puteti trece.Vi s-a intamplat?Sunt sigur ca da...
        Forum neinteresant. Delogat definitiv.

        Comment


        • Deh D-Fens testosteronul este un hormon cu efecte ciudate.
          Cel mai lent 1,6 8v

          Comment


          • prostia are efecte si mai ciudate
            Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

            Comment


            • Efectele alcoolului la volan. Putin a mai lipsit sa nu fiu si eu in masina aia. Din fericire am preferat sa merg cateva sute de metri pe jos decat sa ma urc in masina cu un sofer baut.
              numar secundele

              Comment


              • Bine ai facut .

                Nu stiu daca in orasele voastre exista anumite specimene gen: noaptea pe la 12- 3 merg cate 2 masini in pararel pe Calea Bucuresti cu 10km/h pentru a discuta si a arata cat de "cool" sunt ei .

                Comment


                • Ce norocos esti Razzvan. In Braila merg asa pe la 8-9 seara cand mai este circulatie. Si fenomenul asta are o consecinta ciudata(posibil si la Craiova): brusc politistii care se nimeresc pe acolo sufera de miopie cronica.
                  P.S. in ultimul timp Craiova e vedeta TV cu lumea interlopa.
                  Cel mai lent 1,6 8v

                  Comment


                  • Originally posted by D-FENS View Post
                    Daca cel din fata voastra de abea se misca si vreti sa-l depasiti,imediat se trezeste in el soferia si nu mai puteti trece.Vi s-a intamplat?
                    Chiar aseara mi s-a intamplat. Sunt multi din astia pe sosele...
                    Cel mai nou proiect auto din România!
                    Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                    Comment


                    • Tiagni sunt teroare pe sosea , vin cu fel si fel de masini aduse ( furate ) de pe afara si nu respecta nici o regula
                      Bart: I am through with working. Working is for chumps.
                      Homer: Son, I'm proud of you! I was twice your age when I figured that out.

                      Comment


                      • tiganii nu respecta nici o regula cu absolut orice ar fi: masina, caruta sau pe jos...
                        on-topic: nu mai pot cu taximestristii...
                        If everything seems under control, you`re just not going fast enough...

                        Comment


                        • Originally posted by Rocri View Post
                          Ce norocos esti Razzvan. In Braila merg asa pe la 8-9 seara cand mai este circulatie. Si fenomenul asta are o consecinta ciudata(posibil si la Craiova): brusc politistii care se nimeresc pe acolo sufera de miopie cronica.
                          P.S. in ultimul timp Craiova e vedeta TV cu lumea interlopa.
                          De mult timp sunt scandaluri mari in Craiova . Diferenta e ca acum se intampla "cu spectatori " si in plina zi ...

                          Comment


                          • Originally posted by Daniel 67 View Post
                            Legea într-adevăr este confuză pe alocuri ca de altfel multe alte legi.Numai că în ceea ce priveste utilizarea proiectoarelor de ceaţă, din punctul meu de vedere nu există nici o neclaritate, poate doar superficialitate şi necunoasterea legislaţiei din partea unora dintre noi şi chiar din partea unora dintre agenţii rutieri. Chiar fără a merge la argumentele din lege însăşi denumirea de proiectoare de ceaţă ne spune scopul acestui accesoriu pe un autoturism.
                            Revenind la ceaslov recomand unora dintre noi care avem permis de conducere de ceva vreme să mai pună mâna pe el şi sa facă o scurtă lectură. În mod cert ne va folosi tuturor. Cu acestă ocazie unii vor descoperi că există şi Regulamentul de aplicare a Codului Rutier unde un anumit articol spune aşa.
                            (1) Conducătorii de vehicule sunt obligaţi ca de la lăsarea serii şi până în zorii zilei, ziua când plouă torenţial, ninge abundent sau este ceţă densă ori în alte condiţii în care reduc vizibilitatea pe drumul public, precum şi în tuneluri,să folosească instalaţia de iluminare a vehicululi, astfel:
                            a) luminile de poziţie sau de staţionare, în timpul opririi pe partea carosabilă în afara localităţilor;
                            b) luminile de întâlnire sau de drum, în mers, atât în localităţi cât şi în afara acestora, după gradul de iluminare a drumului public, IAR CÂND PLOUĂ TORENTIAL, NINGE ABUNDENT SAU ESTE CEAŢĂ DENSĂ, ORI ÎN ALTE CONDIŢII CARE REDUC VIZIBILITATEA PE DRUM ŞI LUMINILE DE CEAŢĂ
                            Mai clar de atât nu se poate. Conform ceaslovului nerespectarea celor prevazute în articolul citat mai sus se numeste CONTRAVENTIE şi se sancţionează.
                            Pentru mine e clar chiar de la intrarea în vigoare a legii. Nu stiu dacă şi pentru voi??????????
                            offtopic: dar mai exista o prevedere care se aplica in general, nu doar la codul rutier: "Ce nu este interzis este permis." prin urma ce spune andrei este perfect valabil: daca nu se spune explicit ca se interzice folosirea luminilor de ceata in alte coditii decat la pct a si b de mai sus atunci este perfect legal sa le folosesti :-) eu daca le folosesc nu incalc punctele a si b daca nu le folosesc in conditiile enumerate acolo atunci e contraventie ;)

                            ontopic: ma enerveaza soferii care incetinesc la semafor si opresc la 10 m de el, iar dupa 30 sec se trezesc ca sunt prea departe si mai dau inainte si iara isi lasa 5 m de semafor si dupa alte 40 sec mai dau putin inainte .... (chiar astazi mi s-a intamplat)
                            I have no special talent. I am only passionately curious.

                            Comment


                            • eu la fazele alea raman pe loc nu ma mai duc dupa ei )
                              @ aia cu palarii mari .. tziganii .. cunosc pe unu care o luat permisu in ungaria pe bani habar nu are legat de circulatie , a recunoscut ca stie sa mearga inainte si sa semnalizeze si atat..aia is teroare multi nici atat nu fac
                              Its just a car ...

                              Comment


                              • pe mine ma dispera mai ales in oras soferii mocaiti. exemplu sta la o intersectie si da prioritate la unu care e la vreo 100 de metri si merge cu 20-30 la ora ...turbez cand vad de-astia ...aa si era sa ii uit pe " soferii " speriosi: cum vad ceva ( si nu aproape de ei ) cum baga cate o frana brusca in loc de a reduce viteza fara frana ........dar ce sa faci oparitii sunt oparitzi )
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google