Care soferi va enerveaza cel mai tare?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by vitriol View Post
    Daca in justitie se pleaca de la premisa de nevinovatie, eu cand ies pe strada plec de la premisa ca toti soferii cu care ma intersectez sunt idioti. N-am prejudcati din astea cum aveti voi, gen ca "bucurestenii fac, prahovenii dreg, brasovenii...".
    In felul asta raman uimit daca vad ca cineva se comporta civilizat. De soferi idioti e plina lumea.
    arata-mi unul civilizat sau normal la cap in Romania.ca tot ziceam de Tg Frumos -Botosani ,odata veneam acasa de la Botosani si ma trezesc cu o doza de bere pe capota si p"orma in parbriz aruncata dintr-o "basina"care mergea in fata mea.erau 5 in masina si erau si negrii pe deasupra.asa ca am plecat repede ca sa nu se intample vreo noua conflagratie mondiala.
    Last edited by margelatu; 12 July 2012, 12:06.
    Welcome to the Club, We Have Jackets !

    Comment


    • Aia trec neobservati.
      sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

      Comment


      • La noi mai e faza la semafoare. In Constanta ai voie sa faci dreapta pe rosu, ai semn cu galben intermitent. Cei din tara nu stiu si nu inteleg de ce sunt cate 10 in spatele lor care claxoneaza ca descreieratii sa isi miste toroapa ca sa poata trece
        La Iasi se pune verde intermitent sa poti face dreapta pe rosu, si e mai clar.
        Voi aveti alt cod rutier.

        Cu toate astea, multi din orasele care nu au asa ceva, blocheaza banda 1 si sa te tii claxoane dupa aia.

        Comment


        • Noi suntem in Republica Mazare .... mergem pe reguli Braziliene
          sigpic

          Comment


          • Si in Bucuresti e faza asta cu intermitent verde la dreapta si multi nu stiu. In Cluj nu era asa ceva! :| Eu am facut dreapta de doua-trei ori si mi-a zis un coleg, clujean, citez "se vede ca esti din Bucuresti" Treceam pe rosu fara niciun stres

            Brasovenii cred ca ne tolereaza bine si constantenii...
            Last edited by PCH; 12 July 2012, 12:53.

            Comment


            • Originally posted by PCH View Post
              Si in Bucuresti e faza asta cu intermitent verde la dreapta si multi nu stiu.
              Ba stiu cu totii...nu au cum sa nu stie,dar se baga pe banda aia cu verde intermitent ca sa ajunga primii la semafor. Decat sa stea la coada normala si sa mai prinda inca un rosu,,mai bine intra pe banda libera de intermitent.Daca din spate ii claxoneaza cineva dau din maini ca nu au unde sa se bage pt directia inainte si de aici tot taraboiul

              Comment


              • Atentie mare cu acel verde intermitent. In unele intersectii, nu stiu daca ati observat, se mai stinge....Vedeti ca nu-i fain sa claxonati atunci!
                9! 9! 9!
                sigpic

                Comment


                • Atunci e beleaua mare,,cand se stinge verdele ala si altii tot se baga crezand ca e becul ars

                  Comment


                  • atunci se aplica regula:cine are tupeu e cel mai tare.nu vi s-a intamplat sa aveti prioritate si sa o pierdeti ?
                    Welcome to the Club, We Have Jackets !

                    Comment


                    • Daca as merge pe premisa ca AM PRIORITATE si nu las pe nimeni inaintea mea,,atunci as lovi masina de cel putin 50 de ori intr-o singura zi si as sta cu ea prin servisuri la reparatii non stop. Deci LAS DE LA MINE ca e mai bine...oricum FEREASCA BUNUL DUMNEZEU de astfel de incidente minore sau majore ca toate iti mananca timp, bani si nervi cat cuprinde sau mai ales sa nu iti manance SANATATEA sau VIATA!!!

                      Comment


                      • O faza fixa, doua accidente in decurs de 4 luni:
                        - accident 1
                        - accident 2

                        Daca m-ati intreba pe mine (sa presupunem ca m-ati fi intrebat) soferul asta nu ar trebui sa aiba permis. De doua ori s-a trezit prea tarziu si n-a avut nici un fel de reflex in afara de frana in podea.
                        sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

                        Comment


                        • ... plus ca ii cam place sa-i dea sandala si nu prea stie unde-i frana, numai unde-i claxonul...

                          Comment


                          • Mda,gandirea in perspectiva lipseste in totalitate,merge ala preventiv cum stiu eu sa gatesc
                            In al doilea filmulet e o zona periculoasa acolo,mereu sunt accidente, si in plus la 10 m mai in fata, este o trecere de pietoni!
                            sigpic
                            "BRABUS" STYLE

                            Comment


                            • Cred ca aia este spaima Giulestiului..o sa ocolesc zona de aici incolo
                              Asta merge pe principiul descris de mine mai sus AM PRIORITATE,,,,DECI MERG si nu ma incurc cu altii daca vin din stanga,dreapta sau imi taie calea intru in ei. Ce este aia PREVENTIE ? Sau FRANA ?

                              Si da ,,in ambele videoclipuri soferita kamicaze nu este de vina,,,dar putea foarte lejer sa ii evite. Cel putin la ala cu dubita aia putea sa ia piciorul dupa acceleratie sa ii dea un flash si sa-l lase sa se duca.

                              Ps,,cel mai tareeee a fost acel IHHHHHHHHHH AHHHHHHHHH din primul videoclip. Combinatiile alea au fost pe post de frana de urgenta IHHHHHHHH ...ce face asta?.....AHHHHHHH...tarziu,,am intrat in el!

                              Comment


                              • Protagonistul Valy din filmulet conduce mai prost decat femeile.In al 2-lea video mare noroc a avut ca in curba aia nu a traversat un pieton,ca mai traverseaza si astia neregulamentar,la colt de strada,si a fost o masina,ca avea viteza cam mare si il arunca frumos cativa metri.
                                Domnul Valy,stiu ca nu ma auzi,dar tu la scoala aia de kkt care ai facut-o NU AI INVATAT BA DESPRE CONDUCERE PREVENTIVA?Esti un sofer foarte prost,si la cum mergi,o sa ai parte de multe din pacate.
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google