Care soferi va enerveaza cel mai tare?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ce șoferi ma enervează? Tipul ăstuia care mi -a făcut asta in parcare si a fugit!
    Attached Files

    Comment


    • saptamana trecuta, io pieton:
      dau sa traversez pe o trecere de pietoni pe culoarea verde (e una d-aia "imputita", adica in stanga mea cu semafor de rosu ptr. masini, deci safe, insa pe sensul celalat e cu intermitent ptr. unii care fac larg stanga). in fine e o chestie in T.
      de obicei, stiind ca e cu probleme trecerea (inclusiv fo' 2 cruci pe margine), las fo' 5 sec. sa se puna verde la pietoni, pana sa incep traversarea, tocmai in ideea de a fi vizibil ptr. aia care vin din dreapta si au intermitent la trecere.
      ajung apox. la mijlocul traversarii, prima masina din dreapta trece blana, nu schiteaza nimic, a doua opreste...DAR din spate sare un boschetar cu un kkt de sorento sau tucson, il face sprin stanga p-ala care a oprit sa-mi acorde prioritate, si da sa tereaca (prin mine??!).
      norocu' meu ca am anticipat oarecum manevra si m-am tras in spate, nu inainte de a-i baga o mare talpa de adidas (m-am ofticat ca n-am avut bocancii la mine ) in portiera.
      din pacate nu s-a indoit...ala a oprit mai incolo si a schitat sa se dea jos la mine, da' cand a vazut ca o luasem hotarat spre el injurand-ul in ultimu' hal in acelasi timp, s-a bagat la loc si a intins-o.
      n-aveam nimic la mine...decat adidasii , pumnu' si...niste bolovani pe margine

      ideea e ca uneori faze de-astea te transforma in neom, dar ala daca nu se tira sigur ma luam la tranta cu el, dracu stie ce iesea...
      ma duc la obor sa-mi iau un makarov ca nu mai tine

      Comment


      • o cheie franceza de 4 kg ar fi suficient de purtat la picioare, nu e arma alba, nu e obiect contondent, poti sa arunci cu ea de la cativa metrii fara probleme
        in caz de scandal mai e buna o mana de nisip (daca se poate, din litiera pisicii) sa-i arunci in ochi

        Originally posted by fd2204 View Post
        Ce șoferi ma enervează? Tipul ăstuia care mi -a făcut asta in parcare si a fugit!
        Ala e caz de lichid de frana, stergi cu servetelul inmuiat, 90% din urme se duc.
        Last edited by 827sam; 27 January 2015, 16:15. Reason: Automerged Doublepost
        Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

        Comment


        • unde dracu mana de nisip pe jilaveala asta...poate noroi sa-i frec bandourile sa luceasca
          iti dau cuvantu' meu, deja eram cu gandu' la bolovanu' ala de langa carosabil...sa-i crap lu' ala capu' sau sa arunc intr-un geam.
          bine ca eram singur...

          cheia franceza ESTE obiect contondent intr-o situatie de genu'.
          Last edited by Kojak; 27 January 2015, 16:22.

          Comment


          • Scoala de soferi in Romania ar trebui sa aiba si 2-3 de managementul furiei...
            Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

            Comment


            • ainstaine, daca pe tine te rateaza unu la limita pe trecerea de pietoni, te comporti cerebral?
              n-ai nici macar o reactie sau macar o dorinta sa-i spargi lu' ala fata?

              da' poate n-am inteles io bine si nu te refereai la "speta" mea.

              Comment


              • Apropo de golful 3 de mai sus... Aveam meganul, si un golf 3 super lasat, tunat, colantat se taraia in fata mea, dar si la mers usor ii auzeam toba... La prima ocazie l-am depasit, si din inertie si pe ala din fata lui, ma uit in oglinda si il vad ca sare, il depaseste pe cel din fata lui si incearca sa vina dupa mine, pana pe la 160 a reusit. la 190 el era un mic punct undeva in spate
                La facut un vapor
                Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                Comment


                • Originally posted by Kojak View Post
                  ainstaine, daca pe tine te rateaza unu la limita pe trecerea de pietoni, te comporti cerebral?
                  n-ai nici macar o reactie sau macar o dorinta sa-i spargi lu' ala fata?

                  da' poate n-am inteles io bine si nu te refereai la "speta" mea.
                  Io ma refeream la mine, ca ma enervez pe cate unul din asta saptamanal si e degeaba. Daca ii zic ca a gresit zice ca sunt eu nebun si face din nou, si nici eu nu ma simt mai bine dupa. El uita in 3 minute si eu fierb 2 zile dupa sau mai scriu pe forum despre.
                  Nu zic ca ai gresit tu atunci, doamne fereste ca poate faceam la fel, doar ca era mai sanatos si pentru tine daca puteai trece altfel peste eveniment. Cum era mai bine pentru noi toti, daca nu puteam sa nu avem parte de evenimentele alea macar sa le putem lasa in urma fara sechele nervoase sau fizice.
                  Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

                  Comment


                  • o fi fost acelasi, ce nr. avea, "de Teius"?

                    Comment


                    • Nr de Teius )) )) ))

                      Comment


                      • Merita putina atentie.

                        Cel mai haios politist, brasoveanul Marian Godina, a spart topurile cu o povestire plina de haz si pigmentata cu...cuvinte obscene. Godina a reprodus extrem de fidel negocierile intre partile implicate intr-un accident rutier, dupa o sicanare in trafic.
                        Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                        Comment


                        • noroc ca am reflexe bune, am facut trei-patru pedale si am oprit exact la tanc.


                          -Alcool ai baut?

                          -Am bagat doua paharele, cat sa-mi reglez jocul din volan, recunosc. Oricum imi pui tata aia in gura, la ce sa manc bors

                          Si cea cu Petrica turmentatu' e belea.
                          Pentru cine n-a citit-o.
                          Last edited by mr.K; 12 November 2015, 15:16.

                          Comment


                          • Buna tare si cu nea Petrica; am ras de ma doare burta.
                            Da' tare si politaiul.
                            "Era vreo doua ceasul, a patra noapte de schimbul trei dar nu eram obosit. O aveam ca partenera pe Monica, o fata frumoasa de 20 de ani, o politista tanara si foarte isteata, proaspat iesita de pe bancile scolii. Deci nici plictisit nu eram.
                            Ei na, cum sa te plictisesti; doar daca esti ...mort.
                            Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                            Comment


                            • Drumul Sarii, spre Razoare. pe cele 2 benzi se statea in 3 coloane ca veneau si dinspre 13 septmbrie, vreo 2 ciometi depasesc coloana pe dubla continua si se baga in fata pe rosu. Au driblat ei pietonii, dar vroiau sa se bage si in fata alora de veneau de pe drumul taberei. Cata amenda puteau aduna astia in 2 minute, ca permisul ramaneau fara el doar 3 luni pentru manevra asta....
                              Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

                              Comment


                              • Originally posted by einstein1984 View Post
                                Cata amenda puteau aduna astia in 2 minute, ca permisul ramaneau fara el doar 3 luni pentru manevra asta....
                                Că permisul ramaneau fara el dăcât o luna. Exista doar 4 cazuri pentru care "permisul ramai fara el" 3 luni.

                                In fiecare zi ma enerveaza cei care se taraie cu 40 km/h pe banda 2/3 iar cu 5m inainte de intersectie isi aduc aminte ca trebuie sa vireze la dreapta si blocheaza tot.
                                sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google