Care soferi va enerveaza cel mai tare?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • facem pariu pe ce vrei tu ca, daca mergi la examen cu 50 km/h, il pici.
    te tine ?

    Comment


    • Ma enerveaza cei care "dorm" pe banda a 2-a, dimineata!
      Nu mai vorbesc de taximetristi, au propriile reguli de circulatie si oprire/ stationare!

      Comment


      • Originally posted by B997NDL View Post
        facem pariu pe ce vrei tu ca, daca mergi la examen cu 50 km/h, il pici.

        te tine ?

        Nu exclud aceasta ipoteza!
        In fond elevul e la cheremul examinatorului...ma rog, in limitele normalitatii...floare rara pe la noi!

        Tin pariul doar ca motiv de spritz


        Sent from mobile
        Keep walking...

        Comment


        • Eu am mers cu 60 si l-am luat, in 1996! Politaiul mi-a zis de ce merg asa incet pe splai Bahlui (cine stie), eram in a 3-a si tremurau genunchii de emotie, si daca masina are si a 4-a, la misto, eu atat tin minte, ca motorul baraia la 3000ture si politaiul a zis sa o las mai moale.

          trimis de pe mobil
          „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

          Comment


          • Masina de scoala are limitele de viteza cu 10km/h mai mici, ca si aia cu mamaliga

            Comment


            • Ai dreptate partial.

              "Art. 50
              .................................................. ..................................
              (4) Viteza maxima admisa in afara localitatilor pentru autovehiculele ai caror conducatori au mai putin de un an practica de conducere sau pentru persoanele care efectueaza pregatirea practica in vederea obtinerii permisului de conducere este cu 20 km/h mai mica decat viteza maxima admisa pentru categoria din care fac parte autovehiculele conduse."


              Asadar, in localitati poate merge cu 50 km/h (sau care este limita maxima de viteza admisa pe sectorul de drum respectiv) fara probleme.

              Nedeleule, pregateste berile pentru Gioni si una mica la 0.33 ml pentru mine ca am rezolvat cazul.
              sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

              Comment


              • ca tot vorbim de legislatie.

                http://www.************/chestionare-...ustat-15029665
                promotor
                eu consider ca autobuzul are prioritate, pentru ca autoturismul trebuie sa schimbe banda de aceea si semnalizeaza.
                sigpic

                Comment


                • Tiristii, mari profesionisti ei, ieri il depasesc pe unu in exterior pe doua benzi, si ma ajunge in localitate, unde eu de obicei merg cu 60, si ajunge in spatele meu, mai ca nu se urca pe mine, imi da flashuri si ma depaseste, ma obliga sa franez ca venea din fata, depasire total inutila, la iesire din localitate, iar tre sa trag tare sa il depasesc ca nu mai e asa viteaz si merge cu 80... Profesionistii lu peste, numa' manele, telefoane, prostituate si statii au in cap, majoritatea. Ei daca au statii sa mearga cu 500 in localitate din partea mea, eu nu am, da sa nu ma oblige sa franez si sa ii puna in pericol pe aia ce vin de pe contrasens.
                  Pe luneta mea sta semnu de la ''naic'' bine lipit

                  Comment


                  • Inteleg frustarea ta, dar crede-ma ca mi-am scrantit ochii citind textul tau.

                    Originally posted by kubala7 View Post
                    Tiristii, mari profesionisti ei, ieri il depasesc pe unu in exterior pe doua benzi, si ma ajunge in localitate, unde eu de obicei merg cu 60, si ajunge in spatele meu, mai ca nu se urca pe mine, imi da flashuri si ma depaseste, ma obliga sa franez ca venea din fata, depasire total inutila, la iesire din localitate, iar tre sa trag tare sa il depasesc ca nu mai e asa viteaz si merge cu 80... Profesionistii lu peste, numa' manele, telefoane, prostituate si statii au in cap, majoritatea. Ei daca au statii sa mearga cu 500 in localitate din partea mea, eu nu am, da sa nu ma oblige sa franez si sa ii puna in pericol pe aia ce vin de pe contrasens.
                    MULTA LUME, PUTINI OAMENI...

                    Comment


                    • Originally posted by kubala7 View Post
                      Tiristii, mari profesionisti ei... Profesionistii lu peste, numa' manele, telefoane, prostituate si statii au in cap, majoritatea. Ei daca au statii sa mearga cu 500 in localitate din partea mea, eu nu am...
                      Invidiooosule!
                      Somnul adânc ajută la prevenirea îmbătrânirii, mai ales dacă dormi la volan.
                      Nu goni mai tare decât poate îngerul tău să zboare!

                      Comment


                      • In loc sa-l incurci tu nu mai bine mergi in spatele lui cu 80 in localitate? Astia nu respecta limitele in localitate decat atunci cand e radar, inutil l-ai depasit tu inaintea localitatii daca stiai ca oricum o sa te tarai cu 60.
                        In afara localitatii ei merg cu 90, mai putin daca e la deal. In plus, daca depasesti greu un tir care merge la 80 la ora.....
                        Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

                        Comment


                        • Nu le iau apararea tiristilor, dar.
                          Este unii fazani care merg cu 90-100/ora, iar cand mai au 20-30 de metri, pana la indicatorul de localitate, franeaza energic. Cand ai in spate un colos de vreo 20 de tone si faci treaba asta, iti incerci umpic norocul.
                          Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                          Comment


                          • Pai ala cu colosul nu are, teoretic, vreo obligatie de genul a reduce viteza la intrarea in localitate? Si cum are in spate 20 de tone, ideal ar fi sa inceapa franarea mai din timp decat ala cu bibiu mic.
                            De cand esti fazan daca mergi legal?
                            Eu recunosc ca nu merg legal intotdeauna, dar nici nu dau flashuri in localitate alora care pastreaza viteza legala sa se dea in sant, sa-mi faca mie loc. E dreptul si obligatia lor, totodata, sa mearga legal.

                            Comment


                            • Ete spanac , la cate flashuri iti iei pe E85 pana la buzau ca mergi pe banda si nu te tragi pe acostament ca sa treaca aia cu VW si skode care nu stiu sa depaseasca peste ax...
                              Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

                              Comment


                              • Atunci vad si aia cum mi se aprind stopurile de frana, nu brusc, dar viteza se reduce pana la limita legala.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google