Care soferi va enerveaza cel mai tare?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • nu zic ca n-ai dreptate cu conduita preventiva, daca vrei sa fii mai catolic decat papa,
    dar daca nu vezi, ziua, o masina in oras din cauza ca n-are luminile aprise,
    poate n-ar trebui sa ai carnet din motive medicale.

    Comment


    • Si mie imi convine cand ceilalti merg cu farurile aprinse ziua, si eu merg cu ele aprinse cel putin pozitia. (ca sa consume mai putin)
      Last edited by Fanez; 6 June 2016, 11:29.

      Comment


      • Motoretele dupa 2004-2005 au farul mereu aprins cu contactul pus, poti alege doar intre faza scurta si lunga, ca nu uiti. Camioanele ADR au cerinta in lege sa mearga cu faruri mereu aprinse, deci cineva undeva a observat ca scad riscurile de accident daca mergi cu faruri aprinse, chiar si ziua.
        Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

        Comment


        • Originally posted by B997NDL View Post
          ... daca nu vezi, ziua, o masina in oras din cauza ca n-are luminile aprise...
          Ne-am si obisnuit sa vedem toate masinile care circula avand luminile aprinse. Acum pare ciudat cand vezi cate unul cu ele stinse.

          Comment


          • Ma deranjeaza si soferii ce au nevoie de foarte mult timp sa faca dreapta pe o strada laterala, din drumul principal. Efectiv opresc, asteapta, apoi se inscriu, chiar daca strada pe care vireaza e libera. Zici ca ei au STOP, nu aia de ies din strada laterala.
            E vorba de o anumita zona a tarii, unde 90% dintre cei care erau in fata mea asa au procedat, obligandu-ma sa opresc pana si-au tras ei sosetele si au avut curaj sa faca dreapta.
            Intr-un oras mare ar bloca tot traficul dimineata.

            Comment


            • exact aia ma enerveaza si pe mine. ba ii pot include si pe cei care fac la stanga si au nevoie sa fie strada goala ca sa se decida sa demareze.
              daca ar aprecia mai bine distantele, traficul ar fi mai fluent.

              Comment


              • Fac manevra greoi findca au mainile ocupate cu diferite "chestii". In nici un caz nu-si trag "sosetele". Unii trag "palme" la blonda din stanga, aia cu volanul, asta referitoare la postarea mea de mai sus, cu tipul de la care era sa o iau in freza .
                Last edited by Oti; 6 June 2016, 11:49.
                „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

                Comment


                • Originally posted by mr.K View Post
                  Ma deranjeaza si soferii ce au nevoie de foarte mult timp sa faca dreapta pe o strada laterala, din drumul principal. Efectiv opresc, asteapta, apoi se inscriu, chiar daca strada pe care vireaza e libera. Zici ca ei au STOP, nu aia de ies din strada laterala.
                  E vorba de o anumita zona a tarii, unde 90% dintre cei care erau in fata mea asa au procedat, obligandu-ma sa opresc pana si-au tras ei sosetele si au avut curaj sa faca dreapta.
                  Intr-un oras mare ar bloca tot traficul dimineata.
                  Deva-Arad?
                  Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

                  Comment


                  • Deva-Arad?
                    Si acolo e asa?
                    Eu am testat traversarea V-E prin nordul tarii.

                    Comment


                    • Am gasit in camera DVR si pozele cu indivizii respectivi, acum cu alta masina. Se hlizeau la mine..... fac si ei la stanga. "Soferule ce esti...." parca asa spuneau.
                      Attached Files
                      „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

                      Comment


                      • Originally posted by B997NDL View Post
                        nu zic ca n-ai dreptate cu conduita preventiva, daca vrei sa fii mai catolic decat papa,
                        dar daca nu vezi, ziua, o masina in oras din cauza ca n-are luminile aprise,
                        poate n-ar trebui sa ai carnet din motive medicale.
                        Este foarte corect ce spui tu acolo. Problema cu vederea in plina zi nu este la mine; iti demonstrez la orice ora vrei tu (ultima data am facut un test oftalmogic in octombrie 2015 si am citit toate literele alea mici-mici de s-a inchinat doFtoru'). Problema este ca sunt multi chiori in trafic, asa cum bine zici, care, ghici ce!, au permis de conducere, indiferent ca ne place sau nu.
                        Asadar, cand pleci cu masina trebuie sa te gandesti ca toti din jurul tau sunt niste dobitoci/chiori/matrafoxati si trebuie sa-ti iei toate masurile de precautie. Nu cum am mai auzit la altii "da'ce, mah, nu ma vede", "lasa ca are si el frane" sau "lasa ca ma lasa".
                        sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

                        Comment


                        • eram sigur ca o sa crezi ca vorbesc despre tine. eu vorbeam la modul general. "daca ai" se referea la oameni in general.

                          Comment


                          • Banuiam, nu eram sigur, dar am zis sa ma exclud repede din "in general".
                            sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

                            Comment


                            • Originally posted by mr.K View Post
                              Si acolo e asa?
                              Eu am testat traversarea V-E prin nordul tarii.
                              o sa razi, dar si in bucuresti vezi multi din astia. isi menajeaza planetarele si nu vor sa plece mai cu vana de pe loc. nu mai zic la speedbumpere. ca ma imboln[vesc.

                              Comment


                              • Pe mine ma enerveaza cei care nu isi aprind farurile nici macar pe ploaie torentiala cand vizibilitatea este scazuta. Toti sunt gogomani si nu isi dau seama de pericolul pe care il creeaza.
                                Sunt convins ca fiecare de aici a intalnit soferasi din astia.
                                sigpic
                                !

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google