Care soferi va enerveaza cel mai tare?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • eu am vazut de la balcon multe taxiuri si multe masini "jmechere" care merg noaptea doar cu pozitiile.

    Comment


    • Originally posted by vitriol View Post
      Problema este ca sunt multi chiori in trafic, asa cum bine zici, care, ghici ce!, au permis de conducere, indiferent ca ne place sau nu.
      Nu sunt chiori. E vorba despre lipsă de atenție/concentrare (dublată de nesimțire, uneori), care are alocat alt areal al creierului.
      Somnul adânc ajută la prevenirea îmbătrânirii, mai ales dacă dormi la volan.
      Nu goni mai tare decât poate îngerul tău să zboare!

      Comment


      • Altii care ma scot din sarite sunt cei care nu semnalizeaza iesirea /intrarea in giratoriu!!!
        sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

        Comment


        • 1. mor pe idiotii care merg noaptea doar cu pozitii si proiectoare......si conduc un lighean de maxim 1500 E.....si basini pe ei de zici ca au "S", nu ca aia ar fi indreptatiti sa mearga asa....
          2. boii/vacile care merg noaptea prin Bucuresti fara lumini....bai frate, cum sa mergi fara lumini? nu vezi nici ce viteza ai....
          3. pièce de résistance - mergi linistit pe prima banda, in fata ta gogomanul pune frana brusc, se opreste si avarii.....mor....imi vine sa le iau permisul sa il tai....
          4. stai ca un bou in coloana 20 min.....si inainte de intersectie (unde incepe refugiul de tramvai) ii vezi pe nesimtiti cum stau cu semnalul pus si iti fac semne sa ii lasi......(el este smecher.....tu esti bou ca stai....bineinteles, asta in ochii lui)
          5. te invarti ca boul prin parcarile mall-urilor si cand zici ca ai gasit un loc (dupa ce cauti 15 minute) gasesti un bizoun pe 2 locuri.....si incepi sa injuri....
          6. bizonii care dau semnal si implicit trag de volan (ei cred ca semnalul este egal cu prioritatea).....si le explici idiotilor....si ei iti raspund sec "am dat semnal"
          7. pe stradutele bucurestene, banda celor din sens opus este blocata (masini parcate) si bizonii vin cu viteza, chiar daca vad ca vi.......si ne oprim "bot in bot" si incepe "discutia" si ii explici boului....si degeaba.....
          8. am o straduta in cartier unde chiar daca vin de pe drumul cu prioritate, opresc.......trec bizonii cu 50-60km/h fara sa opreasca....si semnul de cedeaza este mare, frumos si curat.......nici macar nu se uita.....cel putin un accident pe saptamana, chiar si cu victime.....
          9. bizonii care te vad ca vrei sa iesi de pe o straduta, este singur pe bulevard (3 benzi pe sens) si merge in continuare pe prima banda.......de ti se urca sangele in cap...

          si scriu pana maine dimineata....))

          Comment


          • la nr9 te si claxoneaza. Sa stai acolo.
            Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

            Comment


            • la nr 9 nu gresesc cu nimic aia. daca el vrea sa mearga incet si/sau sa opreasca sau sa faca urmatoarea la dreapta , vrei sa mearga pe mijlocul strazii ???
              ps : aici se vede disperarea din traficul bucurestean.
              o/____\o
              (i)
              .........

              Comment


              • Originally posted by Costi-bc View Post
                la nr 9 nu gresesc cu nimic aia.
                E vorba de condus cu bună-credință și respect (și) pentru celălalt, nu cu mârlănie, cum se obișnuiește pe la noi. Ce l-ar costa să "urce" o bană, ca să ajute la fluidizarea traficului. Plus că poate l-ar face și pe Ghiță căruia i-a facilitat intrarea de pe străduță să procedeze la fel altă dată. Din chestii de-astea minore se fac lucrurile mărețe, nu bătându-te cu cărămida-n piept că ești mai catolic decât papa.
                PS: eu aș fi curios dacă tânărul ce a scris astea le și respectă sau doar le pretinde de la alții. ;)
                Last edited by ursamajor; 6 June 2016, 18:51.
                Somnul adânc ajută la prevenirea îmbătrânirii, mai ales dacă dormi la volan.
                Nu goni mai tare decât poate îngerul tău să zboare!

                Comment


                • Crede-ma, fără exagerare, chiar le respect.....si in general....merg regulamentar si fără jaloane si etc....
                  4 ani am facut distributie in Buciresti + zone limitrofe pe o duba de 2 tone (Peugeot Boxer) si sunt uns cu toate alifiile....chiar nu fac magarii in trafic.....
                  Ca idee, eram in vizita la nasi si sotiei i s-a rupt apa.......am plecat 3 masini spre spital....si eu cu sotia am ajuns ultimii ))

                  Comment


                  • Foarte bine, mă bucur să aud asta. Pe bune.
                    Somnul adânc ajută la prevenirea îmbătrânirii, mai ales dacă dormi la volan.
                    Nu goni mai tare decât poate îngerul tău să zboare!

                    Comment


                    • Daca va ajuta cu ceva, desi am mai spus asta.
                      Incercati sa va detasati de toate cele ce se intampla in trafic, cu alte cuvinte nu o luati ca ceva personal. Si cel mai important, nu incercati sa-i imitati, pentru ca in acest fel nu va deosebiti cu nimic de cei pe care ii incriminati. De multe ori nici nu-i privesc pe cei care au facut o marlanie, cand ajung paralel cu ei, ne intersectam intr-un fel sau altul, sau ii depasesc, desi ii simt cum iti cauta privirea.
                      De ani buni, fac asta si credeti-ma, e foarte relaxant.
                      Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                      Comment


                      • Bun sfat, am sa-l urmez. Acum imi dau seama cat am gresit, daca le arati ca esti afectat de gestul lor, ei jubileaza.
                        „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

                        Comment


                        • Eu am o alta abordare.....stiu destul de bine Bucurestiul si unde stiu de exemplu ca sunt multi care merg pe linia de tramvai si apoi se baga in fata, stau pe prima banda....tocmai ca sa evit sa mă mai enervez.....sau magarii care merg înainte de pe banda de stânga si etc
                          ...evit sa mă mai intersectez cu ei....
                          Chiar astăzi mă certa un conducător auto....(ma certa folosind claxonul din dotare) ptr simplu fapt ca nu am vrut sa mai intru in intersectie, aceasta fiind deja blocata...si domnul claxona si injura....i-am zambit politicos.....si am dat muzica mai tare ptr a anihila urletele lui....

                          Comment


                          • Cred ca si voua vi s-a intamplat cel putin odata sa fiti claxonati, in astfel de situatii.
                            Tupeu sau necunoasterea semnificatiei?

                            Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                            Comment


                            • Eu, sincer, nu-mi aduc aminte sa fiu fost claxonat in acest caz pentru ca unde exista semafor interminent pentru dreapta (in Bucuresti, cel putin) exista si banda speciala doar pentru dreapta.
                              Cei care sunt claxonati, sunt cei care fenteaza coloana care asteapta la semafor pentru mers inainte si se opresc ca boii pe banda pentru virat la dreapta, ca sa plece primii cand se face verde pentru inainte.
                              sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

                              Comment


                              • Ideea este sa lasi loc celor care vor sa vireze la dreapta daca mergi inainte. Daca se pot incadra, de ce sa-l tin eu in spate?

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google