Care soferi va enerveaza cel mai tare?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • In general noaptea semafoarele se trec pe galben intermitent in oras la mine.
    On topic: doamna cu Logan alb care nu a invatat la scoala de soferi ca masinile care merg inainte au prioritate fata de cel ce fac stanga si statea ca proasta pierzand doua ocazii sa traverseze soseaua cu prioritate(de aia am pierdut si eu cele doua ocazii). Si cei doi politisti de la circulatie care stateau ca doi cocostarci in sosea obligand toate masinile sa fac slalom printre ei.
    Cel mai lent 1,6 8v

    Comment


    • Daca aveti ocazia sa va plimbati prin Europa de vest, la intoarcere in tara o sa va enerveze toti soferii cu numere de Romania. Aaaaa... Si cei care circula prin Romania cu numere de Spania si Italia, cei care s-au vazut cu un volan in mana si se cred cei mai tari pentru ca "ei are are bani, nu mai e cu pantalonii rupti in fund".
      Last edited by vitriol; 5 September 2008, 08:44.
      sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

      Comment


      • Pe soseaua Mihai Bravu intre intersectia Mihai Bravu cu Calea Vitan si Mihai Bravu cu Calea Dudesti / Camil Resu ( Dristor ) se lucreaza la sina de tramvai ... Asa ca romanii nostri in loc sa ocoleasca o iau pe contra sens ... Si uite cum acum o saptamana ( Martea trecuta mai exact ) unu un Touareg era sa se urce pe mine ... Logic, omu fiind roman ( tigan mai exact ) cu bani, nu si-a cerut scuze si a inceput sa ma injure de mama si de tot neamu, eu baiat norocos de felu meu, am nimerit un echipaj de la Politia Rutiera care trecea intamplator pe acolo ... Si uite cum nenea cu Touareg-ul lui a ajuns de la spital ( cica unde se grabea ... Pe draq, la el in masina tipa Guta mai rau ca o soprana la un spectacol de opera si eram imbracata cocalar style, respectiv in in alb domnule cu o vesta fara maneci si papuci din piele de puta de maimuta de la zgucci sau gigi armani - dastia cu care ma mai cunosc eu - ... Trecem peste asta, stim cu toti cum arta cocalaru roman cu bani ) la tras pe dreapta cu domnii politisti de manuta care ii cereu datele ca sa-l scoata la un cico ( logic ca si eu roman jegos am zis ca sunt fiu de politai ).

        The End!

        Comment


        • Funny dar cam greoi de citit .
          Cel mai lent 1,6 8v

          Comment


          • Originally posted by SilviuB View Post
            Pe soseaua Mihai Bravu intre intersectia Mihai Bravu cu Calea Vitan si Mihai Bravu cu Calea Dudesti / Camil Resu ( Dristor ) se lucreaza la sina de tramvai ... Asa ca romanii nostri in loc sa ocoleasca o iau pe contra sens ... Si uite cum acum o saptamana ( Martea trecuta mai exact ) unu un Touareg era sa se urce pe mine ... Logic, omu fiind roman ( tigan mai exact ) cu bani, nu si-a cerut scuze si a inceput sa ma injure de mama si de tot neamu, eu baiat norocos de felu meu, am nimerit un echipaj de la Politia Rutiera care trecea intamplator pe acolo ... Si uite cum nenea cu Touareg-ul lui a ajuns de la spital ( cica unde se grabea ... Pe draq, la el in masina tipa Guta mai rau ca o soprana la un spectacol de opera si eram imbracata cocalar style, respectiv in in alb domnule cu o vesta fara maneci si papuci din piele de puta de maimuta de la zgucci sau gigi armani - dastia cu care ma mai cunosc eu - ... Trecem peste asta, stim cu toti cum arta cocalaru roman cu bani ) la tras pe dreapta cu domnii politisti de manuta care ii cereu datele ca sa-l scoata la un cico ( logic ca si eu roman jegos am zis ca sunt fiu de politai ).

            The End!
            Hehe!...Misto faza!
            Chestia e ca se poate intampla oricui(mai devreme sau mai tarziu)...Si nu va fi intotdeauna funny...

            Comment


            • Ce tampenie am scirs ... VESTA FARA MANECI ) ... Acuma mi-am dat seama si eu ...
              Oricum omu a fost destept ... Nu a luat-o si el pe margine ... Fix pe mijlocul soselei, nu avarii puse, nu frana, nimica ... Venea spre mine ca si cum el circula regulamentar si eu eram de vina ... Prima oara am zis ca nu vad eu bine ... Oricum dupa ce se-a oprit zbiera sa ma dau din calea lui ca de ce nu l-am ocolit ... Pai pe unde sa-l ocolesc ... Crede ca ceilalti participanti la trafic se opresc doar ca sa-mi dea mie voie sa ocolesc un bou ? ... Maxim 3 - 4 minute a durat tot circul.

              Comment


              • Cei care nu se dau la o parte cand le faci flesh-uri .. Si atentie la camioanele de turcia... Cand va depasesc aveti grija..Pe ei ii intereseaza sa treaca capul tractor , trag brusc de volan si remorca poate intra in voi .... Sursa sigura

                iar la mine in oras sunt gms-urile care te sicaneaza(navodari -mamaia-constanta ) ...Nu mai spun de 22 ( navodari -lumina-ovidiu-ctza ) cei mai nesimtiti soferi

                Comment


                • Pai de ce te enerveaza cei care nu se dau la o parte ca le dai tu flashuri esti cumva de la politie? Si banda 1 este de devansare deci...
                  laureate 1.5l, albastru marin

                  Comment


                  • Pot sa confirm ce a spus "Loganul" in legatura cu soferii de pe GMS linia 22 . Eu locuiesc in Ovidiu si am avut abonament la ei vreo 4 luni si conduc intr-un stil de ti se face rau ! Sunt cei mai nesimtiti .
                    sigpic

                    Comment


                    • Eu ma dau la o parte si fara flash-uri, numai sa am loc pe banda 1-a (fiind si incepator...). A fost unu odata care ma tot flash-uia cu toate ca vedea ca banda 1-a are toata ocupata de masini parcate. Ce vroia ? Sa zbor ?

                      Comment


                      • Cei mai enervanti soferi?....Pai figurantii aeea cu numere de italia, cu masini inchiriate, care au uitat de unde au plecat. Mosnegiii....Bine zis....Degeaba au permis de cand era mama fata mare, dar in oglinda nu se uita atunci cand dau inapoi,sau schimba banda.
                        Soferi enervanti?.......Cei care merg pe banda 2 si cand le dai flashuri sa ii depasesti,scot mana pe geam sa ii depasesti pe linie continua...Ce mai.....TZARANI.
                        Oricum.... In fiecare fiecare dintre noi se afla un " sofer enervant".
                        Eu nu sufar de nebunie....ma bucur de ea in fiecare minut.

                        Comment


                        • Pe mine ma enerveaza la culme cei care dau flash-uri....In special pe drumurile " CU O SINGURA BANDA PE SENS" cum e E 85....Dar vezi doamne ei "crede ca este drum cu 4 benzi....Asa vad ei banda aia ingusta din dreapta....
                          Cred ca am fost trei sau patru masini in drumul dinspre Buzau...Piatra Neamt....Care circulam regulamentar...Fara flash-uri....Si care nu ne-am dat deoparte din calea unor tarani cu masini scumpe...Care in loc sa depaseasca pe stanga....Voiau sa ne dam la o parte....
                          N-au avut succes...Au mers in urma mea si cate 20 km si de-al dracului i-am tinut la respect...Sa invete insemnele de pe drumurile publice.

                          Comment


                          • Mike26ro jos palaria
                            you rock dude
                            Cars don't kill people. People kill people!

                            Comment


                            • Originally posted by mike26ro View Post
                              Pe mine ma enerveaza la culme cei care dau flash-uri....In special pe drumurile " CU O SINGURA BANDA PE SENS" cum e E 85....Dar vezi doamne ei "crede ca este drum cu 4 benzi....Asa vad ei banda aia ingusta din dreapta....
                              Cred ca am fost trei sau patru masini in drumul dinspre Buzau...Piatra Neamt....Care circulam regulamentar...Fara flash-uri....Si care nu ne-am dat deoparte din calea unor tarani cu masini scumpe...Care in loc sa depaseasca pe stanga....Voiau sa ne dam la o parte....
                              N-au avut succes...Au mers in urma mea si cate 20 km si de-al dracului i-am tinut la respect...Sa invete insemnele de pe drumurile publice.
                              macar sa dea flash-uri.Eu cand am venit din concediu si am trecut prin Cluj, era un bou cu un Land Cruiser din 1900 toamna care se credea regele soselelor, adica: le taia fata la alti soferi, depasea prin dreapta, injura... Cand m-a depasit pe mine prin dreapta, ma uitam in oglinda si era la vreo 10-15cm de mine. L-am lasat sa ma depaseasca, dar cat am stat in spatele lui, ii dadeam flash-uri si il claxonam, ii aratam degetu din mijloc de i s-a acrit de depasiri si scos capul pe geam si sa injure.
                              nu ii suport pe astia cu jeepane care asculta manele si injura pe toti in trafic.
                              sigpic
                              Sa inebuneasca nebunele cand vin cu DACIA

                              Comment


                              • Originally posted by mike26ro View Post
                                Pe mine ma enerveaza la culme cei care dau flash-uri....In special pe drumurile " CU O SINGURA BANDA PE SENS" cum e E 85....Dar vezi doamne ei "crede ca este drum cu 4 benzi....Asa vad ei banda aia ingusta din dreapta....
                                Cred ca am fost trei sau patru masini in drumul dinspre Buzau...Piatra Neamt....Care circulam regulamentar...Fara flash-uri....Si care nu ne-am dat deoparte din calea unor tarani cu masini scumpe...Care in loc sa depaseasca pe stanga....Voiau sa ne dam la o parte....
                                N-au avut succes...Au mers in urma mea si cate 20 km si de-al dracului i-am tinut la respect...Sa invete insemnele de pe drumurile publice.
                                Fara suparare, E85 chiar are 4 benzi, si un automobil incape pe banda din reapta. Data viitoare iti recomand sa te uiti in retrovizoare si sa observi eventualii participanti la trafic care fata de tine merg mai repede si din varii motive se grabesc (o urgenta sau copac). Prin atitudinea ta nu incurajam decat producerea accidentelor. Daca nu doresti sa eliberezi cat de cat banda 2, majoritatea stau pe banda 1 si 2 cand primesc semnale luminoase din spate, cel care doreste sa te depaseasca are mult mai multa siguranta in efectuarea manevrei, iar daca stai pe banda 2 respectivul tot o sa te depaseasca doar ca e posibil sa nu aprecieze bine distanta, sau din contrasens sa se efectueze o depasire. Deci sunt 2 rezultate, ori intra in cineva nevinovat de pe contrasens pentru ca tu nu ai putut renunta la orgoliul tau, sau intra in tine, sau te acroseaza. De ce!?!? Sau mai bine zis pentru ce?!?!?
                                Apropo pe E85 circul foarte des si nu numai. Sunt din Bacau dar stau in cocina asta de Bucuresti. Fara suparare dar ca un clasament alt soferilor catastrofa , fara sa se respecte ordinea sunt, cei de Bucuresti, Neamt, Constanta, Prahova, Arad, si nu ma mandresc nici cu cei din BC. Din pacate mai circul si in afara grotei Romania, si stiu ce inseamna respect in trafic, civilizatie, si conduita preventiva.
                                Last edited by culaurentiu; 17 September 2008, 09:21.
                                Logan Berlina 1.5 DCi 65 CP - Preferance 26 OCT. 2006 sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google