Care soferi va enerveaza cel mai tare?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • pe mine cel mai mult ma scot din sarite taranii, cocalarii si nesimtitii cu masini scumpe care parcheaza absolut unde doresc ei fara sa fie sanctionati pentru treaba asta.daca s-ar putea si in sens giratoriu sau pasaj sa-si lase masina.si soferii(tot cu masini scumpe) care se intalnec pe sensuri diferite si se opresc la o "mica" vorba si tu tre sa astepti ca milogu in spatele lor pana isi termina ei conversatia
    Glory. Glory Man United!!!!United We Stand!!!!!!

    Comment


    • mai ales cei dupa decebal opresc pe OPRIREA INTERZISA odata cu pitipoanca din dreapta si se pun ca o balega pe scaunul din terasa de la colt mdeaa...
      laureate 1.5l, albastru marin

      Comment


      • personal nu ma impac bine in trafic cu taximetristii...au impresia ca tot traficul le apartine, iti taie calea fara a semnaliza, iti opreste brusc in fata pe motivul ca lasa sau ia vreun client
        ba mai nou am si vazut taximetristi beti in timpul serviciului
        in rest, fiecare mai gresim in trafic si incercam sa mai trecem cu vederea

        personal nu ma impac bine in trafic cu taximetristii...au impresia ca tot traficul le apartine, iti taie calea fara a semnaliza, iti opreste brusc in fata pe motivul ca lasa sau ia vreun client
        ba mai nou am si vazut taximetristi beti in timpul serviciului
        in rest, fiecare mai gresim in trafic si incercam sa mai trecem cu vederea
        Last edited by cristi_14cri; 28 September 2009, 21:14. Reason: Automerged Doublepost

        Comment


        • Originally posted by pervert_dory View Post
          soferii(tot cu masini scumpe) care se intalnec pe sensuri diferite si se opresc la o "mica" vorba si tu tre sa astepti ca milogu in spatele lor pana isi termina ei conversatia
          wow... de asta am si uitat...si tot ei se uita urat cand le dai un claxon.
          Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

          Comment


          • Pe mine ma enerveaza toti,suntem multi si e aglomerat!
            Forum neinteresant. Delogat definitiv.

            Comment


            • Lasa ca te faci tu mare si-ti cumperi o sosea numai a ta .
              Cel mai lent 1,6 8v

              Comment


              • Si-o sa pun taxa pe ea...
                Hai ca suntem
                Forum neinteresant. Delogat definitiv.

                Comment


                • Revin cu niste specimene foaaaaaarte enervante ........ comunitarii cu cascheta !!!!!
                  Credeti ca are o importanta ca au blocat strada oprind in acel loc ??? Doar ei sunt politisti comunitari .....
                  Attached Files
                  Last edited by givali; 8 October 2009, 09:34.

                  Comment


                  • dupa cate vad aia nu e o strada, sau se infunda.....sunt alti mai destepti ca ei...

                    Comment


                    • se face la stanga strada, probabil da intr-o parcare. oricum, nesimtiti
                      sigpic

                      Comment


                      • Au logan ph2...d-aia
                        In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                        Comment


                        • nu generalizati baieti ca si eu sunt taximetrist si vad si eu cazuri cu destui baietei cu fustita la volan.

                          Comment


                          • Nu o sa inteleg niciodata rostul semafoarelor temporizate, daca, in ciuda celor afisate se pleaca la 2-3 secunde dupa ce se face verde...majoritatea asteapta sa plece cel din fata, apoi cupleaza I si apoi se pleaca...
                            Tocmai acela e rostul acelui temporizator, sa se pregateasca toata coloana de plecare.
                            Chiar si fara acel temporizator un locuitor al urbei sale stie ciclul de functionare al semafoarelor dintr-o intesectie si poate anticipa culoarea verde (astfel incat sa ruleze in fractiunea de secunda in care s-a facut verde)
                            Si totusi...asa se pierd cateva secunde ce inseamna 2-3 masini. Si tot noi ne vaitam de aglomeratie...

                            Nu o sa ii inteleg pe soferii care circula noaptea, in oras, fara lumini (nici macar "pozitii"); chiar si pe ploaie. Ce o fi in mintea lor? Ce economie de carburant se poate obtine astfel? Dar ce riscuri produc?
                            Mai sunt altii care fac exces de zel si, chiar pe vreme senina, in oras...aprind toate luminile (inclusiv proiectoare si bec rosu ceata spate), desi nu e Craciunul.
                            Of...anapoda circulatie in tarisoara asta, multe fara logica...
                            Logan Ambition-dCi, 70 CP (+25); C.V.-JR5, A.H.; barza sosita in 2007, iulie

                            Comment


                            • B 41 F L P, esti de acord ca marea majoritate a colegilor tai habar nu au sa conduca?
                              Singurul fost taximetrist pe care il stiu ca este un sofer extraordinar de bun, e angajat sofer la firma la care lucrez. E de-o seama cu mine si are 1 000 000 (un milion) de km facuti de cand are permisul de conducere. Pot spune ca de la el am invatat multe chestii legate de sofat. E unul dintre putinii oameni cu care stau relaxat in masina cand este el cel din spatele volanului. Il cunosc de 4 ani si in perioada asta nici macar nu a zgariat vreo masina. A recunoscut cu mana pe inima ca mai mult de 80% din taximetristi habar n-au care e treaba cu sofatul.
                              sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

                              Comment


                              • Taximetristii ... evident

                                In trafic sunt cei mai enervanti, mereu se baga, vireaza aiurea fara semnalizare, se grabesc prosteste, pun frana brusca, par foarte neatenti.

                                De pe bancheta din spate a unui taxi - imaginea e mai completa: de fiecare data cand sunt nevoit sa iau un taxi (de la/ spre aeroport) -> crezand ca eu ma grabesc, soferii de taxi alearga foarte tare prin oras, fara a respecta regulile de circulatie!
                                si ca de obicei ii vad cum se comporta in trafic:
                                - nu prea semnalizeaza
                                - vorbesc la mobil (cu "mamitzica" lor evident), unii mai si fumeaza sau iau mainile de pe volan in timpul mersului
                                - sunt neatenti total
                                - se baga cu tupeu in fata altor masini ce merg regulamentar
                                - unii sigur n-au nici macar experienta necesara (5 ani de permis auto stiam eu)
                                - etc.

                                Asta e valabil in Iasi / Bucuresti...
                                -

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google