Care soferi va enerveaza cel mai tare?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • azi veneam si eu ca omu pe centura...cu 160 si un bou (taximetrist bineinteles) nu sar fi dat la oparte de pe banda 2 nici mort...cu claxon full si faza lunga am mers in spatele lui cu 100 vreo 200 metri,pana sa dat la oparte....pacat ca a trebuit sa reduc si sa franez din cauza lui...idioti .
    Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

    Comment



    • Cand aveam celalalt Logan si vedeam ca un taximetrist ocupa o buna parte din carosabil aveam obiceiul sa-i stemuiesc oglinda,cu oglinda mea,bineinteles.
      Forum neinteresant. Delogat definitiv.

      Comment


      • azi mergeam pe blvd basarabia si dau de un taximetrist care mergea pe ambele benzi de sens era fix pe mijloc i-am dat flashuri l-am claxonat s-a dat la o parte dar tarziu si incepe sa claxoneze cand trec pe langa el eu fac dreapta vine dupa mine tare in gura ca nu imi ajunge mie strada am incercat sa ii explic, ca se merge pe o banda nu pe 2 odata dar el o tinea pe a lui ca nu imi ajunge mie strada... na de aici cultura de taximetrist
        laureate 1.5l, albastru marin

        Comment


        • ...taximetristii,cei cu nr. de B (imi pare rau dar majoritatea mi-au dat impresia ca ei sunt superiori) si mai ales cei care nu suporta sa ''vada'' un Logan in fata lor ca sa nu zic daca incerci sa-i depasesti...
          Nobody is perfect. I am nobody.

          Comment


          • mi se pare putin cam deplasat complexul asta pe care il au cei din provincie fata de bucuresteni!!! care-i motivul? ca eu nu-l vad..
            cred ca in toate orasele tarii sunt si de'astia care se cred superiori fata de altii, dar aud intr-una oameni din provincie vorbind asa despre bucuresteni, haideti sa nu generalizam totusi!

            si ca sa fiu si on-topic.. ma enerveaza astia care cred ca s-au nascut la volan si nu e alt sofer mai bun decat ei, soferii de autobuze si cei care iti taie calea asa din scurt (ca daca nu franezi tu cine stie ce se mai intampla dupa..) :P
            sigpic

            Comment


            • Stai putin, el nu zicea neaparat de bucuresteni, doar ca loganurile Taxi au nr de leasing, asta e cu totul altceva.....dar in general, astia sunt pe primul loc: taximetristii, cocalarii, soferii cei mai tineri cu cateva luni, 2 ani de condus, sunt experti si mor ca prostii prin copaci, capuri de pod, etc...iar parintii sufera ptr salbaticia lor....ok
              multumesc.........
              sigpic
              Maică, ce mafioți de treabă !!!

              Comment


              • cum conduce kenjiro_sanga o splendoare de 16v pe deasupra si pilot.
                sigpic #

                Comment


                • in paranteza am specificat...imi pare rau dar majoritatea...
                  si este parerea mea pur personala bazata pe ''intamplari'' din trafic, bineinteles nu trebuie sa generalizam dar daca din 50 de ''intalniri'' 35 sunt cu nr. de B si nu ne ''respecta'' in trafic...noi,provincialii ce parere avem?
                  Nobody is perfect. I am nobody.

                  Comment


                  • cu toate ca e fix inversu temei eu spun care mi se par mie cei mai de treaba soferi, si anume brasovenii. Si cand am fost la mare si incercam sa ies de pe drum sa fac dreapta si sa sar 2 benzi am asteptat vreo 20min sa imi dea careva voie si acel careva a fost un brasovean ... Exeple pot sa dau, dar nu are rost. Nu zic ca ar fi ei cei mai civilizati ca asemenea afirmatii sunt greu de facut, dar oricum cel putin in cazu meu am nimerit numai brasoveni de nota 10. BRAVO BRASOV !

                    Comment


                    • ...o idee de un topic nou...
                      Nobody is perfect. I am nobody.

                      Comment


                      • @ kklaus
                        pai aia sunt nesimtiti si intra in categoria aia de care ziceam, in toate orasele intalnim de'astia.. dar tu ai zis "cei cu nr de B" si din asta reiese ca toti, daca ziceai "majoritatea celor cu nr de B" era alta mancare de peste, ca sa zic asa
                        referitor la intamplarile tale din trafic.. cred ca esti putin subiectiv aici, parerea mea
                        Last edited by stefan.dse; 2 November 2009, 20:15.
                        sigpic

                        Comment


                        • Originally posted by ~DSE~ View Post
                          mi se pare putin cam deplasat complexul asta pe care il au cei din provincie fata de bucuresteni!!! care-i motivul? ca eu nu-l vad..
                          cred ca in toate orasele tarii sunt si de'astia care se cred superiori fata de altii, dar aud intr-una oameni din provincie vorbind asa despre bucuresteni, haideti sa nu generalizam totusi!

                          si ca sa fiu si on-topic.. ma enerveaza astia care cred ca s-au nascut la volan si nu e alt sofer mai bun decat ei, soferii de autobuze si cei care iti taie calea asa din scurt (ca daca nu franezi tu cine stie ce se mai intampla dupa..) :P
                          DSE ,cand iese autobuzu` din alveola si iti taie fata si tu il injuri si`l spurci , el CHIAR are prioritate. daca ar sta dupa fiecare sa`i dea voie sa treaca ar mai ajunge in statii ?

                          Comment


                          • Ar face si sch 2 in autobuz
                            Multumesc d-nule Adimrv ptr postarea de mai sus
                            sigpic
                            Maică, ce mafioți de treabă !!!

                            Comment


                            • @CataFOF
                              stiu.. eu nu ma refer la ce zici tu acolo si nu e cazul meu te asigur, cred ca nu ai citit corect ce am scris eu.. eu nu vorbeam de prioritatea lor de a iesi din statie , eu ma refer cu totul la alte cazuri, la semafor ori la banda pe care trebuie ei sa mearga, atitudinea lor in trafic lasa de dorit.. chiar astazi in intersectie am fost martor la un caz de te lasa masca pur si simplu.
                              sigpic

                              Comment


                              • pai am si spus in paranteza...majoritatea...
                                subiectiv,sincer nu cred, chiar tu ai spus ca noi provincialii avem aceasta parere despre voi,cu toate ca sincer cand am fost in B am intalnit si soferi care m-au lasat sa trec in fata lor dar si altii care se faceau ca nu ma vad...de aceea eu imi sustin parerea despre cei cu nr. de B si anume majoritatea se considera superiori fata de noi ceilalti , nu toti.
                                ...si daca te-am ofensat,imi cer scuze,inseamna ca tu esti unul din cei 15 pe care i-am intalnit si nu s-au ''suparat'' ca sunt din provincie...
                                Nobody is perfect. I am nobody.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google