Care soferi va enerveaza cel mai tare?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by kklaus View Post
    in paranteza am specificat...imi pare rau dar majoritatea...
    si este parerea mea pur personala bazata pe ''intamplari'' din trafic, bineinteles nu trebuie sa generalizam dar daca din 50 de ''intalniri'' 35 sunt cu nr. de B si nu ne ''respecta'' in trafic...noi,provincialii ce parere avem?
    Multi din cei cu nr. de B sunt din provincie cu masini in leasing.

    Comment


    • pentru a nu se ivi ''greseli'',mai spun o data...nu toti dar majoritatea pe unde am umblat, trebuia sa fie unu' cu nr. de B care sa depaseasca o coloana,sa se bage in fata,sa nu-ti acorde prioritate,sa-ti taie calea,etc. , nu doresc sa isc scandal,este parerea mea pur personala si normal ca nu toti sunt asa,nici eu nu ma consider perfect la volan dar...sper ca acum s-a inteles

      ...................................
      daca spunem despre taximetristi ... pe ce ne bazam?
      ar putea spune un taximetrist ca suntem subiectivi,vorbim despre ''intamplarile'' din trafic
      Last edited by kklaus; 2 November 2009, 20:40. Reason: Automerged Doublepost
      Nobody is perfect. I am nobody.

      Comment


      • sunt jumate oltean jumate bucurestean
        mi-a placut intotdeauna mai mult la tara.. se poate spune ca sunt taran?
        am un respect deosebit pentru toti oamenii cu bun simt si ii dispretuiesc pe cei fara, eu nu fac deosebiri intre oameni, din ce oras sunt sau mai stiu eu ce.
        eu stiu un lucru - toti suntem romani si ar trebui sa ne purtam ca fratii, ca uite de'asta ne "mananca" strainii pe noi.
        scuze de offtopic :P
        sigpic

        Comment


        • nu conteaza de unde este, cate clase are, cu ce se ocupa...,,soferul''...nesimtirea se vede(la volan si nu numai)...

          Comment


          • Asa mai merge d-nule DSE, ma bucur sa aud ''eu stiu un lucru - toti suntem romani si ar trebui sa ne purtam ca fratii, ca uite de'asta ne "mananca" strainii pe noi.''....cam asa ar trebuii sa gandim toti, dar nu prea este, pacat.....las' ca noi putem comunica, zic io
            sigpic
            Maică, ce mafioți de treabă !!!

            Comment


            • Ideea este că nu trebuie să generalizăm indiferent despre ce "conducători auto" discutăm. Că dacă e aşa putem să discutăm la nesfârşit ca în Parlamentul României!!! Observ că la mulţi li se pare că au o problemă cu cei care din diverse motive au scris pe numărul de în matriculare acel B care îi duce cu gândul că au un comportament agresiv în trafic. Eu consider că nu este aşa!! Agresivi suntem toţi în mai mare sau mai mică măsură!!! Toţi facem greşeli cu voia sau fără voia noastră!! Eu mi-aş dori ca măcar membrii acestui forum, indiferent de locaţie, să dăm dovadă de realism, responsabilitate şi grijă faţă de partenerul de trafic chiar dacă vedeţi că nu primiţi acelaşi lucru !!! Eu spun că ar fi un început în a ne respecta pe şosea!! Ar fi un început în a reduce numărul evenimentelor nedorite în trafic!!!
              Last edited by Daniel 67; 3 November 2009, 12:59.

              Comment


              • Ha,ha,ha...
                Pana la urma toti suntem romani si asa vom ramane...
                Forum neinteresant. Delogat definitiv.

                Comment


                • Poate e doar o impresie de-a noastra a provincialilor ca cei din capitala sunt rai, noi nu avem traficul de acolo si ca sa razbesti prin el trebuie sa ai si o doza de tupeu / nesimtire. Pentru ei e un lucru normal, instinctiv, pentru cei din provincie ni se pare aiurea. Sunt peste tot cocalari, bizoni, etc.

                  Comment


                  • Chiar daca sunt Bucurestean, ii dau dreptate lui mikebike72. Asa este, este o jungla in capitala. Si eu raman surprins cat de calmi sunt oamenii din provincie in trafic (marea majoritate, ca si acolo se mai gasesc bizoni).
                    sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

                    Comment


                    • Se gasesc da ca doar e tot Romania,dar in Bucuresti e dezastruu.

                      Comment


                      • La urma urmei, nu vb doar de circulatia in Bucuresti, in general...si sa fi-u sincer...pe drumurile Romaniei, cei cu nr de B. NU LEASING, sunt..................scuze celor din Bucuresti, sa ma scoata de pe sosea, nu alta...noroc ca nu sunt copil si nu am rau de mare, sa ma sperii...astia suntem noi romanii.... deci, hai macar noi sa ne respectam in trafic si sa fim prieteni nu cocalari, etc
                        multumesc fain.....
                        Last edited by kenjiro_sanga; 3 November 2009, 20:13.
                        sigpic
                        Maică, ce mafioți de treabă !!!

                        Comment


                        • Lasati fratilor, ca nu numai ei sunt asa!
                          In fiecare zi gasesc cate unul sau doi care sunt 3.14 !Si doar 10% sunt cu nr.de B.
                          Am circulat 4 ani in 8 judete din tara, zi de zi si vreau sa va spun ca marea majoritate a soferilor au fost ok, dar categoric sunt unii care "dau pe-afara"! Si de SB,AB,AR,TM,HD...ETC!
                          In fine, toate le trec cu vederea (dupa ce in prealabil le urez de bine), dar efectiv nu pot sa trec cu vederea faptul de a merge cu becul de ceata (in spate) aprins cand nu e cazul!
                          No, asta e marea mea problema!!!!
                          aham......Restul e LOGAN


                          http://www.youtube.com/watch?v=LFMrhczwez8

                          Comment


                          • Sa fie toata lumea sanatoasa, io zic sa ne respectam macar noi, macar !!! ca restul vine ca pe banda...
                            sigpic
                            Maică, ce mafioți de treabă !!!

                            Comment


                            • in general, de-astia sunt peste tot, e adevarat sunt mai multi din Bucuresti (mult mai multi, dar si orasul este mult mai mare) si eu nu vreau sa iau apararea acelor "stereotipuri", dar ceea ce vreau eu sa punctez aici este faptul ca nu trebuie sa fie bagati toti bucurestenii in aceeasi oala.

                              nu de putine ori am intalnit cazuri cand oameni de buna credinta din Bucuresti au fost agresati in trafic ori tratati cu lipsa de respect in diferite locatii prin diferite orase ale tarii, doar pentru simplul motiv ca aveau nr de B la masina ori buletin de B.. acum eu ce ar trebui sa gandesc? ca toti cei din orasul respectiv sunt "mafioti"? nu stiu daca voua vi se pare normal sa se intample asa dar mie nu mi se pare deloc normal.

                              acum eu va mai zic si altceva.. multi s-au stabilit in Bucuresti veniti din diferite colturi ale tarii, bineinteles au si masina cu nr de B si normal mai pleaca si ei in vacanta ori concediu in orasul natal la parinti din cand in cand.. nu stiu daca v-ati gandit vreunul la treaba asta, dar acum trageti si voi singuri concluziile din ce am spus eu aici.

                              @sibianul
                              bravo, foarte bine zici si ai tot respectul din partea mea
                              sigpic

                              Comment


                              • Numai Sibianului, ei vezi, asa se vede diferenta.... eu va respect pe toti, de oriunde ati fi !!!
                                ...sper ca stiti si sa mai glumiti sau v-ati pocait
                                Last edited by kenjiro_sanga; 3 November 2009, 21:31.
                                sigpic
                                Maică, ce mafioți de treabă !!!

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google